شبکه

جمع آوری سوییچ و روتر های سیسکو از شبکه ملی اطلاعات

خرید کابل شبکه

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جدیدترین مصاحبه خود با رسانه ها، از جمع آوری سوییچ و روتر های آمریکایی سیسکو از شبکه ملی اطلاعات خبر داد. این اقدام در پی دستور مرکز ملی فضای مجازی رخ داده و مشخص نیست که محصولات کدام برند، جایگزین Cisco شده است. با توجه به عدم تولید سوئیچ و روتر در داخل کشور و عدم وجود محصولات حرفه ای در سطح سیسکو، سوییچ و روتر های میکروتیک محتمل ترین گزینه برای جایگزینی به نظر می رسند.

در سال های اخیر شاهد ورود محصولات سیسکو به صورت استوک و در وضعیت نه چندان مساعد به بازار داخلی بودیم. با این وجود سود سرشار وارد کنندگان و نیاز حرفه ای ها به سوییچ و روتر این برند آمریکایی سبب ارائه قیمت های نجومی برای کالا های استوک شده بود. به طور حتم بخش قابل توجهی از واردات سیسکو به شبکه ملی اطلاعات منتقل می شد اما با دستور مرکز ملی فضای مجازی و جایگزینی برند آمریکایی، ابهاماتی در خصوص برند مورد تائید و استفاده دو سازمان مرتبط در این حوزه به وجود آمده است.

طبق اعلام آذری جهرمی در حال حاضر هیچ محصول آمریکایی در شبکه ملی اطلاعات مورد استفاده قرار نمی گیرد و بعید به نظر می رسد که نمونه های چینی بتوانند عملکرد و امکانات مورد نیاز را ارائه دهند. وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح پروژه سه برابری هسته IP شبکه ملی اطلاعات و رونمایی از بسته اقتصادی، حمایتی از کسب و کارهای خدمات ابری، میزبانی و شبکه توزیع محتوا به افزایش هسته آی پی شبکه ملی از 6.8 ترابایت به 18.5 ترابایت در ثانیه اشاره کرد.

معرفی شرکت های مشهور در حوزه شبکه: شرکت سیسکو (Cisco) آمریکا

در نتیجه تاخیر بین استانی از 41 میلی ثانیه به 36 میلی ثانیه کاهش یافته و به اعتقاد وی تحول عظیمی رخ داده است. همچنین تعداد نقاط ارائه خدمات به مشتریان از 90 نقطه به 105 افزایش یافته است.

5/5 - (2 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین آرا
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
جاسم

تصمیمی لازم و دیرهنگام که اجرا شد
لازم به تذکراست که روترهای بومی ایرانی چندین شرکت ایرانی(امنش-ژرف-رهیاب) ساخته اند که کارایی خوبی دارند البته به روتر سیسکو با اینهمه تجربه نمی رسند اما راهیست که باید رفت

دکمه بازگشت به بالا