آموزشنرم افزار

چگونه یک اکانت گوگل بسازیم؟ (آموزش ساخت گوگل اکانت)

اکانت گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟

اکانت گوگل یک حساب کاربری است که جهت دسترسی، تایید اعتبار، و مجوز برای برخی از خدمات آنلاین گوگل از جمله Gmail، Google Hangouts، Google+، و Blogger مورد نیاز است. تعداد زیادی از خدماتی که توسط گوگل ارائه می‌شوند نیاز به اکانت گوگل ندارند. از جمله‌ی این خدمات می‌توان به Google Search، Google Finance، Books، Google Maps اشاره کرد.

پس از ایجاد یک اکانت گوگل، صاحب اکانت می‌تواند برنامه‌های مختلف گوگل را فعال یا غیر فعال کند.

نحوه ی ساخت اکانت گوگل به صورت خلاصه:

 1. وارد سایت https://www.google.com شوید.
 2. روی دکمه‌ی Sign In کلیک کنید.
 3. روی دکمه‌ی Create account کلیک کنید.
 4. نام و نام خانوادگی خود را بنویسید.
 5. یک username انتخاب کنید.
 6. یک پسورد و تکرار آن را وارد کنید.
 7. کلید Next را بزنید.
 8. اطلاعات شخصی خود را وارد کنید.
 9. یا شماره تلفن خود را تایید کنید و یا روی Not now کلیک کنید.
 10. دکمه‌ی I Agree را فشار دهید.

در زیر به صورت مرحله به مرحله و به بیان جزئیات و روش ساخت یک اکانت گوگل می پردازیم.

گام اول:

سایت گوگل را باز کنید. سپس بر روی دکمه‌ی قرمز Sign In کلیک کنید. بعد دکمه‌ی Sign Up را فشار دهید. این دکمه شما را به صفحه‌ی “ایجاد یک اکانت Google جدید” خواهد برد.

ساخت اکانت گوگل 1

 

گام دوم:

در مرحله‌ی بعدی برای ساخت اکانت گوگل، یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید و آن را در قسمت username وارد کنید. نام کاربری شما تبدیل به نام حساب Gmail شما خواهد شد. اگر نام کاربری که انتخاب کرده‌اید قبلا توسط شخص دیگری انتخاب شده باشد، گوگل به شما چند گزینه ارائه می‌دهد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید یا اینکه باید خودتان نام کاربری را تغییر دهید.

ساخت اکانت گوگل 2

 

گام سوم:

بقیه‌ی اطلاعات مورد نیاز برای ساخت اکانت گوگل را پر کنید. شما باید نام و نام خانوادگی، روز تولد (برای تایید سن)، جنسیت، و شماره تلفن خود را بنویسید. همچنین باید نام کشوری را که در آن اقامت دارید انتخاب کنید. توصیه می‌شود شماره تلفن همراهتان را نیز وارد کنید اما ضرورتی در انجام این کار وجود ندارد.

ساخت اکانت گوگل 3

 

گام چهارم:

CAPTCHA را کامل گنید. CAPTCHA یک ابزار تایید اعتبار است که تضمین می‌کند یک فرد واقعی در حال ساخت اکانت است و نه یک ربات. متن درون کادر را در فیلد زیر آن بنویسید. اگر نمی‌توانید متن را بخوانید بر روی دکمه‌ی Refresh در کنار  فیلد متن کلیک کنید تا یک متن جدید نمایش داده شود. اگر باز هم نتوانستید متن را بخوانید بر روی دکمه‌ی بلندگو کلیک کنید تا از طریق بلندگوهای رایانه متن برای شما خوانده شود.

ساخت اکانت گوگل 4

 

گام پنجم:

تیک گزینه‌ی مربوط به توافق با سیاست‌های گوگل را بگذارید. یعنی در چک باکس گزینه‌ی I agree to the Google Terms of Service and Privacy Policy را علامت بزنید.

ساخت اکانت گوگل 5

 

گام ششم:

روی دکمه‌ی Next Step کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه به صفحه‌ی ایجاد نمایه‌ی Google+ هدایت می‌شوید. اگر دوست دارید می‌توانید یک عکس برای اکانت گوگل خود انتخاب کنید.

ساخت اکانت گوگل 6

 

گام هفتم:

روی دکمه‌ی Get Started کلیک کنید. حال حساب گوگل شما ایجاد شده است.

ساخت اکانت گوگل 7

توجه:

 • هنگام ایجاد یک اکانت گوگل، از کاربر خواسته می‌شود که یک آدرس ایمیل جهت بازیابی رمز عبور در زمان فراموشی وارد شود. توجه کنید که ایمیلی را وارد کنید که همیشه در دسترس شما است.
 • گوگل یک گزینه‌‌ی تایید هویت دو مرحله‌ای را نیز ارائه می‌دهد که اکانت را در برابر هک شدن محافظت می‌کند. اگر این گزینه فعال باشد، هر بار که کاربر بخواهد وارد حساب خود شود باید کد معتبر را تایپ کند. این کد از طریق SMS، پیام صوتی، یا ایمیل به یک حساب یا شماره تلفن دریافت می‌شود. وقتی این ویژگی فعال باشد، کسی که کد معتبر را نداند، باید از رمز عبور 16 حرفی تولید شده توسط گوگل به جای گذر واژه طبیعی استفاده کند.

احسان نعنایی

عضوی کوچک از مجموعه بزرگ نت ران !
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا