ویندوز

پشتیبانی ویندوز 7 به زودی تمام می‌شود! هشدار دوباره مایکروسافت به کاربران

خرید کابل شبکه

مایکروسافت در هفته گذشته یک پیغام به کاربران ویندوز 7 ( نسخه‌های Home و Ultimate ) ارسال کرد تا دوباره یادآوری کند عمر ویندوز 7 تمام شده و به زودی پشتیبانی این سیستم عامل از طرف مایکروسافت قطع می‌شود. این پیغام اخطار می‌داد که پشتیبانی ویندوز 7 کمتر از نه ماه دیگر تمام می‌شود. پیغام نشان داده شده به کاربران حاوی این متن بود :

After 10 years, support for Windows 7 is nearing an end

بعد از 10 سال، پشتیبانی ویندوز 7 دیگر انجام نمی‌شود

 

پشتیبانی ویندوز 7 به زودی تمام می‌شود

 

تصویر بالا برای کسانی که ویندوز 7 را دوست داشتند شاید کمی غم‌انگیر باشد. با زدن گزینه Do not remind me again دیگر این پیغام به شما نشان داده نمی‌شود. همینطور با انتخاب گزینه Learn more وارد سایت مایکروسافت می‌شوید و آنجا اطلاعات کامل‌تری از پایان پشتیبانی ویندوز 7 به دست می‌آورید.

بیشتر بخوانید:


آموزش نصب ویندوز ۷ در ۲۱ قدم + تصاویر

طریقه اکتیو کردن ویندوز


مایکروسافت این پیغام فوری را از طریق آپدیت KB4493132 در ویندوز 7 اعمال کرد. البته در بعضی از سیستم‌ها بیشتر از یک بار این پچ دانلود و نصب شده بود. در تصویر زیر کاربری دو بار در تاریخ‌های 27 مارچ و 4 آپریل آپدیت دریافت کرده است.

 

اتمام پشتیبانی ویندوز 7 در سال 2020

 

البته مایکروسافت گفته کسانی که از نسخه‌های Enterprise و Professional ویندوز 7 استفاده می‌کنند این آپدیت را دریافت نمی‌کنند. این درباره ویندوزهای سرور هم صدق می‌کند.

مایکروسافت آخرین آپدیت ویندوز 7 را در ژانویه سال 2020 ارائه می‌کند و کاربران باید کم کم با ویندوز 7 خداحافظی کنند. همانطور که ویندوز xp که بسیار محبوب بود از گردونه خارج شد، حالا نوبت به ویندوز 7 رسیده که به مرور از کامپیوترهای کاربران کنار گذاشته شود.

البته هر کسی Extend Security Updates یا esu را تهیه کند. می‌تواند هر ماه پچ های امنیتی را دریافت کند. اما آپدیت رایگان از تاریخ مذکور قطع خواهد شد. جالب است بدانید نزدیک به 625 میلیون دستگاه یعنی چیزی حدود 42% کاربران سیستم عامل، هنوز از ویندوز 7 استفاده می‌کنند.

مایکروسافت حتما برنامه‌هایی دارد که کاربران را ترغیب به استفاده از ویندوز 10 کند. ما هم پیشنهاد می‌کنیم بعد از اتمام پشتیبانی ویندوز 7 دیگر از این سیستم عامل استفاده نکنید تا تجربه تلخ ویندوز xp و باج گیری Wanna Cry و امثال آنها گریبان گیرتان نشود.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا