شبکه

چگونه آدرس IP سایت را پیدا کنیم؟

خرید کابل شبکه

از زمانی که استفاده از کامپیوتر و اینترنت همه گیر شد ؛ برقراری ارتباط بین دستگاه‌های دیگر به وسیله IP Address میسر شد. همانطور که در مقاله‌های قبل گفته شد برای هر دستگاه آدرسی مخصوص به خود آن انتخاب می‌شود. هر سایت هم آدرس IP مخصوص به خود را دارد. در این مقاله شما را به نحوه یافتن این آدرس آشنا خواهیم کرد.

نحوه یافتن آدرس IP سایت

1) استفاده از CMD

یکی از آسان‌ترین روش‌های یافتن آدرس IP سایتی استفاده از دستور CMD است. برای استفاده از این دستور مراحل زیر را انجام دهید:

  • روی دکمه ویندوز و سپس روی R بزنید تا برنامه RUN باز شود.
  • cmd را تایپ کنید و اینتر را بزنید.
  • پس از آن صفحه سیاهی همانند تصویر زیر بر روی شما باز می‌شود. این صفحه cmd نام دارد.

نحوه یافتن آدرس IP سایت

  • پس از آن برای یافتن IP مورد نظر کافیست دستور Ping و بعد از یک فاصله  URL سایت را وارد کنید.
  • اینتر را بزنید.
  • سپس این برنامه دستور شما را جرا می‌کند و طبق عکس زیر نتایجی را نشانتان خواهد داد.

چگونه آدرس IP سایت را پیدا کنیم؟

همانطور که مشاهده می‌کنید آدرس IP نت ران برابر 5.39.105.113 است. شما هم از این راه امتحان کنید تا بتوانید به راحتی آدرس هر سایتی را بدست آورید.

2) استفاده از سایت‌های معروف در این زمینه

حتما تا به حال درباره سایت whois شنیده‌اید. سایت whois برای ثبت دامنه استفاده می‌شود. اگر بدنبال ثبت دامنه‌ای هستید بهترین کار اطمینان از آزاد بودن دامنه مورد نظرتان است. با وارد کردن آدرس دامنه مورد نظر، تمام اظلاعات مورد نیاز برای شما به عنوان نتیجه ظاهر می‌شود که آدرس IP سایت هم یکی از این اطلاعات است.  یکی دیگر از سایت‌های مورد استفاده در این زمینه www.site24x7.com است کافیست آدرس سایتی که میخواهید را وارد کنید تا نتایج لازمه را ببینید. پس از دیدن نتایج، طبق تصویر زیر روی find ip بزنید تا آدرس IP سایت را به شما نشان دهد.

نحوه یافتن آدرس IP سایت با استفاده از سایت‌های دیگر

با زدن بر روی گزینه مشخص شده آدرس IP مورد نظر را به شما نشان می‌دهد.

همچنین می‌توانید آدرس مورد نظر را با استفاده از سایت IP check  پیدا کنید. پس از اینکه به سایت مورد نظر رفتید جایی برای واردکردن آدرس سایتی که میخواهید وجود دارد. برای یافتن آدرس IP کافی است URL آن را وارد کرده و سپس اینتر را بزنید. همانند تصویر زیر IP address مورد نظر در صفحه شما به نمایش گذاشته خواهد شد.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا