تجهیزات شبکه

سازگارترین تجهیزات پسیو شبکه

خرید کابل شبکه

انتخاب دقیق و اصولی سازگارترین تجهیزات پسیو شبکه در راه اندازی انواع شبکه‌های بزرگ و کوچک یکی از دغدغه‌های اصلی متخصصان شبکه هست، چراکه در صورت استفاده از تجهیزات نامتناسب با شبکه نه تنها سرعت و کیفیت لازم رو نداریم، بلکه با اختلال و قطعی و آسیب‌های متعدد به تجهیزات روبرو میشیم. منظور از انتخاب تجهیزات شبکه سازگار در این مقاله، تجهیزاتیه که بهترین عملکرد رو در ارتباط با همدیگر ایفا می‌کنن. در ادامه مقاله توضیحات بیش‌تری در مورد تجهیزات پسیو سازگار ارائه می‌کنیم.

مطالب نوشته

معرفی انواع تجهیزات پسیو شبکه

همان‌طور که می‌دونین تجهیزات پسیو شبکه، به اون دسته از تجهیزات گفته میشه که برای عملکرد خودشون نیاز به جریان برق ندارن و در نقش مکمل تجهیزات اکتیو، و به عنوان اعضای کلیدی شبکه، نقش خودشون رو ایفا می‌کنن اما برای انتخاب تجهیزات پسیو سازگار، باید با انواع این تجهیزات آشنا شده و در هنگام مراجعه به فروشگاه حضوری یا فروشگاه آنلاین تجهیزات شبکه، توان تشخیص سازگارترین تجهیزات پسیو شبکه رو داشته باشین. در همین راستا، در ادامه مقاله مهم‌ترین و اصلی‌ترین تجهیزات شبکه پسیو رو با انواع مدل‌ها معرفی می‌کنیم:

کابل شبکه یا کابل لن

میشه گفت کابل شبکه یا کابل لن اصلی‌ترین و مهم‌ترین عضو از تجهیزات پسیو شبکه‌ست که مثل رگ‌های خونی در بدن، در طول شبکه کشیده شده و ارتباطات بین دستگاه‌ها رو میسر می‌کنه. انواع کابل شبکه رو میشه بر اساس معیارهای مختلفی دسته‌بندی‌ کرد. به عنوان مثال در یک دسته‌بندی از رده تولیدات، کابل شبکه رو با عنوان‌ CAT مشخص می‌کنن.کابل شبکه Cat5، کابل شبکه Cat5E، کابل شبکه Cat6، کابل شبکه Cat6A و در جدیدترین نسل‌های کابل شبکه رده Cat7 و حتی Cat8 رو داریم.

برندهای مختلفی انواع کابل شبکه رده‌های ذکر شده رو برای مصرف در شبکه‌های مختلف طراحی و تولید می‌کنن به صورتی که کابل شبکه انتخابی پاسخگوی نیاز حجم مشخصی از دیتا در سریع‌ترین زمان ممکن باشه. لگراند و نگزنس دو مورد از برندهای محبوب این صنعت هستن که شما با توجه به نیاز شبکه خود می‌تونین بهترین محصول متناسب رو انتخاب و خریداری کنین. به عنوان مثال اگر شبکه کوچکی در منزل دارین، با استعلام قیمت کابل شبکه لگراند Cat5E و مقایسه اون با برندهای دیگه از همین مدل می‌تونین گزینه مناسب رو ثبت نهایی کنین. در این شرایط ممکنه خرید کابل شبکه نگزنس از همین رده‌بندی برای شما انتخاب بهتری باشه. در نهایت توصیه ما اینه که برای اطمینان از انتخاب اصولی و دقیق کابل شبکه متناسب با نیاز خودتون از مقاله زیر استفاده کنید:

کابل شبکه در تجهیزات پسیو سازگار

پچ کورد یا کابل پچ

دومین عضو اصلی از تجهیزات پسیو سازگار در شبکه پچ کورد هست که از نظر ظاهری و کاربردی شباهت زیادی به کابل شبکه داره، به عبارتی پچ کورد هم مثل کابل شبکه برای ایجاد ارتباط و انتقال دیتا بین دستگاه‌های مختلف شبکه مورد استفاده قرار می‌گیره. اما تفاوت‌هایی باهم دارن که باعث میشن در یک شبکه خرید پچ کورد cat6 به خرید کابل شبکه cat5 ترجیح داده بشه. در درجه اول باید بگیم که قیمت پچ کورد نسبت به کابل شبکه کمتره چون اغلب طول کمتری داره و برای محیط‌های کوچکتر انتخاب میشه. دوم اینکه پچ کورد در دو سر خودش سوکت نصب شده داره و احتمال بروز خطا در هنگام سوکت زدن دستی رو از بین می‌بره.

همانند کابل شبکه، در مورد پچ کورد هم دو برند نگزنس و لگراند جزو پیشروها هستن و خرید پچ کورد نگزنس یا لگراند از اولین انتخاب‌های متخصصان شبکه‌ست. قیمت پچ کورد شبکه لگراند و نگزنس با توجه به کیفیت ساخت این دو محصول بسیار مقرون به صرفه بوده و از این جهت هم شبهه‌ای در انتخاب این دو باقی نمی‌مونه. البته برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد انواع پچ کورد شبکه و انتخاب مطمئن و حرفه‌ای این محصول مقاله اختصاصی راهنمای خرید پچ کورد شبکه رو مطالعه کنید.

پچ کورد شبکه در تجهیزات پسیو سازگار

کیستون

کابل شبکه و پچ کورد به عنوان تجهیزات پسیو سازگار، برای نصب به دستگاه‌های مختلف به قطعه‌ای به اسم کیستون شبکه نیاز دارن. کیستون‌ها هم مطابق با رده‌های کابل شبکه و پچ کورد، در رده‌های مختلف با عنوان Cat تولید میشن تا سازگاری لازم رو در زمان اتصال فراهم کنن. کیستون شبکه لگراند از رده Cat6 معمولا جزو پرفروش‌ترین مدل‌های این محصول هست که توسط کاربران زیادی انتخاب میشه. البته لازم به ذکره که برند نگزنس هم جزو محبوب‌های این محصوله و خرید کیستون نگزنس از الویت‌های اول کاربران در دنیای شبکه هست. در حالت کلی برای انتخاب بهترین کیستون شبکه متناسب با کابل شبکه خودتون، باید در درجه اول به نوع و بعد به نصب اصولی کیستون شبکه توجه کنید. در این جهت پیشنهاد ما اینه که برای انجام یک خرید حرفه‎‌ای کیستون شبکه، مقاله مربوط به راهنمای خرید کیستون شبکه ، این قطعه از سازگارترین تجهیزات پسیو رو مطالعه کنید.

کیستون شبکه در تجهیزات پسیو سازگار

سوکت یا سوکت شبکه

به عنوان یکی دیگر از اجزای تجهیزات پسیو سازگار، باید سوکت شبکه رو معرفی کنیم که در تعریفی مختصر به عنوان نقطه انتهایی یک ارتباط دو طرفه بین دو برنامه در حال اجرای شبکه بیان میشه و این نقطه انتهایی به صورت ترکیبی از آدرس IP و پورت هست. انواع سوکت‌ها در مدل‌ها و برندهای مختلف در بازار هستن که برای کسب نتیجه مطلوب از این قطعه باید انواع این مدل‌ها را شناخته و گزینه مناسب رو انتخاب کنید. تو این مسیر، مقاله زیر می‌تونه بهتون کمک قابل توجهی داشته باشه.

سوکت شبکه در تجهیزات پسیو سازگار

پچ پنل شبکه

پچ پنل شبکه هم مثل تجهیزاتی که تا اینجا معرفی شد، به عنوان یکی از اجزای دیگر تجهیزات پسیو سازگار در شبکه نقش موثری ایفا می‌کنه. چه نقشی؟ این قطعه مستطیل شکل که تصویر آن را در زیر می‌بینید روی خودش تعدادی پورت یا به عبارتی درگاه برای ورود و خروج کابل داره که ارتباط کابل‌ها به دستگاه‌ها رو بر عهده می‌گیره. در واقع کابل‌ها به جای اتصال مستقیم به دستگاه‌های مختلف شبکه ابتدا به پچ پنل وصل شده و با نظم و مدیریت لازم به سمت دستگاه‌ها هدایت میشن. تعداد پورت‌های روی پچ پنل متفاوت هست. پچ پنل 24 پورت معمولا برای شبکه‌های سطح متوسط مناسبه ولی اگر شبکه بزرگی با تعداد کابل شبکه بیشتر داشته باشیم از پچ پنل 48 پورت یا حتی بیشتر استفاده می‌کنیم. بنابراین برای انتخاب پچ پنل مناسب در درجه اول باید به اندازه شبکه توجه کنین. در درجه بعدی برای اطمینان از کیفیت تولید و عملکرد بی نقص، برند پچ پنل رو مدنظر داشته باشین. در این مورد میشه گفت پچ پنل لگراند جزو برندهای محبوب و پرفروش بازار هست که با پچ پنل نگزنس رقابت تنگاتنگی داره. چراکه هر دو برند لگراند و نگزنس برای تولید انواع پچ پنل بهترین کیفیت ممکن رو ارائه میدن.

پچ پنل در تجهیزات پسیو سازگار

داکت

در ادامه معرفی تجهیزات سازگار پسیو در شبکه، ابزاری به اسم داکت داریم. خرید داکت و استفاده از آن در سیستم شبکه یک امر واجب نیست اما در حفظ و نگهداری از کابل‌های شبکه سیستم و همینطور نظم دهی و مدیریت اون‌ها نقش بسیار موثری داره. داکت، محفظه‌ای مستطیل شکل از جنس پلاستیک یا فلز هست که در مسیر شبکه برای جا دادن کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیره. این محفظه در انواع مدل‌ها و برای نصب در سطوح مختلف طراحی و تولید میشه. به عنوان مثال داکت کف خواب به صورت نیم گرد برای نصب در سطح زمین و داکت قرنیزی در رنگ‌بندی مختلف برای نصب در گوشه‌ها و به عنوان قرنیز تولید میشه. در دسته‌بندی دیگری دو نوع داکت ساده و داکت شیاردار داریم که در مدل دوم امکان جریان هوا و دیده شدن کابل‌ها فراهم شده و قیمت نسبتا بیشتری از قیمت داکت ساده داره. در صورتی که تعداد کابل‌های شما در شبکه زیاد باشه و نیاز به مدیریت و جداسازی اون‌ها در داخل داکت داشته باشید، بهتره به جای داکت ساده، خرید داکت شیاردار رو مدنظر قرار بدین.

داکت در تجهیزات پسیو سازگار

ترانکینگ

ترانکینگ دانوب یکی از معروف‌ترین تجهیزات پسیو سازگار شبکه هست که کاربرد قابل توجهی در بهبود عملکرد شبکه داره. ترانکینگ هم مثل داکت برای جا دادن کابل‌ها در طول مسیر شبکه استفاده میشه با این تفاوت که ترانکینگ قابلیت نصب ابزارهایی مثل پریز برق روی خودش رو داره، قیمت ترانکینگ نسبت به داکت کمی بیشتره و مقاومت بیشتری هم داره. در مورد سایر برندهای محبوب ترانکینگ، دو برند ترانکینگ لگراند و البرز در بازار ایران مطرح هستن و خرید ترانکینگ البرز از انتخاب‌های درجه یک اغلب کاربران شبکه هست. با همه این تفاسیر و با توجه به گستردگی انواع مدل‌ها و برندهای این محصول از تجهیزات سازگار پسیو، بهتره مقاله زیر رو قبل از اقدام به خرید مطالعه کنید.

ترانکینگ در تجهیزات پسیو سازگار

رک

به عنوان آخرین معرفی از سازگارترین تجهیزات پسیو شبکه، قصد داریم در مورد الزام خرید رک شبکه صحبت کنیم. در سیستم یک شبکه که تجهیزات زیادی مثل سرور و روتر و سوییچ مورد استفاده قرار می‌گیره فضایی برای چیدمان امن و منظم این تجهیزات لازمه تا ضمن محافظت کافی، فرایند مدیریت و عیب یابی و گسترش شبکه هم به راحتی میسر باشه. رک شبکه چنین فضایی رو ایجاد می‌کنه. انواع رک شبکه در دو نوع دیواری و ایستاده برای جا دادن تجهیزات شبکه تولید میشن که رک دیواری برای نصب روی دیوار و در شبکه‌های کوچکتر مثل راه‌اندازی یک سیستم مداربسته و رک ایستاده در شبکه‌های بزرگتر مثل مراکز داده‌ای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرن. در بین برندهای زیادی که در حوزه رک فعالیت میکنن، رک HPI برای برند محبوب رک HPA رقیب اصلی تلقی شده و این دو غول در کنار برند دیگری به اسم رک الگونت از بزرگان رک در بازار ایران هستن. بنابراین پیشنهاد میشه بعد از مطالعه راهنمای خرید رک شبکه، انتخاب خودتون رو از بین این برندهای با کیفیت نهایی کنید.

رک در تجهیزات پسیو شبکه

انتخاب تجهیزات پسیو سازگار

حال که با انواع تجهیزات شبکه پسیو آشنا شدیم، باید بدونیم سازگارترین تجهیزات پسیو برای شبکه ما کدام تجهیزات هستن. به این منظور در درجه اول باید شبکه خودتون رو به خوبی بشناسین و از اندازه و حساسیت اون اطلاعات کافی داشته باشین. انواع شبکه‌های کامپیوتری به چند دسته تقسیم میشن:

 • PAN (شبکه شخصی)
 • LAN (شبکه محلی)
 • WLAN (شبکه محلی بی‌سیم)
 • CAN (شبکه منطقه پردازی)
 • MAN (شبکه شهری)
 • WAN (شبکه گسترده)
 • SAN (شبکه ذخیره‌سازی)
 • EPN (شبکه خصوصی موسسات اقتصادی)
 • VPN (شبکه خصوصی مجازی)

ملاحضه می‌کنید که انواع شبکه در سیستم‌های کامپیوتری برای اهداف مختلف وجود دارن اما در این مقاله ما این شبکه‌ها رو در یک دسته‌بندی کلی به دو نوع شبکه بزرگ با حساسیت بالا و شبکه کوچک با حساسیت پایین تقسیم می‌کنیم و انتخاب تجهیزات پسیو سازگار هم بر اساس این دو نوع دسته‌بندی صورت می‌گیره. به عنوان مثال در یک شبکه بزرگ با حساسیت بالا بهتره کابل‌ها از رده‌های کابل شبکه cat6 به بالا انتخاب بشن. در ادامه مواردی از تجهیزات پسیو شبکه سازگار با این دو نوع شبکه رو معرفی می‌کنیم.

به عنوان مثال: اگر اندازه و نیاز شبکه شما متناسب با کابل شبکه cat6 هست، باید سایر تجهیزات مثل سوکت و کیستون و… رو هم از رده cat6 انتخاب کنید تا سازگاری تجهیزات پسیو در شبکه فراهم باشه

تجهیزات پسیو در شبکه‌هایی با حساسیت پائین

منظور از شبکه‌هایی با حساسیت پایین، شبکه‌های کوچکی مثل PAN و LAN یعنی شبکه‌های شخصی و محلی هستن که هم تعداد دستگاه‌ها و هم فاصله دستگاه‌ها از همدیگر نسبت به شبکه‌های دیگر کمتره. به عنوان مثال در یک شبکه LAN معمولا بیش از پنج هزار دستگاه وجود نداره. اگر شبکه شما هم جزو این گروه هست و به دنبال تجهیزات پسیو سازگار هستین، لیست زیر برای شماست:

تجهیزات پسیو سازگار با حساسیت پایین

1. کابل شبکه لگراند Cat6 UTP با روکش PVC

 • پهنای باند: 250 مگاهرتز
 • سرعت انتقال اطلاعات: حداکثر 1 گیگابیت بر ثانیه
 • نوع کابل شبکه: UTP / بدون شیلد و فویل
 • جنس مغزی کابل: CCC – تمام مس
 • تست فلوک: ندارد
 • کشور سازنده: چین
 • متراژ: 305 متر
 • رنگ: آبی
 • نوع بسته بندی: کارتنی
کابل شبکه لگراند Cat6 UTP با روکش PVC در شبکه با حساسیت پایین

“خرید کابل شبکه لگراند Cat6 UTP با روکش PVC


2. پچ کورد لگراند Cat6 UTP روکش PVC

 • کشور سازنده: فرانسه
 • متراژ: 20 متر
 • رنگ: آبی
 • بسته بندی: نایلون
 • جنس مغزی کابل: CCC – تمام مس
پچ کورد لگراند Cat6 UTP روکش PVC در شبکه با حساسیت پایین

“خرید پچ کورد لگراند Cat6 UTP روکش PVC


3. سوکت شبکه لگراند Cat6 UTP

 • جنس پین: برنج
 • نوع پین: 2 پایه
 • جنس: پلی کربنات
 • تعداد در بسته: 100 عددی
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
سوکت شبکه لگراند Cat6 UTP در شبکه با حساسیت پایین

“خرید سوکت شبکه لگراند Cat6 UTP


4. کیستون شبکه باریک لگراند Cat6 UTP

 • جنس: PVC
 • کشور سازنده: فرانسه
 • ابعاد: 5×3×2 سانتی‌متر
 • وزن: 30 گرم
 • رنگ: سفید
 • تعداد در بسته: 10 عدد
 • نوع بسته بندی: کارتنی
 • دارای شاتر
 • نوع درجه: 180 درجه
 • تضمین پاس کردن تست فلوک: ندارد
 • قابلیت قفل شوندگی: دارد
کیستون شبکه باریک لگراند Cat6 UTP در شبکه با حساسیت پایین

“خرید کیستون شبکه باریک لگراند Cat6 UTP


5. ترانک سوپیتا با درب سخت

 • سایز: 50*80 میلی‌متر
 • جنس بدنه: PVC
 • رنگ: قهوه‌ای طرح چوب
 • طول هر شاخه: 2 متر
 • تعداد در بسته‌بندی عمده: 10 عدد
ترانک سوپیتا با درب سخت در شبکه با حساسیت پایین

“خرید ترانک سوپیتا با درب سخت


6. داکت ساده دانوب 60 در 40 درب دار

 • طول شاخه: 2 متر
 • سایر ویژگی‌ها
 • نوع داکت: بدون چسب
 • سایز: 40×60 میلی‌متر
 • تعداد در بسته: 12 شاخه
 • رنگ: سفید
 • جنس: PVC
داکت ساده دانوب 60 در 40 در شبکه با حساسیت پایین

“خرید داکت ساده دانوب 60 در 40


7. رک دیواری 9 یونیت HPI

 • عرض رک: 60 سانتی‌متر
 • ارتفاع رک: 48 سانتی‌متر
 • عمق رک: 45 سانتی‌متر
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
 • رنگ: مشکی پودری الکترواستاتیک سمباده‌ای ضدخش
 • جنس بدنه: فلزی
 • قفل رک: دارد
 • درب جلو: قفل سوییچی طرح ریتال
 • آداپتورهای عمودی دارای شمارنده‌ی یونیت و قابلیت جابجایی عمق رک
 • درب جلو: شیشه سکوریت با فریم فلزی مشبک
 • پنل‌های جانبی بازشو
 • امکان نصب حداکثر 2 عدد فن
 • دارای آداپتور عمودی در دو طرف
رک دیواری 9 یونیت HPI در شبکه با حساسیت پایین

“خرید رک دیواری 9 یونیت HPI


8. رک ایستاده 18 یونیت HPI

 • عرض رک: 60 سانتی‌متر
 • ارتفاع رک: 99 سانتی‌متر
 • عمق رک: 60 سانتی‌متر
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
 • رنگ: مشکی پودری الکترواستاتیک سمباده‌ای ضدخش
 • جنس بدنه: فلزی
 • پنل‌ها: دارای ضامن فشاری (انگشتی) و قابلیت نصب قفل سوییچی
 • امکان نصب و تعویض فن از قسمت داخلی سقف رک
 • درب جلو: شیشه سکوریت با فریم فلزی مشبک
 • پنل بغل بازشو در پشت
 • امکان نصب فن تا حداکثر 4 عدد بر روی کیت فن
 • دارای 4 عدد چرخ تکی ساده
 • دارای 4 پایه ثابت با قابلیت تنظیم ارتفاع
 • دارای 4 آداپتور عمودی و 4 آداپتور افقی
رک ایستاده 18 یونیت HPI در شبکه با حساسیت پایین

“خرید رک ایستاده 18 یونیت HPI


9. پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 UTP

 • ابعاد: 10×10×70 سانتی‌متر
 • وزن: 1.6 کیلوگرم
 • جنس پنل: فلزی – جنس فیس پلیت پلاستیکی
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
 • رنگ: مشکی
 • تعداد پورت: 24 پورت
 • نوع پورت
 • سازگار با کابل: Cat6
پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 UTP در شبکه با حساسیت پایین

“خرید پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 UTP


10. آچار سوکت زن دی نت

 • مدل: N568R
 • جنس بدنه: فلزی
 • پرس سوکت RJ45 , پرس سوکت RJ11 , دارای کاتر
 • نیاز به باتری: ندارد
آچار سوکت زن دی نت در شبکه با حساسیت پایین

“خرید آچار سوکت زن دی نت


تجهیزات پسیو سازگار در شبکه های بزرگ کدامند؟

.

اگر شبکه‌ای بزرگ با حساسیت بالا داشتیم، از کدام تجهیزات پسیو سازگار استفاده کنیم؟؟

تجهیزات پسیو در شبکه‌هایی با حساسیت بالا

نمونه‌های شبکه‌های کامپیوتری با حساسیت بالا، MAN و WAN هستن که در آن‌ها دستگاه‌های زیادی با فاصله‌های زیاد بهم متصل میشن. به عنوان مثال در یک شبکه MAN شما امکان ایجاد ارتباط در یک محدوده جغرافیایی 50 کیلومتری دارید. اینترنت بارزترین مثال شبکه WAN هست که به عنوان گسترده‌ترین نوع شبکه ازش یاد میشه. با این تعاریف، اگر شبکه داده‌ای بزرگی دارین و به دنبال تجهیزات پسیو شبکه سازگار برای چنین شبکه‌ای هستین، ادامه مقاله که لیستی از این تجهیزات هست رو مشاهده کنید:

تجهیزات پسیو سازگار با حساسیت بالا

1. کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP تمام مس پرمننت حلقه 500 متری

 • متراژ: 500 متر
 • رنگ: آبی
 • نوع بسته بندی: حلقه‌ی چوبی
 • پهنای باند: 250 مگاهرتز
 • سرعت انتقال اطلاعات: حداکثر 1 گیگابیت بر ثانیه
 • جنس روکش: LSZH
 • جنس مغزی کابل: CCC – تمام مس
 • دارای تست فلوک پرمننت تا 90 متر
کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP تمام مس پرمننت حلقه 500 متری برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید کابل شبکه لگراند Cat6 SFTP تمام مس پرمننت حلقه 500 متری


2. پچ کورد لگراند Cat6 SFTP روکش PVC

 • متراژ: 10 متر
 • رنگ: آبی
 • بسته بندی: نایلون
 • نوع پچ کورد: دارای شیلد و فویل
 • جنس مغزی کابل: CCC – تمام مس
پچ کورد لگراند Cat6 SFTP روکش PVC آبی 10 متری برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید پچ کورد لگراند Cat6 SFTP روکش PVC آبی 10 متری


3. سوکت شبکه طلایی Cat6/7 SFTP

 • شرکت سازنده: باگ – BUG
 • کشور سازنده: تایوان
 • جنس: آهن
 • تعداد در بسته: 100 عددی
 • نوع سوکت: دارای فویل و شیلد
سوکت شبکه طلایی Cat6/7 SFTP برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید سوکت شبکه طلایی Cat6/7 SFTP باگ – BUG بسته 100 عددی


4. کیستون شبکه لگراند Cat6 SFTP پهن

 • ابعاد: 4×3×6 سانتی‌متر
 • رنگ: سفید
 • تعداد در بسته: 10 عدد
 • نوع بسته بندی: کارتنی
 • دارای شاتر
 • نوع درجه: 180 درجه
 • تضمین پاس کردن تست فلوک: ندارد
 • قابلیت قفل شوندگی: دارد
کیستون شبکه لگراند Cat6 SFTP پهن برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید کیستون شبکه لگراند Cat6 SFTP پهن


5.ترانک دانوب با درب نرم 85

 • سایز: 50×105 میلی‌متر
 • جنس بدنه: PVC
 • رنگ: سفید
 • کشور سازنده: ایران
 • طول هر شاخه: 2 متر
 • تعداد در بسته‌بندی عمده: 8 عدد
 • نوع بسته بندی: بسته‌ی پلاستیکی
 • امکان نصب انواع کلید: دارد
ترانک دانوب 50*105 با درب نرم 85 برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید ترانک دانوب 50*105 با درب نرم 85


6. داکت ساده دانوب 100*60 میلی‌ متری

 • طول شاخه: 2 متر
 • دارای درب
 • نوع داکت: بدون چسب
 • تعداد در بسته: 6 شاخه
 • جنس: PVC
داکت ساده دانوب 100*60 میلی‌ متری برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید داکت ساده دانوب 100*60 میلی‌ متری


7. رک ایستاده 44 یونیت HPI – اچ پی آی عمق 100

 • شرکت سازنده: اچ پی آی – HPI
 • کشور سازنده: ایران
 • عرض رک: 60 سانتی‌متر
 • ارتفاع رک: 214 سانتی‌متر
 • عمق رک: 100 سانتی‌متر
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
 • رنگ: مشکی پودری الکترواستاتیک سمباده‌ای ضدخش
 • جنس بدنه: فلزی
 • پنل‌ها: دارای ضامن فشاری (انگشتی) و قابلیت نصب قفل سوییچی
 • امکان نصب و تعویض فن از قسمت داخلی سقف رک
 • درب جلو: شیشه سکوریت با فریم فلزی مشبک
 • پنل بغل بازشو در پشت
 • امکان نصب فن تا حداکثر 4 عدد بر روی کیت فن
 • دارای 4 عدد چرخ تکی ساده
 • دارای 4 پایه ثابت با قابلیت تنظیم ارتفاع
 • دارای 4 آداپتور عمودی و 6 آداپتور افقی
رک ایستاده 44 یونیت HPI برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید رک ایستاده 44 یونیت HPI – اچ پی آی عمق 100

8. رک دیواری 12 یونیت HPI – اچ پی آی عمق 60

 • عرض رک: 60 سانتی‌متر
 • ارتفاع رک: 58 سانتی‌متر
 • عمق رک: 60 سانتی‌متر
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
 • رنگ: مشکی پودری الکترواستاتیک سمباده‌ای ضدخش
 • جنس بدنه: فلزی
 • درب جلو: قفل سوییچی
 • دارای 3 جایگاه عبور کابل در سقف
 • درب جلو: شیشه‌ای با فریم فلزی
 • پنل‌های بغل بازشو در دو طرف
 • امکان نصب 1 عدد فن در سقف
 • دارای 4 آداپتور عمودی
رک دیواری 12 یونیت HPI برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید رک دیواری 12 یونیت HPI – اچ پی آی عمق 60


9. پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 SFTP

 • ابعاد: 10×10×70 سانتی‌متر
 • وزن: 1.6 کیلوگرم
 • جنس پنل: فلزی
 • جنس فیس پلیت: پلاستیکی
 • نوع بسته‌بندی: کارتنی
 • سازگار با کابل: Cat6
 • بدون نیاز به ابزار نصب
پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 SFTP برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 SFTP


10. آچار سوکت زن ونتولینک

آچار سوکت زن ونتولینک برای شبکه با حساسیت بالا

“خرید آچار سوکت زن ونتولینک مدل WJ-335

جمع بندی

با انواع تجهیزات پسیو سازگار با شبکه در دو گروه از شبکه‌های کوچک و بزرگ آشنا شدیم و نمونه‌هایی از این تجهیزات رو دیدیم. حال با شناخت کافی از شبکه و نیاز محیط خودتون می‌تونین سازگارترین تجهیزات پسیو شبکه رو انتخاب کنید. به عنوان نکته نهایی توجه کنید که خرید کابل شبکه و سایر تجهیزات پسیو سازگار با شبکه به شناخت انواع این تجهیزات محدود نمیشه و شما باید در انتخاب فروشگاه تجهیزات شبکه و نصب هر کدام از این تجهیزات هم دقت کافی به خرج بدین. در ادامه به چند مورد از رایج‌ترین سوالات شما در مورد سازگارترین تجهیزات پسیو پاسخ می‌دیم.

سوالات متداول

منظور از تجهیزات پسیو سازگار در شبکه چیه؟

منظور از سازگاری تجهیزات پسیو اینه که این تجهیزات در ارتباط با همدیگر بهترین کیفیت و سرعت رو عرضه می‌کنن.

سازگاری تجهیزات پسیو شبکه بر چه اساسی تعیین میشه؟

با توجه به اینکه شبکه کوچک، متوسط یا بزرگ هست تجهیزات پسیو متناسب با شبکه تعیین میشه

انواع تجهیزات پسیو شبکه کدامند؟

انواع تجهیزات پسیو شبکه کابل و پچ کورد، رک و پچ پنل، داکت و ترانکینگ، کیستون و سوکت هستن که بر اساس نیاز شبکه انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرن.

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا