موبایل و تبلت

هوآوی از سیستم عامل اختصاصی خود رونمایی کرد

خرید کابل شبکه

هوآوی به صورت رسمی از سیستم عامل هارمونی رونمایی کرد. این سیستم عامل قرار بود به عنوان جایگزینی برای اندروید عرضه شود. در چین این سیستم عامل با نام Hongmeng شناخته می‌شود و طبق گفته هواوی یک سیستم عامل توزیع شده بر پایه میکروکرنل می‌باشد. این محصول را می‌توان در تمام وسایل هوشمند از تلفن هوشمند، اسپیکرهای هوشمند، گجت‌های پوشیدنی و دستگاه‌های داخل ماشین نصب کرد و یک اکوسیستم اشتراکی داخل تمامی دستگاه‌ها داشت.

از زمان تحریم هواوی توسط گوگل شایعات زیادی درمورد سیستم عامل اختصاصی هواوی وجود داشت. هواوی نیز به صورت کاملا شفاف اعلام کرده بود که در حال فعالیت روی سیستم عامل اختصاصی خودش است. اما هنوز مشخص نیست که هواوی قرار است از سیستم عامل هارمونی به عنوان جایگزین اندروید استفاده کند یا خیر!

سیستم عامل هارمونی

 

هواوی قصد دارد تا پایان سال میلادی از این سیستم عامل روی دستگاه‌های صفحه هوشمند استفاده کند و تا سه سال آینده از آن نیز آن را روی وسایل دیگری مانند گجت‌های پوشیدنی هم نصب کند. اولین محصولی که قرار است از سیستم عامل هارمونی استفاده کند، Honor Smart Screen است که به زودی از آن رونمایی خواهد شد. هواوی هنوز به صورت شفاف اعلام نکرده است که صفحه هوشمند از چه اجزائی تشکیل شده است اما به گزارش رویترز این سیستم عامل روی تعداد زیادی از تلویزیون‌های هوشمند آنر نصب خواهد شد. در حال حاضر تمرکز سیستم عامل هارمونی وسایلی است که در بازار چین عرضه می‌شوند و مدتی طول می‌کشد تا این سیستم عامل در کشورهای دیگر نیز عرضه شود.

در بیانیه‌ای مدیر گروه تجاری مصرف کنندگان هوآوی ریچارد یو اعلام کرده است: ” HarmonyOS کاملا نسبت به اندروید و iOS متفاوت است” زیرا می‌تواند روی دستگاه‌های مختلفی نصب شود. “شما می‌توانید یک نرم‌افزار بنویسید و سپس آن را روی دستگاه‌های مختلفی گسترش دهید”

قبلا مشخص نبود که این سیستم عامل فقط برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده است یا دستگاه‌های اینترنت اشیاء. اما اکنون مشخص شده است که مانند سیستم عامل آزمایشی گوگل، یعنی Fuchsia، این محصول برای اجرا روی دستگاه‌های مختلفی طراحی شده است.

به این نوشته امتیاز دهید
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا