شبکه

آشنایی با شبکه اترنت (شبکه LAN اترنتی)

خرید کابل شبکه

اترنت یکی از فناوری های ارتباطی محسوب می شود که عمدتاً در شبکه های محلی یا همان LAN سیمی مورد استفاده قرار می گیرد. یک شبکه LAN می تواند مجموعه ای از کامپیوترها و دستگاه های هوشمند درون یک محیط کوچک همچون اتاق، دفتر یا ساختمان را پوشش دهد. این شبکه در مقایسه با شبکه WAN که مناطق گسترده ای را پوشش می دهد، کمی پوشش دهی کوچک تری دارد. Ethernet در حقیقت یک پروتکل شبکه محسوب می شود که به کنترل نحوه انتقال داده از طریق شبکه می پردازد. به طور فنی Ethernet را IEEE 802.3 می نامند، این پروتکل به مرورزمان بهبودیافته تا بتواند داده ها را با سرعت یک گیگابیت برثانیه یا بیشتر منتقل کند.

بسیاری از افراد در عمر خود حداقل یک بار از شبکه Ethernet استفاده کرده اند زیرا باید هر شبکه سیمی در اداره، بانک و خانه را یک شبکه اترنت دانست. بیشتر سیستم های کامپیوتری و لپتاپ ها با سیستم شبکه LAN اترنت یکپارچه بوده و سازگار هستند. بنابراین می توانید بدون هیچ مشکلی آنها را به شبکه اترنت متصل کنید.

چیزهایی که در شبکه اترنت به آن نیاز پیدا می کنید

کابل شبکه لن lan

برای راه اندازی شبکه LAN اترنت باید موارد زیر را دنبال کنید:

  • اتصال به کامپیوترها و دستگاه ها. تا زمانی که کامپیوترها و دستگاه های الکترونیکی از آداپتور اترنت یا کارت شبکه برخوردار هستند، می توانید به شبکه اترنت متصل شوند.
  • کارت های رابط شبکه در دستگاه ها. یک کارت رابط شبکه یا به صورت یکپارچه در مادربورد کامپیوتر وجود دارد یا جداگانه روی دستگاه نصب می شود. شما همچنین می توانید نسخه ای با پورت USB را که به صورت یک کانکتور خارجی نصب می شود، به کار گیرید. در حقیقت کارت Ethernet را کارت شبکه هم می گویند.
  • روتر یا هاب. هاب یک رابط است که از مجموعه ای پورت تشکیل می شود و دستگاه شما را به شبکه متصل می کند. هاب ها از مجموعه ای پورت RJ-45 برخوردار است که از طریق کابل شبکه می‌توان به آن‌ها متصل شد.
  • کابل های شبکه. کابل های شبکه معمولاً در شبکه اترنت به کار گرفته می شوند. این همان کابلی است که در سیستم های تلفن نیز به کار گرفته شده با این تفاوت که ضخیم تر است و دارای 4 زوج سیم به هم تابیده شده است. همچنین از طریق سوکت شبکه RJ-45 – که نسخه بزرگتر سوکت RJ-11 (سوکت تلفن) است – به سایر تجهیزات مانند سوئیچ شبکه یا هاب متصل می شود.

شبکه اترنت چگونه عمل می کند

افرادی که با اترنت سر وکار دارند باید به اندازه کافی با علم کامپیوتر آشنا باشند، تا بتوانند مکانیسم کامل پروتکل اترنت را درک کنند. برای درک بهتر یک مثال ساده را بیان می کنیم: هنگامی که یک دستگاه به شبکه متصل است و می خواهد داده ای را به دیگر دستگاه انتقال دهد، سیم اصلی این داده را در میان دستگاه ها رد و بدل می کند. گیرنده ها داده را در صورت عدم وجود هیچ مشکل دریافت می کنند اما در صورت وجود اشکال انتقال داده با مانع همراه می شود.

منبع : LifeWire

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا