فناوری

پایان عمر پیام رسان گوگل Hangouts مشخص شد

خرید کابل شبکه

پیام رسان گوگل هنگ اوتز به پایان عمر خود نزدیک شده و طبق اعلام مدیران ارشد گوگل قرار است از این پیام رسان در پروژه G Suite استفاده شود. در سال های گذشته تلاش فراوانی برای اعمال تغییرات و بهینه سازی سرویس پیام رسان Hangouts انجام شده بود، اما در نهایت گوگل تصمیم گرفته تا به سرویس های فعلی خود یعنی Allo و Duo بپردازد.

گوگل در سال 2013 برای جایگزینی پیام رسان موفق Talks به معرفی هنگ اوتز پرداخت و به سرعت آن را در نسخه دسکتاپ جیمیل و به عنوان اپلیکیشن پیش فرض گوشی های اندرویدی در دسترس کاربران قرار داد. مدتی بعد قابلیت دریافت و ارسال پیام با استفاده از سیم کارت و جایگزینی آن با اپلیکیشن SMS پیش فرض گوشی های اندرویدی ارائه شد اما این ویژگی هیچگاه نتوانست به موفقیت iMessage اپل نزدیک شود.

گوگل در ادامه به معرفی پیام رسان های جدید Allo و Duo پرداخت تا هنگ اوتز با وجود تبدیل به یک گروه کسب و کار یا سرویس ارتباطی و چت به زمان بازنشستگی خود نزدیک شود. هر چند گوگل در خصوص هنگ اوتز سیاست های عجیبی را تاکنون پیاده کرده اما در نهایت معدود کاربران این سرویس پیام رسان باید از امکانات ساده اما کاربردی آن دل بکنند.

در تاریخ پربار گوگل، پروژه های عجیب و ناموفقی هم وجود داشتند که شاید بتوان سیاست های این شرکت را دلیل اصلی شکست پروژه ها دانست. به عنوان مثال می توان از Google Reader، Google Buzz و شبکه اجتماعی گوگل پلاس نام برد که همگی به دلیل تردید ها و بازخورد های اولیه ضعیف از اولویت برند بزرگ دنیای فناوری خارج شده و آگوست سال 2019 به طور کامل از دسترس خارج می شوند. پیام رسان Hangouts یک سال دیگر مهمان نسخه دسکتاپ جیمیل خواهد بود و در سال 2020 روز شمار بازنشستگی آن به اتمام می رسد.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا