فناوری

فیس بوک غیرقابل اعتماد ترین کمپانی تکنولوژی جهان

خرید کابل شبکه

به نظر شما از لحاظ امنیت اطلاعات کاربران کدام کمپانی بدتر از دیگران عمل می کند؟ شرکت تحقیقات امور مشتریان Tuluna در یک نظرسنجی از کاربران خواسته بود تا مشخص کنند کدام کمپانی بیشترین سوء استفاده را از اطلاعات کاربران به عمل می آورد و غیرقابل اعتماد ترین کمپانی کدام است. در این نظرسنجی بیش از 40 درصد شرکت کنندگان به کمپانی فیس بوک رأی دادند. در سال 2018 اطلاعات بسیاری از کاربران در شبکه اجتماعی فیسبوک لو رفت و مشخص شد که فیس بوک هم اطلاعات کاربران را به برخی نهاد ها فروخته است.

 

 

پس از فیس بوک، شبکه اجتماعی توییتر و کمپانی آمازون با 8 درصد در رتبه های بعدی غیرقابل اعتماد ترین کمپانی ها قرار گرفتند. اوبر که مدتی پیش گزارش هایی مبنی بر استفاده تجاری از اطلاعات کاربران در آن منتشر شد، رتبه چهارم را کسب کرده است. 

با وجود این که چندی پیش اطلاعات تعداد زیادی از کاربران گوگل پلاس +Google لو رفته بود، تنها 6 درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که به این غول تکنولوژی یعنی گوگل اعتماد ندارند. اپل و مایکروسافت هم با 4 و 2 درصد از آرا به ترتیب در رتبه های هشتم و نهم قرار دارند. 

رتبه اول فیس بوک در این نظرسنجی کاملاً قابل انتظار بود چرا که این کمپانی بدترین سال خود را از زمان تأسیس می گذراند. ارزش سهام این شرکت از حدود 210 دلار در ماه جولای، در اواخر نوامبر سال 2018 تا 124 دلار افت کرده است. به این ترتیب مارک زاکربرگ (بنیان گذار فیس بوک) حدود 15 میلیارد دلار از دارایی های خود را از دست داده است. طبق اعلام سایت معتبر بلومبرگ این بیشترین میزان افت دارایی، در میان 500 فرد نخست ثروتمند جهان است.

 

گوگل در اذهان عمومی به عنوان شرکتی شناخته می شود که از اطلاعات کاربرانش سوء استفاده می کند، و آن ها را به دولت هایی مانند چین می فروشد. اما در این نظر سنجی رتبه پنجم را به دست آورده است. این امر نشان دهنده این است که درز و افشای اطلاعات کاربران در فیس بوک سهم بسزایی در کاهش اعتماد به این کمپانی داشته است و به شدت اعتماد کاربران خود را سلب کرده است.

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا