موبایل و تبلت

فروش گوشی های هوشمند هوآوی در سال 2018 از مرز 200 میلیون دستگاه گذشت

خرید کابل شبکه

کمپانی هوآوی اعلام کرد که در 12 ماه اخیر بیش از 200 میلیون گوشی هوشمند را به فروش رسانده است. پیش تر هوآوی هدف خود را فروش 200 میلیون گوشی در سال 2018 تعیین کرده بود و اکنون به این هدف خود رسیده است. در سال 2017 فروش گوشی های هوشمند هوآوی 153 میلیون دستگاه بود، بنابراین فروش این کمپانی بیش از 30 درصد افزایش داشته است. در ماه آگوست هوآوی از لحاظ فروش گوشی های هوشمند از اپل عبور کرد و به دومین برند پرفروش گوشی هوشمند در جهان تبدیل شد. این اولین بار است که شرکتی به جز اپل و سامسونگ در میان دو برند اول جهان از لحاظ فروش گوشی قرار می گیرد. پیش از این گمان می شد که رتبه دوم هوآوی دوام چندانی نداشته باشد اما هوآوی هنوز هم در رتبه دوم قرار گرفته است.

در ماه جاری میلادی هوآوی اعلام کرده بود که تا 25 دسامبر به هدف فروش 200 میلیون دستگاه دست پیدا می کند و اکنون صحت ادعای این کمپانی به اثبات رسیده است. با این که به کمک Honor 10، میت 20 و P20 هوآوی به این موفقیت دست پیدا کرده است اما سری میان رده نوا (Nova) با فروش 65 میلیون دستگاه بیشترین سهم را در این موفقیت داشته است.

 

 

در بیانیه این شرکت امده است که:

در بازار جهانی گوشی های هوشمند، هوآوی از یک برند نادیده گرفته شده که همگان آن را در ردیف برندهای متفرقه قرار می دادند، به یکی از 3 بازیگر اصلی جهان در حوزه گوشی های هوشمند تبدیل شده است.

چیزی که عملکرد هوآوی در سال 2018 را بسیار برجسته می کند، این واقعیت است که هوآوی با وجود مشکلات فراوان به این موفقیت دست پیدا کرده است. از جمله این مشکلات می توان به تبلیغات منفی رسانه ها و دولت آمریکا بر علیه این برند اشاره کرد که امنیت گوشی های هواوی را زیر سؤال می برند.

این کمپانی اعلام کرده است که بیش از 500 میلیون نفر در 170 کشور مختلف از گوشی های هوشمند ساخت هوآوی استفاده می کنند. اپراتور های شبکه های تلفن همره آمریکایی در ابتدای سال 2018 قراردادهای خود با هوآوی را فسخ کردند.

فروش گوشی های آیفون شرکت اپل مطابق انتظارات نبوده است بنابراین احتمالاً فروش گوشی های هوشمند هوآوی تا مدتی بالاتر از آیفون های اپل خواهد بود و این شرکت مقام دوم خود را حفظ خواهد کرد.

 

منبع: PhoneArena

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا