فناوری

5 پیش بینی برای ارز های دیجیتالی در سال 2019

خرید کابل شبکه

امروزه اخبار ارز های دیجیتالی تقریبا همه جا را پر کرده و نمی توان انکار کرد که این ارز ها در حال تسخیر کردن دنیا می باشند. تقریبا در تمام شبکه های اجتماعی می توان رد و پایی از ارز های دیجیتالی پیدا کرد و این موضوع باعث فرضیات و احتمالاتی در مورد ارز های دیجیتالی در سراسر دنیا شده است. خیلی ها به دنبال آن هستند تا ببینند چه اتفاقی برای ارز دیجیتالی میافتد و چه آینده ای در انتظار آن می باشد.

اما در اخبار های اخیر، احتمالات و پیش فرض هایی در مورد ارز های دیجیتالی مطرح شده که می تواند برای خیلی ها ندای اخبار خوب را به گوششان برساند. اما این فرضیات چی هستند؟ آیا در سال های آتی امکان دارد که ارز های دیجیتالی رشد و سقوط شدیدی داشته باشند؟ آیا امکان دارد که روزی برسد که جای تمام اسکناس ها، بتوان از ارز های دیجیتالی استفاده نمود؟ اصلا در آینده برای ارز های دیجیتالی چه اتفاقی می افتد؟. ما در این مقاله به 5 پیش بینی ای که برای ارز های رمزی یا دیجیتالی کرده اند را برایتان به ارمغان آورده ایم.

 

1- گرایش حجم معاملات به سوی تعاملات غیر متمرکز

moving-to-decentrized

 

اکثریت افرادی که به دنبال ارز های دیجیتالی یا ارز های رمزی هستند، به دنبال ایجاد یک نظام مالی موازی با نظام فعلی برای انجام معاملات خود به صورت شفاف و عادلانه هستند. این موضوع باعث شده که روز به روز افراد بیشتری رو به تعاملات غیر متمرکز رو بیاورند. دلیل آن هم مشخص است: آن افراد نمی خواهند بخاطر معاملاتی که انجام می دهند، درگیر کاغذ بازی یا مالیات های سنگین شوند.

البته باید گفت که با افزایش محبوبیت و کارکرد معاملات غیر متمرکز، گرایش هکر ها و دزدان سایبری نیز به این سمت گرویده می شود و باعث می شود که آن ها به دنبال راه و چاره ای برای پیدا کردن نقص در این سیستم ها بگردند. اگر روزی این سیستم ها دچار خلاء امنیتی شوند، احتمال سقوط این نظام وجود خواهد داشت، ولی تا الان این موضوع غیر ممکن است زیرا ارز های دیجیتالی به صورت کاملا امن و قابل پیگیری طراحی شده اند.

به هر حال، بسیاری از مبادلات و مبادله گران سعی می کنند تا نظام جدیدی را برای مبادلات و تعاملات تعریف نمایند تا بتوانند به صورت مستقیم و بدون واسطه کار های خود را انجام بدهند. پس با این اوصاف، احتمال ایجاد نظام های مالی یا ارز های رمزی جدیدتری نیز وجود خواهد داشت و ارزش ارز های دیجیتالی رو به افزایش خواهد بود.

 

2- اپلیکیشن های غیر متمرکز (dApps)

بسیاری از ارز های دیجیتالی در سال های قبل فقط به صورت سخت افزاری قابل دستیابی بودند و راه حل های ساده تری برای آنها وجود نداشت. به عنوان مثال بیت کوین فقط در صورت داشتن سخت افزار های قوی قابل استخراج و استفاده بود و این موضوع باعث می شد که خیلی ها فقط بتوانند از طریق خرید و فروش بیت کوین بدست آورند و پس از بالا رفتن قیمت بیت کوین این کار برای خیلی ها سخت و دست نیافتنی شد.

ولی ارز دیجیتالی اتریوم توانست انقلابی در حوزه ارز های دیجیتالی ایجاد کند. این انقلاب با ایجاد یک اپلیکیشن بازی برای کاربران بود، و در این بازی کاربران قادر به ساخت و پرورش گربه هایی بودند که حکم اتریوم را اجرا می کرد. در این اپلیکیشن، افراد قادر به کسب اتریوم بدون نیاز به هزینه هنگفت بودند، البته این اپلیکیشن مورد حمله هکر ها قرار گرفت و دچار اختلال در این اپلیکیشن شد.

 

dApps

 

خیلی از توسعه دهندگان ارز های دیجیتالی سعی بر این دارند تا اپلیکیشن هایی را ایجاد کنند تا کاربران بتوانند به راحتی ارز های دیجیتالی کسب کنند، بدون آنکه نیازی به هزینه کردن دستگاه یا خرید و فروش آنها بپردازند. این اپلیکیشن ها “dApps” یا “اپلیکیشن های غیر متمرکز” نام دارند. خیلی از سرمایه گذاران توجهشان به سمت این اپلیکیشن ها در حال گرویدن است و در سال های آینده، این اپلیکیشن ها رشد خواهند کرد. حتما به دنبال این اپلیکیشن ها باشید ولی مراقب تقلبی بودن آنها نیز می بایست بود.

 

3- گرویدن سرمایه گذاران سازمانی به سمت صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین (Bitcoin ETF)

ارز های دیجیتالی در حال گسترش هستند و این موضوع باعث شده که بسیاری از سرمایه گذاران رو به صندوق های سرمایه گذاری بیاورند. شاید این مسئله خیلی حائز اهمیت افراد عادی نباشد و علاقه ای به سرمایه گذاری در این حوزه نداشته باشند، اما این نشانه ای از افزایش ارزش در ارز های دیجیتالی است. اگر تقاضا برای صندوق های سرمایه گذاری به مرور زمان افزایش یابد، که این احتمال بسیار بالاست، امکان رشد ارز های دیجیتالی قبل از آن که فراگیر بشود وجود دارد.

صندوق های سرمایه گذاری راهی امن و مناسب برای افزایش ارزش پول و حتی ارز های دیجیتالی می باشد پس حتما این مورد را در نظر داشته باشید و اخبار های مرتبط با این موضوع را دنبال کنید تا از قافله عقب نمانید.

 

4- فرموله سازی ارزش ارز های دیجیتالی برای ایجاد اعتماد

بسیاری از افراد که مایل به سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتالی بودند، بخاطر وجود سیستم نا معلوم آن از سرمایه گذاری صرف نظر می کردند. به عبارت دیگر، فرمولی برای تعیین ارزش ارز دیجیتالی وجود نداشت و خیلی ها را دلسرد می کرد. اما چندی پیش، برای تعیین ارزش ارز های دیجیتالی فرمولی تعریف گردید و باعث شد که خیلی ها نسبت به آن اعتماد پیدا کنند و بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

formulating-cryptos

فرمولی که برای تعیین ارزش گذاری ارز های دیجیتالی لحاظ شد به شکل زیر می باشد:

MV = PQ

  • M: اندازه دارایی پایه
  • V: سرعت تغییر ارزش
  • P: قیمت منابع دیجیتال
  • Q: مقدار منابع دیجیتال

با وجود تعریف فرمول و قوانین مختص ارز های دیجیتالی، ارزش آنها در یک چهارچوب مشخص حرکت می کند و باعث می شود که تقاضا برای ارز های دیجیتالی بالا برود. اگر شما نیز به فکر گرفتن بیت کوین یا ارز دیجیتالی دیگر هستید، ابتدا ببینید در چه چهارچوبی حرکت می کنند و سپس اقدام به سرمایه گذاری بکنید.

 

5- افزایش راهکار های امنیتی

یکی از ماهیت های ارز های دیجیتالی، نرم افزاری بودن و غیر ملموس بودن آن ها می باشد. این موضوع خیلی ها را نگران می کرد و باعث می شد که به طور کامل از سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتالی دست بکشند. اما برای حل این موضوع، توسعه دهندگان ارز های دیجیتالی سعی بر این کردند تا روشی جدیدی برای ایجاد اعتماد پیدا کنند. پس از گذشت چندی، راه حلی عالی برای این موضوع پیدا شد و آن هم “Security Token” یا دستگاه های امنیتی بود.

این دستگاه ها که به صورت سخت افزاری هستند، تمام اطلاعات ارز های دیجیتالی افراد را درون آن نگه داری می کند و فقط دارندگان آن دستگاه ها قادر به استفاده از آنها هستند. این دستگاه ها می تواند انقلابی در حوزه ارز های رمزی ایجاد کند و باعث شود افراد بیشتری به سوی این ارز ها پیش بروند.

 

برای ورود و سرمایه گذاری در حوزه های ارز های دیجیتال، حتما می بایست اطلاعات زیاد و جدیدی را کسب نمود تا بتوان بهترین خروجی را بدست آورد. این 5 پیش بینی و راهکرد می تواند راهی ساده و مهم برای شروع به سرمایه گذاری ارز دیجیتال باشد.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا