فناوری

آپدیت جدید واتس اپ و قابلیت جدید یک نگاه

خرید کابل شبکه

گرفتن عکس با گوشی و به اشتراک گذاشتن اون به یک عادت جدانشدنی در زندگی ما تبدیل شده. خیلی وقت‌ها عکس‌هایی که می‌فرستیم نیازی ندارن تا همیشه در گوشی گیرنده ذخیره بشه. واتس اپ در آپدیت جدید خودش امکان ارسال عکس و فیلم‌هایی رو میده که بعد از یک‌بار دیده شدن به صورت خودکار حذف میشن. این قابلیت یک نگاه واتس اپ یا View once به صورت برچسبی به دریافت کننده هم اعلام میشه تا در جریان قرار بگیره.

مزیت های قابلیت یک نگاه واتس اپ

با این قابلیت کاربر میتونه عکس‌هایی که تمایل نداره همیشه در دسترس کسی باشه، مثل رمزی خاص رو به اشتراک بذاره. طرف مقابل هم بعد از یک بار مشاهده دیگه نمیتونه اون عکس رو باز کنه و ببینه. مشابه این ویژگی در اینستاگرام هم وجود داره.

با توجه نحوه رمز گذاری سراسری یا end-to-end encryption در واتس اپ، این عکس یا ویدیو حتی توسط واتس اپ هم قابل مشاهده نیست.

البته کاربر دریافت‌کننده میتونه از اون عکس اسکرین شات بگیره و به فرستنده هیچ پیغامی در این مورد داده نمیشه.

مزیت بعدی این قابلیت اشغال نکردن فضای حافظه‌است. هممون می‌دونیم که خیلی از عکس‌هایی که به اشتراک گذاشته میشن دیگه به کارمون نمیان. الکی فضای گوشی رو اشغال می‌کنن و عملکرد گوشی رو کند می‌کنن. مثلا عکس‌هایی که زمان پرو یک لباس و مشورت با دوستامون می‌گیرم.

نحوه‌ی عملکرد قابلیت View one

کاربر بعد از گرفتن و انتخاب عکس با زدن دکمه‌ی 1 کنار دکمه‌ی ارسال میتونه اون عکس رو به‌ صورت یک نگاه ارسال کنه. برچسب 1 روی عکسی که ارسال شده هم نشون داده میشه. گیرنده هم متوجه میشه که بعد از دانلود و باز کردن عکس دیگه نمیتونه اون رو دوباره باز کنه و ببینه. در نهایت هم اون عکس حتی در حافظه گوشی ذخیره نمیشه و هم کاملا از بین میره. واتس اپ گفته می‌تونید از این قابلیت در شرایطی مثل ارسال رمز وای فای استفاده کنید. با این کار دیگه بعد یک بار ارسال رمز به شخصی، به تغییر رمز وای فای نیازی ندارید. در عکس زیر به طور کامل با عملکرد قابلیت یک نگاه واتس اپ آشنا میشید.

قابلیت یک نگاه واتس اپ

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا