اخبارفناوری ایران و جهانموبایل و تبلت

پروژه Fi گوگل (گوگل فای) در تمام گوشی ها از جمله آیفون کار خواهد کرد

مدت زیادی از معرفی پروژه Fi می گذرد اما گوگل به تازگی نام این پروژه را به «گوگل فای» یا Google Fi تغییر داده است و ویژگی های جدیدی به آن اضافه کرده است. همچنین گوگل فای سازگاری بیشتری با انواع گوشی های هوشمند خواهد داشت. حتی گوشی های آیفون نیز می توانند از این تکنولوژی استفاده کنند. این تکنولوژی دیگر نام پروژه را با خود یدک نمی کشد و به عنوان سرویس جدید گوگل (گوگل Fi) شناخته خواهد شد. 

این پروژه اولین سرویس وایرلس است که به شکل یکپارچه در میان شبکه های Wi-Fi و LTE شما تغییر حالت داده و همواره به دنبال اتصال به بهترین شبکه از لحاظ کیفیت اینترنت می گردد.

 

گوگل فای / گوگل Fi

 

بزرگترین تغییر این تکنولوژی قابلیت سازگاری آن است. از زمان معرفی پروژه فای این تکنولوژی تنها در گوشی های خاصی قابل استفاده بود، گوشی هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کردند. تعداد گوشی های سازگار با پروژه فای گوگل همواره در طی این سال ها افزایش می یافت اما در مقایشه با گوشی های موجود در بازارهای جهانی بسیار کم بودند. اما به تازگی گوگل اعلام کرده است که اکثر گوشی ها می توانند از گوگل Fi استفاده کنند. 

پروژه فای از چند شبکه موبایل و وای فای استفاده می کند. سؤالاتی وجود دارد که گوگل فای چگونه در گوشی های اپل کار خواهد کرد. به این دلیل که گوشی های آیفون در زمینه استفاده از شبکه های وای فای انعطاف پذیری گوشی های اندرویدی را ندارند. گوگل Fi در حال حاضر به صورت آزمایشی (Beta) است و گوگل در تلاش است که تا زمان معرفی رسمی گوگل فای مشکلات آن را برطرف کند.

گوگل اعلام کرده است که چند قدم دیگر تا سازگاری گوشی های آیفون با گوگل فای مانده است. برای استفاده از Google Fi شما به یک گوشی ویژه گوگل Fi نیاز دارید. 

 

منبع: HowToGeek

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا