تجهیزات شبکه

تست فلوک چیست ؟

خرید کابل شبکه

شرکت فلوک ( Fluke ) که در کشور آلمان واقع شده و در سال 1948 تاسیس شده است ، از زیرمجموعه های کمپانی Danaher به شمار می رود که یکی از سازندگان مشهور تجهیزات آنالیز و اندازه گیری است . شرکت فلوک به عنوان یکی از زیرمجموعه های این شرکت به ساخت ابزارها و تجهیزات تست در زمینه های مختلف مخصوصا تجهیزات تست کابل شبکه مشغول است . تسترهای فلوک به عنوان یکی از دقیق ترین ابزارهای تست کابل شبکه در میان رقبا حضور دارند و دلیل محبوبیت و گستردگی فروش آن ها هم کیفیت بالای آن ها است .

دستگاه تست فلوک

برای خرید کابل شبکه و حتی بعد از خرید و اجرای کابل کشی در شبکه ، نیاز است تا کابل ها مورد تست قرار بگیرند تا مشخص شود که قادر به پاس کردن موارد لازم که در استانداردها مشخص شده است هستند یا خیر  .

با توجه به اینکه دستگاه های تست کابل شبکه موجود در ایران عمدتا محصول کمپانی فلوک هستند ، تست های کابل شبکه به صورت عمومی به نام تست فلوک شناخته می شود در حالی که دو نوع تست برای ارزیابی کابل های شبکه وجود دارد و حتی اگه اقدام به خرید تستر فلوک کنید باید تست های زیر را با آن انجام بدید :

1- Permenant Test ( تست پرمننت )

در تست پرمننت ، ابتدا کابل را کیستون زده و به وسیله ماژول های پرمننت که متعلق به خود تستر فلوک می باشد کابل را به دستگاه متصل کرده و تست کابل را انجام می دهیم . در صورتی که شبکه ای دارید که در آن انتقال سریع و بدون مشکل اطلاعات مهم است برای اطمینان حتما از تجهیزاتی بهره ببرید که بتواند تست فلوک را پاس کند .

 

 

2- Channel Test ( تست چنل )

تست چنل نمونه ی ساده تری از آزمایش کابل شبکه می باشد که ابتدا دو سر کابل شبکه را کیستون زده ، سپس با استفاده از پچ کورد کابل ها را به دستگاه متصل کرده و اقدام به گرفتن تست از کابل شبکه می کنیم . با توجه به اینکه تست چنل ، ساده تر از تست پرمننت است به همین دلیل در صورتی که کابل شبکه ای قادر به پاس کردن تست چنل باشد در این صورت حتما تست پرمننت را هم پاس می کند اما برعکس این قضیه ممکن است درست نباشد .

 

جزییات تست های شبکه

تست های شبکه موارد متعددی را می توانند مشخص سازند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تست صحت و کیفیت لایه فیزیکی شامل کیستون ، پچ پنل ، پچ کورد
  • گزارش متراژ دقیق کابل
  • گزارش قطع بودن کیستون یا ضعیف بودن اتصال کابل به کیستون
  • گزارش وجود نویز و محل آن در مسیر کابل
  • گزارش وجود تنش فیزیکی روی کابل مثل خمش کشش و یا شکستگی در مسیر کابل
  • گزارش خلوص و یکپارچگی مس در طول کابل همچنین میزان مقاومت و رسانایی کابل

هم چنین دستگاه تست فلوک می تواند پارامترهای فیزیکی و مفهومی لینک از قبیل موارد زیر را اندازه گیری نماید :

Propagation Delay
Length
Wire Map
Dc loop Resistance
Delay Skew
EXT
Return Loss (RL)
Insertion Loos
CR

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا