موبایل و تبلت

افزایش نرخ گوشی های هوشمند و کاهش قدرت خرید

خرید کابل شبکه
در ماه های اخیر که نرخ ارز در کشور به شدت بالا و پایین شده است، گوشی های موبایل و تبلت اعم از آیفون، سامسونگ، مک بوک و … به همان اندازه افزایش نرخ داشته است. بر این اساس افرادی که پیشتر با قیمتی حدود 3 تا 5 میلیون تومان می توانستند گوشی های رده بالا یا پرچمداری مانند سری Note یا S سامسونگ را خریداری کنند، حالا با همین قیمت می توانند گوشی های میان رده این برند را بخرند.

دلیل کاهش قدرت خرید در اثر افزایش نرخ

در این میان گوشی های آیفون بیش از سایرین مشتری خود را از دست داده اند، چرا که ارزان ترین نسخه از گوشی های آیفون که مربوط به چهار یا پنج سال گذشته است، هم اکنون با قیمتی حدود 7 تا 10 میلیون تومان در بازار موجود است، و قیمت گوشی های جدید این برند حتی به حدود 20 تا 25  (شاید هم بیشتر) میلیون تومان هم می رسد. بنابراین غیر از افراد خاص، کسی قدرت خرید گوشی های آیفون را ندارد و می بایست با گوشی های کنونی خود سر کنند.
حتی گوشی های میان رده نیز این روزها مشتری خاصی ندارند چرا که قیمت 3 تا 5 میلیون تومان برای این گوشی ها فراتر از قدرت خرید افراد است.
بر اساس گزارش بازاری ها، این روزها بیشترین میزان فروش مربوط به گوشی های بی نام و نشان است. چرا که مشتریانی که اولویت کاربران تغییر کرده است و کسانی که مجبور به خرید گوشی های جدید هستند ترجیح می دهند گوشی هایی غیر معروف با جزئیات دیگر مانند دوربین یا صفحه نمایش کوچکتر را انتخاب نمایند.
با وضعیت فعلی، این روزها اوضاع بازار موبایل چنگی به دل نمی زند و اکثر فروشندگان از نبود مشتری و کاهش میزان درآمدشان گله دارند و منتظرند تا بعد از اعمال تحریم های جدید از سوی ایالات متحده، چه اتفاقی قرار است در بازار بیفتد.
خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا