تجهیزات شبکه

سوییچ های 400 گیگابیتی سیسکو: قدمی دیگر برای رسیدن به شبکه های ترابیتی

خرید کابل شبکه

سیسکو با معرفی سوییچ های 400 گیگابیتی جدید، اترنت پرسرعت را برای دیتاسنترها فراهم می کند. به گفته این کمپانی، سوییچ های جدید پایه و اساس شبکه های Intent-Based یا IBN را تشکیل می دهند. این فناوری از یادگیری ماشین (AI) و اتوماسیون پیشرفته برای کنترل شبکه‌ها استفاده می‌کند و می‌تواند تغییری اساسی در روش های مدیریت شبکه ایجاد کند. IBN قسمتی از نرم‌افزار شبکه است که به برنامه‌ریزی، طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌ها کمک می‌کند و باعث دسترس‌پذیری و هوشمندی بیشتر می‌شود.

سوییچ های سری 400G به دوسته تقسیم می شوند: دو مدل از آن ها از خانواده 9000 هستند و بازار شرکت های تجاری بزرگ را نشانه گرفته اند. دو مدل دیگر در خانواده 3400-S جای می گیرند و بیشتر مناسب کاربرانی هستند که از پهنای باند بسیار زیادی استفاده می کنند. توماس شیبروت (Thomas Scheiberote) معاون محصولات شرکت سیسکو در اظهار نظری مدعی شده است که این سوییچ ها راه رسیدن به سوییچ های اترنت ترابیتی را باز می کنند و تبدیل به یک تکنولوژی اساسی خواهند شد.

سیسکو سومین شرکتی است که در چند ماه گذشته از سوییچ های 400 گیگابیتی خود رونمایی می کند. پیش از آن شرکت های Juniper و Arista با معرفی سوییچ هایی که از سرعت 400 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند، بازار شبکه های ابری و دیتاسنترها را هدف گرفته بودند.

سیسکو ادعا می کند که سوییچ های 400G این شرکت به کاربران وب، دیتاسنترها و اپراتورهای 5G موبایل امکان ساخت شبکه هایی را می دهد که بسیار قدرتمندتر و ارزان تر هستند. همچنین با به کارگیری این سوییچ ها کاربران چهار برابر شبکه های کنونی، پهنای باند دریافت خواهند کرد.

سیسکو نیاز به سوییچ های 400 گیگابیتی را به چهار دلیل بدیهی می شمارد:

  • در این دهه 20 الی 30 میلیون دستگاه آنلاین IoT (اینترنت اشیا) در جهان وجود خواهد داشت.
  • کاربران تا پایان سال 2020 حدود 25 میلیون دستگاه با قابلیت 5G در اختیار خواهند داشت.
  • 80 درصد ترافیک اینترنت را محتواهای ویدیویی پرحجمی تشکیل خواهند داد که به پهنای باند بسیار زیاد و تأخیر کم نیاز دارند.
  • تا سال 2021 تعداد دیتاسنترهای Hyperscale یا دیتاسنترهای بسیار بزرگ از 338 دیتاسنتر (در سال 2016) به 628 دیتاسنتر خواهد رسید.

سایت Dell’Oro پیش بینی کرده است که بازار شبکه های 400 گیگابتی به سرعت رشد خواهد کرد. طبق این پیش بینی این بازار تا سال 2019 به 1.5 میلیارد دلار و تا سال 2020 با 3 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

منبع: LifeWire

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا