آموزشسیستم عامل

چطور Mac OS را روی ویندوز نصب کنیم؟

ممکن است شما هم دوست داشته باشید از سیستم عامل MacOS استفاده کنید اما ویندوز هم مزیت‌های خاص خودش را دارد که باعث می‌شود دل کندن از آن کار خیلی سختی باشد. داشتن دو کامپیوتر مجزا نیز خیلی با عقل جور در نمی‌آید. پس باید چکار کرد؟ راه حل این مشکل مجازی‌ساز VirtualBox است. اگر سیستم شما قدرت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کافی را داشته باشد، می‌توانید به راحتی نصب MacOS روی ویندوز را انجام دهید.

پیش‌نیازها

 1. شما اول باید virtualbox را روی ویندوز خودتان نصب کنید. با استفاده از این لینک می‌توانید به راحتی این نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید.
 2. شما برای نصب MacOS روی ویندوز باید فایل ISO این سیستم عامل را در اختیار داشته باشید. با استفاده از این لینک می‌توانید فایل MacOS High Sierra را دانلود نمائید. پس از نصب این نسخه از سیستم عامل MacOS می‌توانید آن را به نسخه Mojave ارتقاء دهید.

نصب MacOS روی ویندوز با استفاده از ماشین مجازی

1- ایجاد ماشین مجازی MacOS در Virtualbox

 • Virtualbox را باز کنید و برای ایجاد یک ماشین مجازی جدید روی کلید New کلیک کنید. در فیلد Name یک اسم برای ماشین مجازی که قصد ایجاد آن را دارید وارد کنید. از لیست بازشو Type گزینه Mac OS X و از لیست بازشو بعدی نیز که مربوط به نسخه سیستم عامل است Mac OS X(64-bit) را انتخاب نمائید. در نهایت روی کلید Next کلیک نمایید.

نصب مک او اس روی ویندوز

 • در پنجره بعدی میزان حافظه‌ای که قصد دارید به این ماشین اختصاص دهید را وارد کنید. بهتر است این میزان برابر با نصف رم فیزیکی سیستم باشد تا بتوانید با سرعت کافی از آن استفاده کنید.

نصب MacOS روی ویندوز

 • در مرحله بعد گزینه Create a virtual hard disk now را انتخاب نمایید و سپس روی کلید Create کلیک نمائید.

آموزش نصب MacOS روی ویندوز

 • در دو پنجره بعدی کلید Next را فشار دهید تا پنجره File location and size باز شود سپس میزان هارد دیسک موردنظر خودتان را وارد کنید.

نصب MacOS روی ویندوز

 • در همین پنجره روی کلید Create کلیک نمائید تا مانند تصویر زیر لیست ماشین‌های مجازی را مشاهده نمائید. در لیست سمت چپ می‌توانید ماشین مجازی جدید خودتان را مشاهده نمائید.

2- کانفیگ ماشین مجازی برای نصب MacOS روی ویندوز

اکنون که ماشین مجازی خودتان را برای نصب MacOS ساخته‌اید، باید کمی تنظیمات آن را تغییر دهید. این تنظیمات شامل مادربرد و پردازنده سیستم، حافظه ویدیوئی نمایشگر، انتخاب فایل ISO در حافظه و روش Mapping شبکه می‌باشد.

 • ماشین مجازی جدیدی که ساخته‌اید را از پنل سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی آیکون تنظیمات کلیک کنید تا پنجره تنظیمات ماشین مجازی را مشاهده کنید.

راهنمای نصب MacOS روی ویندوز

 • در پنل سمت چپ روی System و سپس روی تب مادربرد در منوی سمت راست کلیک کنید. در لیست Boot Order تیک فلاپی را بردارید.

آموزش نصب MacOS روی ویندوز

 • در تب Processor تعداد پردازنده‌هایی که قصد دارید برای نصب MacOS روی ویندوز اختصاص دهید را انتخاب کنید.

آموزش نصب کردن MacOS روی ویندوز

 • در پنل سمت چپ Display را انتخاب کنید و در تب Screen تمام حافظه ویدیویی فیزیکی را به این ماشین مجازی اختصاص دهیدنحوه نصب کردن MacOS روی ویندوز
 • منوی Storage را از پنل سمت انتخاب کنید و در قسمت Storage Devices دیسک Empty را انتخاب کنید. روی آیکونی که در مقابل Optical Drive قرار دارد کلیک کنید و گزینه‌ی Choose Virtual Optical Disk File را انتخاب نمائید. سپس با استفاده از پنجره باز شده فایل Iso دانلود شده خودتان را انتخاب کنید.

نصب MacOS روی ویندوز

 • بار دیگر در پنل سمت چپ روی گزینه Network کلیک کنید و از لیست بازشو Attached to گزینه‌ی Bridge Adapter را انتخاب نمائید. پس از انجام این کار روی کلید Ok کلیک کنید تا پنجره‌ی تنظیمات را ببندید.

نصب MacOS روی ویندوز

3- اجرای دستور VBoxManage قبل از اجرای ماشین مجازی

قبل از اجرای ماشین مجازی باید به منظور کانفیگ شدن برخی تنظیمات، دستور VBoxManage را اجرا نمائید. این کار برای نصب MacOS روی ویندوز با استفاده از ماشین مجازی خیلی مهم است. پس به دقت مراحل زیر را دنبال کنید.

با راست کلیک روی کلید استارت یا فشار دادن همزمان کلیدهای Win + R پنجره Run را باز کنید. در این پنجره عبارت CMD را وارد کنید تا پنجره‌ی Dos برای شما باز شود.

آموزش نصب کردن MacOS روی ویندوز

برای نصب MacOS Mojave دستورات زیر را خط به خط وارد کنید. به جای Your-Mac-OS-VM-Name اسم ماشین مجازی خودتان را وارد نمائید.

لطفا اسم ماشین مجازی خودتان را به دقت وارد کنید، وگرنه با خطا مواجه خواهید شد.

4- اجرای ماشین مجازی

اکنون باید ماشین مجازی را اجرا کنید تا مراحل نصب را ادامه دهید.

 • در پنل سمت چپ ماشین مجازی خودتان را انتخاب کنید و روی کلید سبز رنگ Start کلیک نمائید تا اجرا شود

نصب MacOS روی ویندوز

 • هنگامی که ماشین مجازی اجرا شد، زبان خودتان را وارد کنید و روی کلید Continue کلیک نمائید.
 • در این مرحله پنجره macOS Utilities باز خواهد شد. شما می‌توانید mac os را با استفاده از بک آپ ماشین زمان نصب کنید، mac OS را دوباره نصب کنید و یا با استفاده از Disk Utility اولین پارتیشن ماشین مجازی mac OS را نصب نمائید.

نصب کردن MacOS روی ویندوز

 • پس از ایجاد پارتیشن دیسک مجازی، به پنجره macOS Utilities برگردید و روی Reinstall macOS کلیک کنید تا نصب mac OS آغاز شود. نصب این سیستم عامل کاملا ساده است. پس از اینکه دیسک مجازی را انتخاب و روی کلید Continue کلیک کردید، پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد.

آموزش نصب MacOS روی ویندوز

 • هنگامی که پروسه نصب کامل شد، تمام فایل‌های مورد نیاز داخل دیسک مجازی کپی شده است و ماشین مجازی به صورت خودکار ریستارت خواهد شد اما باز هم از فایل Iso بوت خواهد شد و شما دوباره پنجره macOS Utilities را مشاهده خواهید کرد. بنابراین باید کاری کنید که ماشین مجازی از هارد دیسک مجازی بوت شود.

نحوه نصب MacOS روی ویندوز

5- تغییر اولویت بوت به هارد دیسک مجازی و ادامه‌ی نصب macOS روی ویندوز

 • با کلیک روی کلید بستن ماشین مجازی و انتخاب گزینه Power Off The Machine ماشین مجازی را خاموش کنید.

نحوه نصب کردن مک او اس روی ویندوز

 • روی ماشین مجازی macOs راست کلیک کنید و سپس از پنجره باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید
 • روی Storage > Mojave.iso کلیک کنید و با کلیک روی آیکون مقابل Optical Drive گزینه‌ی Remove Disk from Virtual Drive را انتخاب نمائید تا فایل Iso خارج شود و ماشین مجازی نتواند فایل Iso را بوت نماید.

آموزش نصب مکینتاش

 • اکنون دوباره ماشین مجازی را اجرا کنید. شما وارد یک خط فرمان مانند تصویر زیر می‌شوید که با نام UEFI Interactive Shell شناخته می‌شود.

نصب MacOS روی ویندوز

 • دستور FS1: را در این خط فرمان وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید تا به دیسک مجازی FS1 سوئیچ کنید. در این دیسک تمام فایل‌های نصب Mac OS نگهداری می‌شود. شما می‌توانید با دستور LS تمام فایل‌های این دیسک را مشاهده کنید.
 • اکنون کد زیر را اجرا کنید تا وارد فولدر بوت هارد مجازی شوید. efi فایلی است که ادامه‌ی پروسه نصب MacOS را برعهده خواهد گرفت.

 • پس از اجرای فایل efi شما چند خط کد را مشاهده می‌کنید و پس از مدتی با صفحه‌ی زیر روبرو می‌شوید.

 • پس از اینکه پروسه بالا تکمیل شد، ماشین مجازی شما ریستارت می‌شود و وارد یک رابط کاربری مانند تصویر زیر می‌شوید. مراحل را دنبال کنید تا نصب macOS پایان یابد.

اکنون شما می‌توانید به راحتی عمل نصب macOS روی ویندوز را انجام دهید. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید، آن را در قالب کامنت با ما به اشتراک بگذارید؛ کارشناسان نت ران در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
8 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mo

من نصب کردم؛ مشکلی نداشت. خیلی ممنون از پست خوبتون.
دوستانی هم که به مشکل cmd و … خوردن، احتمالادستوراتی که در آموزش آورده شده را به درستی اجرا نکرده اند.

م

سلام ببخشید اگه هر زمان نخواستیمش میشه حذف کرد؟

mehdi

سلام
از این قسمت((هنگامی که ماشین مجازی اجرا شد، زبان خودتان را وارد کنید و روی کلید Continue کلیک نمائید. )) به بعد خطامی دهد و اجرا نمی شود

احسان نعنایی

سلام مهدی عزیز لطفا خطایی که با اون مواجه میشین رو با ما به اشتراک بزارین ، تا بتونیم راهنماییتون کنیم . ممنون

Arshia

سلام
از قسمت ۲ به بعد خطا میدهد

Hamed

salam man tamame marahelo ta axare baxshe 3 raftam va vagti ke mixam start knm bejaye inke safhe entexab zaban biad ye safhe siah mesle cmd miad chikar knm aya jayi ro eshtebah raftam

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا