فناوری

TSMC به فناوری ساخت 3 نانومتری دست یافت (آژیر قرمز برای اینتل و AMD)

خرید کابل شبکه

کمپانی TSMC به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح تراشه در سطح جهان با توجه به بروز مشکلات متعدد برای اینتل و عدم استقبال چشم گیر از محصولات جدید AMD، سکان تولید تراشه را به دست گرفته است. اوضاع اینتل به حدی وخیم شد که به ناچار تولید پردازنده های 14 نانومتری را به TSMC واگذار کرد. برند تایوانی با افزایش سرمایه و نوآوری در خطوط تولید، پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی می کند و اکنون خبر رسیده که TSMC به فناوری ساخت 3 نانومتری دست یافته است.

آنها برای این منظور به ساخت یک کارخانه جدید روی آوردند که محل احداث آن در جنوبی ترین پارک علم و فناوری تایوان است. مصرف انرژی در کارخانه ها یکی از دغدغه های مهم کشور های پیشرفته و توسعه یافته است، از این رو مدیران کمپانی تایوانی در کارخانه جدید از 20 درصد انرژی تجدید پذیر و 50 درصد آب بازیافتی برای مصارف داخلی استفاده می کنند. پس از نگرانی های به وجود آمده در ساخت خطوط تولید جدید، سازمان حفاظت از محیط زیست در تاریخ 19 دسامبر اقدام به ارزیابی شرایط مصرف انرژی در کارخانه تولید تراشه های 3 نانومتری TSMC کردند و در نهایت این برند موفق به دریافت تائیدیه برای مصرف بهینه آب و برق شد.

 

بررسی مودم روتر بی سیم دی لینک DSL-۲۲۴

 

انتظار می رود کمپانی تایوانی بودجه ای در حدود 19.45 میلیون دلار را صرف تولید تراشه های 3 نانومتری کند و ساخت کارخانه نیز از سال 2022 آغاز می شود. اولین محصولات تولیدی نیز اواخر سال 2022 یا اوایل 2023 از خط تولید خارج می شوند. کمپانی TSMC در حال حاضر به ساخت کارخانه تولید تراشه با فناوری ساخت 5 نانومتر مشغول است و اولین تولیدات آن در اواخر سال 2019 یا اوایل 2020 میلادی در اختیار برند های دیگر قرار خواهند گرفت.

بلند پروازی های TSMC در حالی یکی از پس دیگری به نتیجه می رسد که اینتل و برخی دیگر از تولید کنندگان تراشه و چیپ ست وضعیت مساعدی را تجربه نمی کنند. با توجه به برنامه های طولانی مدت تایوانی ها، رقابت با TSMC بسیار سخت خواهد بود و می توان موفقیت آنها در بازار را تا 5 سال آینده تضمین شده دانست.

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا