فناوری

تسلا بات ، ربات انسان نما شرکت تسلا

خرید کابل شبکه

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا که سال‌ها در مورد هوش مصنوعی ربات‌ها اخطار داده بود، با تولید تسلا بات حرف‌های خودش رو نقض کرد. از ربات انسان نمای تسلا چی می‌دونیم؟

رونمایی از ربات انسان‌نما : تسلا بات در نشست AI Day

مدیر عامل شرکت هوش مصنوعی تسلا، «ایلان ماسک» سال‌ها در مورد خطرناک بودن ربات‌های انسان‌نما اخطار می‌داد و می‌گفت: «ممکنه فاجعه‌ای شبیه به فیلم ترمیناتور رخ بده.» ولی اخیرا یک پروژه‌ی این‌چنینی رو دست گرفته. شاید می‌خواد شروع‌کننده‌ی این فاجعه باشه!

ایلان ماسک در روز هوش مصنوعی شرکت تسلا، ربات انسان‌نما رو معرفی کرد و گفت نسخه‌ی اولیه‌ی اون در سال 2022 آماده میشه. به هر حال، ایلان ماسک به بدقولی معروفه و پروژه‌های سنگین قبلی خودش رو هم دیرتر از موعد تموم کرده.

در مهم‌ترین بخش مراسم AI Day Tesla، ربات آینده با یک رقص جانانه وارد صحنه شد. در ادامه، ایلان ماسک شروع به معرفی کرد. اولین صحبت‌های او این بود که تسلا بزرگ‌ترین شرکت هوش مصنوعی در جهانه. در حقیقت ماشین‌های تسلا ربات‌هایی هستن که روی 4 چرخ راه میرن. بنابراین با توجه به سیستم اتوماتیکی که دارن، تولید یک ربات این چنینی با ظاهر انسانی میتونه معقولانه باشه. اون گفت که این ربات قراره کارهای سخت و خطرناکی رو انجام بده که ممکنه به انسان‌ها آسیب بزنه و در کنارش، بعضی کارهای حوصله سربر و روزمره رو هم تقبل کنه. ماسک این ربات رو ربات کارگر هم معرفی کرد. طبق گفته‌های ماسک، تسلا بات رفتارهای دوستانه‌ای داره و میتونه در دنیایی که برای انسان‌ها ساخته شده، راه خودش رو پیدا کنه.

نمونه‌ای که ایلان ماسک قول داده سال دیگه عرضه بشه شکلی شبیه به تصویر زیر داره:

مشخصات ربات تسلا بات

طبق اطلاعاتی که تصویر به ما میده، تسلا بات تقریبا 177 سانتی‌متر قد داره و 57 کیلوگرمه. دست و پاهای اون شبیه دست و پای انسان‌هاست و 5 انگشت داره. همچنین به سنسورهایی مجهز شده که توانایی دیدن با 8 تا دوربین رو بهش میده.

ماسک نمونه‌ای درخواست از تسلا بات رو مثال زد: «لطفا اون پیچ رو بردار و با آچار به ماشین وصلش کن.» یا «برو به سوپر مارکت و این چیزها رو بخر، لطفا!» ربات انسان نما این‌چنین کارهایی رو انجام میده.

ایلان ماسک همچنین به شوخی گفت که سرعت این ربات خیلی پایینه و به‌راحتی می‌تونین ازش فرار کنین یا حتی می‌تونین با زور به اون غلبه کنین. بالاخره حادثه خبر نمی‌کنه و هر چیزی ممکنه!

حرف آخر

معرفی این ربات بر خلاف هشدارهایی که دانشمندان راجع به هوش مصنوعی و ربات‌ها میدن، اتفاق عجیبیه. حتی خود ایلان ماسک که نگرانی‌های زیادی داشته نظر خودش رو برگردونده. باید ببینیم سال آینده چه چیزی در انتظارمونه. نظر شما در مورد تسلا ربات چیه؟ شما چه کارهایی رو از ربات تسلا می‌خواین که انجام بده؟ در قسمت نظرات برامون کامنت بذارین.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا