تجهیزات شبکه

بررسی سوییچ شبکه دی لینک DGS-1024D

خرید کابل شبکه

سوییچ شبکه DGS-1024D با توجه به دارا بودن 24 پورت گیگابیت عملکرد بالایی را در زمینه ی سرعت و پهنای باند از خود نشان می دهد که ترکیب این مورد با قیمت مناسب آن , سوییچ شبکه DGS-1024D را به یکی از انتخاب های شرکت های کوچک و متوسط تجاری و حتی شبکه های خانگی تبدیل می کند . 

بررسی سوییچ شبکه DGS-1024D - 1

مشخصات سوییچ شبکه DGS-1024D

مزایای فیزیکی

 • دارای 24 پورت اترنتی گیگابیتی برای سرعتهای مختلف شبکه های سریع
 • ساخته شده از بدنه ای از جنس پلاستیک
 • طراحی بدون فن برای کار کردن بدون سر و صدا

عملکرد

 • پشتیبانی از استاندارد IEEE 802.3x برای Flow Control
 • پشتیبانی از Auto MDI/MDI-X برای همه پورت ها
 • پشتیبانی از خطوط دو طرفه و یک طرفه برای سرعت های مختلف شبکه های پرسرعت
 • پشتیبانی از 9600 بایت Jumbo Frame

انرژی

 • پشتیبانی از تکنولوژی نوآورانه اترنت سبز شرکت دی لینک
 • شناسائی وضعیت لینک ها به منظور کاهش مصرف توان شبکه
 • شناسائی طول کابل های مورد استفاده به منظور صرفه جوئی بیشتر انرژی
 • سازگاری با RoHS
 • پشتیبانی از استاندارد 3 برای EEE در پیاده سازی سخت افزار به منظور کاهش مصرف توان شبکه در زمان کاهش استفاده

بررسی ظاهری

سوییچ DGS-1024D در قسمت جلو از طراحی ساده ای بهره می برد و شامل پورت های اصلی RJ45 در سمت راست و LED های وضعیت پورت ها در قسمت چپ دستگاه می شود .

در بخش های جانبی سوییچ هم محل هایی برای اتصال سوییچ به رک با پیچ ( موجود در کارتن ) و بخشی برای ورود و خروج هوا به سوییچ به منظور کارکرد بهتر قطعات داخلی سوییچ در نظر گرفته شده است .

در قسمت عقبی سوییچ هم ورودی کابل برق دستگاه در سمت چپ , محل اتصال سیم ارت در وسط و قفل کنسینگتون در سمت راست قرار گرفته است .

بررسی سوییچ شبکه DGS-1024D - 3ویژگی های سوییچ DGS-1024D

مصرف بهینه انرژی

قرار نیست رایانه ها به طور دائم به اینترنت وصل باشند، همچنین قرار نیست سوییچ ها همه پورتها را در تمام مدت استفاده نموده و در اشغال خود نگه دارند. هرگاه یک رایانه یا هر یک از تجهیزات شبکه خاموش باشند، سویئچ ها اغلب روشن باقی مانده و به مصرف بخش قابل توجهی از توان شبکه می پردازند. با استفاده از تکنولوژی D-Link Green ، سوییچ های D-Link می توانند به صورت خودکار وضعیت لینکها و اتصالات شبکه را مورد بررسی قرار داده و با خاموش کردن اتوماتیک آنها در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

سوییچ شبکه DGS-1024D نیز با استفاده از تکنولوژی D-Link Green به صورت خودکار روشهای مختلفی را برای مصرف بهینه انرژی ارائه می دهد. بدین صورت که به صورت اتوماتیک پورتهایی که هیچ اتصالی به آنها وجود ندارد را خاموش می نماید. به این ترتیب بخش زیادی از توان شبکه که می بایست به مصرف پورتهای غیرمتصل و یا پورتهای متصل خاموش می رسید، را صرفه جویی می نماید.

تکنولوژی D-Link Green در تشخیص طول کابل مناسب هم می تواند به مدیران شبکه ها کمک نماید. به این ترتیب که با تشخیص طول مناسب برای هر اتصال شبکه، می تواند در مصرف انرژی شبکه صرفه جویی نماید. بدیهی است هر چه طول کابل ها کمتر باشد، مصرف انرژی نیز کمتر خواهد بود .

بررسی سوییچ شبکه DGS-1024D - 4

نصب، راه اندازی و نگهداری آسان

روش کشیدن و رها کردن (Plug-and-play) روش استاندارد نصب و راه اندازی خودکار سخت افزار های رایانه ای می باشد. شرکت دی لینک برای نصب و راه اندازی سوییچ شبکه DGS-1024D  از همین استاندارد استفاده نموده است تا نیاز به دانش زیادی در این خصوص نداشته باشید و فقط با اتصال دیوایس های خود به دستگاه بتوانید از مزایای سوییچینگ دستگاه استفاده کنید . قابلیت اتصال Auto-MDI/MDI-X متقاطع این سوییچ در تمام پورت ها، نیاز به کابل های متقاطع را هنگام اتصال به سوییچ یا هاب دیگر از بین می برد.

بهبود کارایی شبکه

سوییچ شبکه DGS-1024D دارای چندین ویژگی پیشرفته اختیاری است که کمک زیادی در ساده سازی، بهبود مدیریت شبکه و افزایش کارایی آن ارائه می نماید. این سوییچ با پشتیبانی از استاندارد IEEE 802.3x برای قابلیت Flow Control اتصالات شبکه را کنترل می نماید تا با کاهش ضریب بسته بندی و ارسال مجدد داده های هدر رفته، از برقراری اتصال در طول دوره های استفاده سنگین اطمینان حاصل شود.

کیفیت خدمات

سوییچ DGS-1024D از استاندارد Qos (quality of service) 802.1P پشتیبانی می‌ کند. QoS در تحویل سریع داده‌ های حساس مانند صوت، ویدئو کمک می‌ کند. هنگامی که فریم‌ها با برچسب اولویت 802.1P به سوییچ می‌ رسند، به صورت خودکار در یکی از چهار صف از پیش ساخته شده در سخت افزار قرار می‌گیرند ، سپس فریم‌های با برچسب اولویت بالاتر پهنای باند بیشتری را به خود اختصاص می دهند تا در صورتی که شبکه میزبان ترافیک بالایی بود , داده هایی مانند صوت و تصویر بتوانند بدون تاخیر به مقصد برسند .

انتقال فایلهای حجیم

با نصب این سوئیچ روی شبکه، کاربران اداری یا کاربران محیطهای تولید محصول می توانند فایلهایی را انتقال دهند که نیاز به پهنای باند زیادی داشته اند. انتقال فایلهای گرافیکی، CGI ، CAD و یا فایلهای چند رسانه ای روی شبکه هایی که از این سوئیچ بهره می برند، تقریبا فوری انجام می شود.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا