تجهیزات شبکه

10 نکته درباره نحوه نصب کابل

خرید کابل شبکه

نحوه نصب کابل راه و روش خاص خود را دارد که بسیاری از افراد درباره آن اطلاعات کافی ندارند. گاهی اوقات انجام کارهایی متفاوت از قوانین و روش موجب به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد. در بحث نصب کابل نیز همین موضوع جریان داشته و باید به آن توجه کرد.

زیرا اگر نصب کابل شبکه به صورت درست انجام نگیرد، بی شک مسائلی را به دنبال خواهد داشت. در برخی مواقع برای صرفه جویی در هزینه و وقت، دست به کاری زده می شود که مخالف قوانین است. در این مطلب می خواهیم شما را با 10 نکته پیرامون نصب کابل آشنا سازیم.

زندگی پیرامون ما هر روز در حال پیشرفت است و نمی توان جلو این گسترش فناوری را گرفت. بنابراین بهتر است با آن هم سو شده و مطابق عصر حاضر از جوانب خود اطلاعات کافی داشته باشیم. سعی کنید این نکته ها را در ذهن سپرده و مطابق آن ها عمل کنید.

1- فرض نکنید که انجام آن ساده است

یکی از هوشمندانه ترین راه برای آغاز پروژه، این است که آن را روی کاغذ بیاورید. این کار موجب می شود تا هر سوالی که در ذهن است، نوشته شده و به تمامی آنها پاسخ داده خواهد شد. بنابراین می‌تواند موانع را از سر راه بردارد. بسیاری از افراد که به نصب کابلی می پردازند، تصور می کنند این کار بسیار ساده است و سریعا می توانند کابل را نصب کنند. این در حالی است که باید آن را نصب دشواری دانست، زیرا باید بررسی شود

برنامه ریزی نامناسب با هزینه و وقت اضافی همراست. این برنامه ریزی می تواند در آینده مشکلاتی را به دنبال داشته و باید پیش از وقوع آنها پیشگیری صورت گیرد. بنابراین نباید تصور کنید همه کارها به سادگی قابل انجام است و باید براساس بررسی درست صورت گیرد.

برخی از نکاتی که می تواند در این زمینه کمک خوبی باشد:

  • اینکه کابل شما به حد کافی بلند باشد
  • سرعت انتقال داده کابل شما به 1 گیگابیت برسد
  • اتصالات مناسب دردسترس باشد
  • محیط کافی برای اتصال کابل موجود باشد
  • مشتری باتوجه به فعالیت و تلاشی که می کنید، هزینه را پرداخت خواهد کرد
  • شناسایی موانعی که کابل کشی را با مشکل رو به رو می سازد

سعی کنید یک بررسی از پروژه خود داشته باشید تا پیش از وقوع مشکل یا مسئله، آن را شناسایی کنید. بنابراین بهتر است پیش از شروع پروژه آن را بررسی کرده و از موانع آن اطلاعات کافی بدست آورید.

2-  مطابق با PoE اتصالات را به دستگاه متصل کنید

کسی که کابلی را به دستگاهی وصل می کند، باید اتصال را بررسی کند. همچنین نگاهی هم به سوئیچ شبکه بیاندازید که آیا درست عمل می کند یا خیر. بنابراین موضوع سوییچ می تواند به هر پورت برقی مربوط شود. باید مطمئن شوید که کابل با برق همراه است تا داده را انتقال دهد یا خیر. یک نصب کننده همچنین باید به بررسی کابل مورد استفاده بپردازد و نحوه عملکرد آن نیز مورد بررسی قرار گیرد تا از مشکلات آینده جلوگیری شود.

نکته: سعی کنید از دستگاه های بررسی برای اسکن این کارها بهره گیرید و تا مشکلات به طور دقیق مشخص باشد. برای مثال پلاگین SFP یا سایر موارد مرتبط مناسب کار شما باشند.

3- تجیهزات ارزان قیمت خریداری نکنید

سعی کنید در خرید تجهیزات کامپیوتری محدودیت مادی را حذف کنید. زیرا خرید تجهیزات ارزان قیمت در کوتاه مدت مشکلی را پیش رو شما قرار داده و دردسر ساز است. برخی مواقع پیش می آید که نیاز دارید به خراب کاری در محیط بپردازید، البته این موضوع امر اشتباهی نیست و نیاز است تا برای نصب کابل بهتر، آن را انجام دهید.

شایان ذکر است که به کارگیری تجهیزات باکیفیت کامپیوتری نه تنها عملکرد بهتر را در پی دارد، بلکه می تواند دوام طولانی تر را هم به دنبال داشته باشد. در حقیقت باید اطمینان حاصل کنید که کابل خریداری شده، از جدیدترین فناوری های ساخته شدند و به پشتیبانی آنها می پردازند.

کابل کشی اترنت معمولا بین 15 تا 20 سال طول عمر خواهد داشت. همچنین به برچسب گارانتی خرید تجهیزات شبکه نیز توجه کنید و از کیفیت ساخت مطلع شوید. کابل هایی که کیفیت ساخت پایینی دارند، به مرور زمان از بین می روند. 

راه حل دقیق همان به کارگیری جدیدترین تجهیزات و بهترین مدل ها است.

4- داستن در زمینه جدیدترین استانداردها را نادیده نگیرید

ایده خوبی است که وضعیت محصولات صنعتی هر چند سال بهبود پیدا می کند و کیفیت بهتری نسبت به قبل دارند. برای مثال از استاندارد IEEE یا همان موسسه مهندسان برق و الکترونیک در بحث قدرت شبکه اترنت بهره گرفته می شود. این استاندارد تصمیم آگاهانه ای هم به دنبال خواهد داشت، حتی اخیرا  استاندارد  802.3bt نیز روی کار آمده است. این استاندارد به عنوان نوع چهارم بوده و تا توان 45 واتی را دربرمی گیرد. هر پورت می تواند به پشتیبانی 4 جفت شبکه اترنت بپردازد.

شما باید در فضای مجازی اطلاعات لازم را پیرامون دستگاه های موردنیاز بدست آورید. به این ترتیب می توانید نصب کابل را مطابق با استاندارد روز انجام دهید. مشتری شما نیز برحسب عملکردتان هزینه کرده و مبلغی به شما ارائه می دهد.

5- فرض نکنید که نصب شما کار را تمام می کند

در این گزینه شما باید تصور کنید که دیگران به کابل نصب شده شما دسترسی داشته و می توانند اضافه شوند. شما باید یک قسمت در باکس ابزار خود قرار داده و با توجه به آن عملیات نصب را انجام دهید. این ساده ترین راه است که در تعمیرات آینده نیز به کار شما خواهد آمد.

در مقابل فرد بعدی که بعدا می خواهد کاری انجام دهد، می تواند آن شما باشید که باید با اصول نصب کابل آشنا شوید. در مدیریت کار خود سعی کنید برنامه ریزی درستی داشته باشید تا بتوانید به نتیجه موردنظر دست پیدا کنید. 

شما نباید تصور کنید که با نصب کابل دیگر کار به اتمام رسیده بلکه باید آن را شروعی دیگر به حساب آورد.

6-کابل را در نزدیکی دستگاه هایی که الکترواستاتیک هستند، نصب نکنید

دستگاه هایی مشابه مایکرویوو به دلیل اشعه هایی که دارند و از نوع الکترواستاتیک هستند، مناسب نیست در کنار کابل قرار گیرند. برای اینکه مشکلاتی گریبانگیر نشود بهتر از سریعتر دست به کار شده و مدیریت پروژه ای داشته باشید. 

شما باید به مدیریت امکانات موجود خود بپردازید تا بتوانید به سادگی هر نوع مشکلی را از سر راه بردارید. مشکلاتی که در کابل ها با نزدیکی در کنار دستگاه های الکترواستاتیک به وجود می آید و باید کنترل صحیحی صورت گیرد.

7- پتانسیل آینده را نادیده نگیرید

به کارگیری کابل های ثانویه و اضافی نه تنها وقت در صرفه جویی هزینه نیز مناسب است. با کمک گرفتن از کلاینت خود می توانید در این زمینه مدیریت صحیحی داشته باشید. مشتری شما به شدت موافق این نوع مشاوره حرفه ای است.

شما باید برای مشتری خود شرح کار را توضیح دهید و به نوعی مشاوره درستی داشته تا به عنوان یک نصب کننده حرفه ای و با تجربه قلمداد شوید.

8- اصطلاحات شبکه را نادیده نگیرید

بسیاری از مشتریان می خواهند در زمینه فناوری اطلاعات آگاهی کاملی داشته باشند اما برخی حقیقتا این را نمی خواهند. شما باید برخی از مفاهیم این عرصه را به مشتریان خود بیاموزید. شما باید اصطلاحاتی را به آنها آموزش دهید که کاربردی هستند و شامل هر نوع اطلاعاتی نمی شود. 

این به آنها اثبات می کند که شما یک متخصص در شبکه هستید و سعی می کنند همیشه از شما مشاوره گرفته یا برای نصب کابل به کار گیرند. با این حساب نباید اصطلاحات شبکه را نادیده پنداشت.

9- مزایا رسانه های گوناگون را نادیده نگیرید

هر کابل دارای ویژگی های مختلفی است. یکی از اصلی ترین قسمت کابل ها جنس مسی است که در داخل آنها تعبیه می شود. با این حال چند نکته ای وجود دارد که به طور حتم باید به آنها پرداخت شود و یکی از اجزای اساسی این مقاله است.

فیبرنوری: این نوع کابل بسیار سریع بوده و در هر شرایط آب و هوایی می توان آن را به کار گرفت. برای انتخاب عالی باید این نوع کابل را یک گزینه فوق العاده برای محیط صنعتی دانست. 

اترنت: این نوع کابل بسیار قدرتمند بوده و هزینه کمی دارد. این نوع کابل توان بالایی در ارائه داده داشته و می توان انتظارات بسیاری از آن داشت. به نوعی می توان این نوع کابل را برای استفاده در دستگاه پشتیبانی به کار گرفت.

وایرلس: بی سیم این روزها توانسته به رونق بزرگی دست یافته و از شبکه 5G نیز پشتیبانی می کند. به نوعی باید این نوع شبکه را بهترین دانست و سرعت انتقال داده بالایی هم دارد. پیشرفت های حاصل شده بیشتر در زمینه بی سیم صورت می گیرد و باید آن را گزینه آینده نگرانه دانست.

برای انتقال داده و استفاده از شبکه، کابل ها و روش های مختلفی وجود دارند که می توان آنها را باتوجه به فایده آن تهیه کرد.

10- فراموش نکنید که از مزایای اضافی مستغلات خود استفاده کنید

یکی از مواردی که کابل کشی را مختل می سازد، گزینه های ماژولار سربار است. به عبارتی این مورد اجازه می دهد تا افراد بیشتری در این حوزه کاری پاسخگو باشند. به طور عادی اگر با مشتری خود صحبت کنید، موجب می شود تا گزینه های کاری بیشتری پیشنهاد شود.

بدون شک چنین موردی بسیار مهم بوده و باید به آن توجه شود.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا