آموزشبیوگرافی و معرفی برندهاشبکه

اینترنت شرکت های وب + بررسی سرویس‌های اینترنت های‌وب

در سال‌های اخیر، شاهد رشد چشمگیر اینترنت و توسعه‌ی بسترهای آن در کشور بودیم. شرکت‌های زیادی در این زمینه خدمات ارائه میدن و رقابت در این بازار بسیار گسترش پیدا کرده. بنابراین، انتخاب مناسب‌ترین شرکت از میان شرکت‌های مختلف ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینترنت تبدیل به یکی از دغدغه‌های مردم شده. «های وب» (Hi Web) یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه ارائه خدمات اینترنت فعالیت کرده و سرویس‌های متنوعی به مشتریان ارائه می‌ده. در این مطلب از سایت نت ران قصد داریم درباره‌ی خدمات اینترنت شرکت های وب صحبت کنیم و تعرفه‌های اون رو بررسی کنیم.

در سال 1382 شرکت «داده گستر عصر نوین» با هدف ارائه‌ی خدمات انتقال داده، شروع به فعالیت کرد، اما در سال 1388 به بخش خصوصی واگذار شد. همین شرکت، در سال 1391 با نام های وب، در بازار مخابرات و ارتباطات کشور شروع به کار کرد و تونست به یکی از برترین شرکت‌ها در این زمینه تبدیل بشه.

فعالیت‌های های وب

خدمات اینترنت شرکت های وب

شرکت های وب در طول فعالیت خودش قصد داشت با ارائه‌ی سرویس‌های جامع و متنوع، رضایت مشتریان خودشو جلب کنه و به عنوان یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه‌ی خدمات اینترنت شناخته بشه. در طول این مسیر، شرکت‌ های وب با اخذ پروانه‌های مختلف، قدم‌های محکمی برداشت. از جمله‌ی این پروانه‌ها می‌توان به پروانه‌ی رادیو ترانک عمومی، پروانه‌ی انتقال داده مبتنی بر فناوری بی‌سیم ثابت، پروانه‌ی اپراتور مجازی تلفن همراه نوع اول، پروانه‌ی خدمات عمومی انتقال داده‌ها از طریق ارتباطات ماهواره‌ای و پروانه‌ی ایجاد و بهره‌برداری از شبکه‌ی ارتباطات ثابت اشاره کرد که از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این شرکت داده شد.

شرکت های وب 31 دفتر در تمام استان‌های کشور داره و حدود 800 نفر متخصص در این شرکت مشغول فعالیت هستن. خدمات اینترنت شرکت های وب به‌صورت انحصاری در 25 هزار روستا در سراسر کشور ارائه میشه.

همچنین در سال 1395 شرکت های وب شروع به همکاری با ودافون کرد. هدف های وب ارائه‌ی محصولات و خدمات ودافون در بازار ایران بود و در عوض، به مشتریان بین‌المللی ودافون در ایران خدمات ارائه میداد. از دیگر همکاری‌های این دو شرکت میشه به ارائه‌ی پلتفرم اینترنت اشیای ودافون در 48 کشور جهان اشاره کرد.

شرکت های وب، در مقایسه با شرکت‌هایی مثل شاتل، آسیاتک و پارس آنلاین، تازه‌کار است، اما توانسته در سال‌های فعالیت خود سهم قابل‌توجهی از بازار رو به خودش اختصاص بده. همچنین در 4 سال گذشته، با خرید شرکت پارس آنلاین تونست مقدمات وارد شدن به بازار بورس رو فراهم کنه.

سرویس‌های اینترنت ADSL2+ شرکت های وب

پس از آشنایی با شرکت های وب و فعالیت و اهداف اون، قصد داریم با سرویس‌ها و خدمات اینترنت ارائه‌شده از طرف این شرکت آشنا بشیم. لازم به ذکره در سرویس‌های اینترنت شرکت های وب در صورتی که ترافیک مشخص ماهانه‌ی هر سرویس تموم بشه، سرعت اون به 128Kbps کاهش خواهد یافت. بنابراین می‌تونید با خرید ترافیک اضافی با همون سرعت قبلی از اینترنت استفاده کنید یا با همون سرعت حداقل ادامه بدید.

سرویس‌های نقره‌ای

سرویس‌های نقره‌ای از لحاظ ویژگی و خدماتی که به کاربران ارائه می‌دهند از سایر سرویس‌ها متمایز هستن. کیفیت این سرویس در 99 درصد موارد تضمین شده و دارای پشتیبانی 24 ساعته با اولویت بالاتر نسبت به سایر سرویس‌ها هستش. همچنین 2 بار در سال امکان پشتیبانی حضوری رایگان داره. کاربرانی که قصد دارن از این سرویس اینترنت شرکت های وب استفاده کنن، می‌تونن به صورت دوره‌های 3 ماهه، 6 ماهه و یکساله اون رو خریداری کنند. به علاوه سقف مصرف ترافیک داخلی این سرویس، دو برابر ترافیک معادل بین‌المللی هستش.

سرویس‌های برنزی

سرویس‌های برنزی هم شامل خدمات و امکانات زیادی هستن اما در مقایسه با سرویس نقره‌ای محدودتر هستن. کیفیت این سرویس نیز در 98 درصد موارد تضمین شده و به‌صورت 24 ساعته پشتیبانی میشن. اما لازم به ذکره که اولویت پاسخگویی به این سرویس در مقایسه با سرویس نقره‌ای پایین‌تره. همچنین آستانه‌ی مصرف ترافیک داخلی این سرویس هم دو برابر ترافیک معادل بین‌الملل محاسبه میشه.

هزینه سرویس‌های نقره‌ای و برنزی به صورت یک ماهه

در جدول زیر لیست قیمت‌های ارائه‌شده برای سرویس‌های نقره‌ای برای یک ماه را مشاهده می‌کنید.

سرعت سرویس (Kbps)آستانه مصرف ترافیک داخلی بر حسب گیگآستانه مصرف ترافیک بین‌الملل بر حسب گیگقیمت سرویس
512281416000 تومان
1024462326000 تومان
2048763832000 تومان
3072904544000 تومان
40961809050000 تومان
819240020063000 تومان
16384800400100000 تومان

همچنین در جدول زیر می‌تونید لیست قیمت‌های ارائه شده براس سرویس‌های برنزی را مشاهده کنید.

سرعت سرویس (Kbps)آستانه مصرف ترافیک داخلی بر حسب گیگآستانه مصرف ترافیک بین‌الملل بر حسب گیگقیمت سرویس
51210512500 تومان
1024201020000 تومان
2048402025000 تومان
3072502535000 تومان
4096703540000 تومان
81921206050000 تومان
163841608080000 تومان

سرویس‌های نیترو پلاس

سرویس‌های نیترو پلاس یکی از خدمات شرکت های وب

نیترو پلاس یکی از خدمات اینترنت شرکت های وب است که به‌منظور افزایش سرعت سرویس‌های غیرحجمی طراحی شده و ترافیک محدودی داره. خدمات نیترو پلاس به شکل 3 ساعته، 1 روزه و 3 روزه به کاربران ارائه می‌شه. یکی از مزایای نیترو پلاس قیمت بسیار پایین اونه که در بازه 150 تومان تا 8000 مشخص شده‌اند.

سرویس فشفشه

سرویس فشفشه یکی از خدمات شرکت های وب

این سرویس از طرف شرکت های وب در نظر گرفته شده تا مشتریان های وب بتونند در زمانی مشخص، ترافیک مشخصی رو با هزینه‌ی پایین‌تر و بدون افت سرعت مصرف کنند. در این سرویس نیز، آستانه‌ی مصرف سایت‌های داخلی 2 برابر سایت‌های خارجی است. به‌عنوان مثال، اگر یک بسته فشفشه 10 گیگابایتی تهیه کنید، می‌توانید به اندازه‌ی 10 گیگابایت از سایت‌های بین‌المللی استفاده کنید. در صورت تمایل، می‌تونید به جای 10 گیگابایت، به اندازه‌ی 20 گیگابایت از سایت‌های داخلی استفاده کنید. حتی امکان استفاده‌ی ترکیبی هم وجود دارد.

سرویس اینترنت آذرخش

سرویس آذرخش های وب

آذرخش سرویس جدید اینترنت شرکت های وب است که روی بستر فیبر نوری (اینترنت FTTH) ارائه میشه. البته این سرویس تا پایان سال 1399 تنها در مناطق عظیمیه و جهان‌شهر کرج ارائه میشد. های وب قصد داره تا سال 1400 این سرویس رو در بیش از 500 شهر به مشتریان خودش عرضه کنه. تفاوت این سرویس با دیگر سرویس‌ها، سرعت بسیار بالای اونه که برای مصارف سازمانی و حتی خانگی بسیار مناسبه. اما قیمت بالاتری نسبت به سرویس‌های نقره‌ای و برنزی دارن. سرویس آذرخش با سرعت‌های 50Mbps ،100Mbps و 300Mbps ارائه می‌شن.

البته فراموش نکنید که برای سرویس آذرخش نمیشه از مودم‌های Adsl2+ استفاده کرد و باید مودم‌های فیبر نوری تهیه شوند. به همین جهت شرکت های وب راهکاری در نظر گرفته تا مشتریان بتونن با هزینه کم‌تری از این سرویس استفاده کنند.

برای اینکه بیشتر در مورد نصب سرویس اینترنت فیبر نوری بدونید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی راهنمای راه اندازی اینترنت فیبر نوری رو بخونید.

یکی دیگر از مزایای سرویس آذرخش اینه که بدون وابستگی به مخابرات، در کوتاه‌ترین زمان در اختیار مشتریان قرار بگیره. زمان نصب سرویس آذرخش ‌های وب، بسیار سریع‌تر از دیگر سرویس‌های اینترنته. اما سرویس‌های اینترنت وابسته به شرکت مخابرات، زمان بیش‌تری برای نصب سرویس نیاز دارن.

تماشای فیلم بدون مصرف ترافیک

یکی دیگر از خدماتی که کاربران اینترنت شرکت های وب می‌تونن از اون بهره ببرن، تماشای آنلاین فیلم و سریال در سایت‌های فیلیمو، نماوا، فیلم‌نت و تیوا بدون مصرف ترافیک است. این سرویس در راستای دسترسی کاربران به محتواهای فرهنگی و هنری ارزشمند و حمایت از فعالان و تولیدکنندگان محتوای این محصولات ارائه شده.

اینترنت 4G شرکت های وب در روستاها

شرکت داتک ارائه دهنده اینترنت 4G در روستاها

امروزه اینترنت نقشی اساسی در افزایش تولید اقتصادی و رفاه جامعه ایفا می‌کنه. همچنین در حال حاضر که مدارس و دانشگاه‌ها به علت شیوع ویروس کرونا به صورت غیرحضوری و آنلاین کلاس‌های درس رو دایر می‌کنن، اهمیت دسترسی به اینترنت بیش از پیش افزایش یافته. اما متاسفانه سطح دسترسی شهرها و روستاها به اینترنت یکسان نیست و شکاف بزرگی میان این دو وجود داره.

به همین جهت، های وب در این زمینه در مناطق محروم هم بستر اینترنت رو فراهم کرده. بر همین اساس، اینترنت شرکت های وب با کمک وزارت ارتباطات و فناوری، بیش از 31000 روستا رو تحت پوشش اینترنت پرسرعت با استفاده از فناوری 4G و TD-LTE قرار میده تا بتونه مقداری از این شکاف رو کاهش بده.

بررسی کیفیت اینترنت شرکت های وب

بررسی عملکرد اینترنت های وب در سایت نت سنج پلاس

سال گذشته وزیر ارتباطات از سامانه‌ای تحت عنوان نت سنج پلاس رونمایی کرد. هدف این سامانه بررسی سطح کیفی و خدمات شرکت‌های مختلف و مقایسه اون‌ها با همدیگه‌ست. به گفته‌ی آقای جهرمی، شرح وضعیت شرکت‌ها و شکایات مردمی از اون‌ها به شکلی شفاف در سامانه قرار می‌گیره. در ادامه‌ی مطلب، قصد داریم کیفیت خدمات اینترنت شرکت های وب رو بر اساس آمار این سامانه بررسی کنیم. این بررسی، بر اساس مقایسه‌ی عملکرد شرکت‌های مختلف در فاکتورهای گوناگون انجام میشه. این آمار مربوط به میانگین عملکرد در برخی از شهرها هستش. بنابراین، می‌تونید پیش از خرید سرویس، با استفاده از این سامانه، عملکرد سرویس اینترنت شرکت های وب را در محل زندگی خودتون بررسی کنید.

اگر قصد خرید سرویس اینترنت دارید و نمی‌دونید کدوم ISP رو انتخاب کنید، می‌تونید با خوندن مقاله‌های بررسی اینترنت شاتل، بررسی شرکت داتک، بررسی خدمات اینترنت مخابرات در کنار این مقاله تصمیم بهتری بگیرید.

کاربران تجاری

بر اساس آماری که از طرف کاربران تجاری ارائه شده، شرکت های وب جایگاهی متوسط داره. شرکت شاتل، آسیاتک، و لایزر در این زمینه نسبت به های وب عملکرد بهتری داشتن. اما کیفیت های وب نسبت به شرکت‌های مخابرات ایران، پارس آنلاین، صبانت، رهام داتک و فن آوا بالاتر بوده است. بیشترین حجم شکایات در کاربران تجاری به عدم پشتیبانی مناسب اشاره داره.

بازی

سرعت بازی آنلاین یکی از معیارهای انتخاب ارائه دهنده اینترنت هستش

متاسفانه عملکرد هیچ‌کدام از شرکت‌ها در این زمینه فوق‌العاده نیست و اکثر کاربران از پینگ بالا در هنگام انجام بازی‌های آنلاین کامپیوتری شکایت دارن. اما در سطح مقایسه، عملکرد های وب نسبت به سایر شرکت‌های خیلی ضعیف بوده است. شرکت‌های اینترنت آسیاتک، شاتل، لایزر، مخابرات ایران، اینترنت صبانت، پارس آنلاین و فن آوا نسبت به های وب عملکرد بهتری داشتن و تنها شرکت رهام داتک در سطح پایین‌تری قرار داره.

تماس اینترنتی

یکی دیگه از زمینه‌هایی که اینترنت شرکت های وب در اون عملکرد خوبی نداشته، گروه تماس‌های اینترنتی (VoIP) هستش. درست مثل قسمت قبلی از شرکت‌های آسیاتک، شاتل، لایزر، مخابرات ایران، صبانت، پارس آنلاین و فن آوا عقب مانده و تنها نسبت به رهام داتک کیفیت بالاتری داشته.

دانلود حجیم

یکی دیگه از آیتم‌هایی که در سامانه‌‎ی نت سنج پلاس به اون توجه شده، توانایی در دانلودهای حجیمه. خدمات اینترنت شرکت های وب در این گروه تونسته عملکرد نسبتا خوبی از خودش نشون بده و نسبت به شرکت‌های پارس آنلاین، مخابرات ایران، صبانت، فن آوا و رهام داتک جایگاه بالاتری کسب کنه. تنها شرکت‌های اینترنت شاتل، آسیاتک و لایزر در این زمینه رتبه‌ی بالاتری نسبت به های وب کسب کردن.

وبگردی

آخرین آیتمی که سامانه نت سنج پلاس به اون پرداخته وبگردی است. عملکرد های وب در این گروه همانند عملکردی است که در گروه دانلود حجیم داشته است. در واقع شاتل در این زمینه بهترین آمار رو داشته و بعد از اون شرکت‌های آسیاتک، لایزر و های وب رتبه‌بندی شدن. اما میزان رضایت کاربران های وب نسبت به مخابرات ایران، پارس آنلاین، صبانت، رهام داتک و فن‌آوا بیشتر بوده.

حرف آخر

در این مقاله از سری مقالات نت ران، سعی کردم که عملکرد شرکت های وب رو به‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات و سرویس اینترنت بررسی کنیم. به طور کلی، عملکرد این شرکت قابل‌قبول بوده و در تمامی استان‌های کشور امکان ارائه‌ی سرویس داره. همچنین این شرکت با استفاده از فناوری 4G در راستای توسعه‌ی اینترنت در روستاها و مناطق دورافتاده تلاش می‌کنه. بعضی کاربران از خدمات پشتیبانی این شرکت انتقاد کردند که علت اون عدم وجود مراکز پشتیبانی در هر استان هستش. بنابراین، حجم زیادی از این کار توسط مرکز پشتیبانی تهران انجام میشه که نیازمند اندکی صبر و شکیبایی از طرف کاربرانه.

دانلود فایل PDF این مقاله:

دانلود فایل PDF

سوالات متداول

چه خدماتی توسط شرکت های ‌وب ارائه میشه؟

ADSL، ADSL2، 4G

عملکرد شرکت های وب تاکنون چگونه بوده؟

به طور کلی عملکرد این شرکت قابل قبول بوده و در تمامی استان‌های کشور امکان ارائه سرویس داره.

آیا با اینترنت های وب، میشه فیلم بدون مصرف ترافیک نگاه کرد؟

یکی دیگر از خدماتی که کاربران اینترنت شرکت های وب می‌تونن از اون بهره ببرن، تماشای آنلاین فیلم و سریال در سایت‌های فیلیمو، نماوا، فیلم‌نت و تیوا بدون مصرف ترافیکه. این سرویس در راستای دسترسی کاربران به محتواهای فرهنگی و هنری ارزشمند و حمایت از فعالان و تولیدکنندگان محتوای این محصولات ارائه شده.

برای استفاده از اینترنت شرکت های وب، چه تنظیماتی باید روی مودم اعمال بشه؟

اکثر مودم‌ها رو میشه به ۲ صورت PPPOE و Bridge تنظیم کرد. برای هر دو حالت VPI=0, VCI=35 در مودم تنظیم میشه. در حالت PPPOE نام کاربری و کلمه عبور در مودم ثبت میشه و برای هر بار اتصال به اینترنت کافیه مودم روشن باشه تا به‌صورت خودکار مودم به اینترنت متصل ‌بشه. در حالت Bridge هم برای هر بار اتصال به اینترنت می‌بایست نام کاربری و کلمه‌ی عبور روی کانکشن ساخته‌شده در سیستم وارد ‌بشه.

احسان نعنایی

احسان، مؤسس هلدینگ EMNCO و جوان‌ترین کارآفرین سال 98 و 99، از سن کم در حوزه شبکه مشغول به فعالیته و تونسته به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنه. احسان نعنایی بنیان‌گذار نت‌رانه و اولین عضو، از این خانواده بزرگه...
خبرنامه
Notify of
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
مهرداد

سلام درباره اینترنت شرکت پیشگامان هم مطلب بنویسید من از پیشگامان نت گرفتم نسبت به بقیه هم تو پینگ هم پایداری خیلی بهتره

فراز محمودی

سلام مهرداد جان
چشم حتما نظرت رو انتقال میدم تا راجع بهش مقاله بنویسیم.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا