تجهیزات شبکه

بررسی سوییچ شبکه دی لینک DGS-1510-20

خرید کابل شبکه

سوییچ شبکه DGS-1510-20 از سوییچ‌ های سری DGS-1510 شرکت D-Link است که بالاترین رده را در میان سوییچ های این شرکت دارد و شامل 16 پورت گیگابیت اترنت، ۲ پورت SFP و ۲ پورت +SFP ده گیگابیتی است که ظرفیت سوییچینگ 76 گیگابیت بر ثانیه را ارائه می دهد .

بر خلاف سوییچ‌ های دیگر، DGS-1510-20 ویژگی‌ های هر دو لایه‌ی ۲ و ۳ را دارد. ویژگی‌های لایه ۲ ای این سوییچ شامل Ignition Snooping، Spanning Tree؛ Mirroring Port، IGMP و پروتکل LLDP می‌باشد. عملکرد مدیریت ترافیک لایه ۳ امکان مسیریابی استاتیک را فراهم می‌کند تا گروه‌های کاری بتوانند بین VLANها ارتباط برقرار کنند تا بار کاری که بر روی هسته‌های اصلی شبکه وجود دارد کاهش یابد. تلفیق عملکرد لایه ۲ و لایه ۳ در ترکیب با عملکرد بهبود یافته‌ی QoS و همچنین ویزگی های امنیتی زیاد ، سوییچ DGS-1510-20 را به سوییچی ایده آل برای شبکه های بزرگ تجاری که ترافیک زیادی را در شبکه ی خود میزبانی می کنند تبدیل کرده است .

بررسی سوییچ شبکه DGS-1510-20 - 3-min

مشخصات فنی سوییچ شبکه DGS-1510-20

* سوییچ شبکه لایه ۳

* 16 پورت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ , ۲ پورت SFP و ۲ پورت +SFP

* ظرفیت سوییچینگ 76 گیگابیت

* ظرفیت بافر ۱.۵ مگابیت

* ویژگی های امنیتی پیشرفته

* تکنولوژی D-Link Green

* رابط کاربری مبتنی بر وب

 

بررسی ظاهری سوییچ شبکه DGS-1510-20

سوییچ DGS-1510-20 از بدنه ای سرتاسر فلزی بهره می برد و وزنی 1.24 کیلوگرمی دارد که با توجه به ابعاد دستگاه وزن مناسبی است . در نمای جلویی سوییچ به ترتیب از سمت راست نمایشگر Stack ID , دو پورت +SFP ، دو پورت SFP , شانزده پورت LAN , پورت کنسول , دکمه ی ریست دستگاه و LED های مربوط به پورت کنسول و فن دستگاه مشاهده می شود .

تمامی پورت های سوییچ دارای LED هایی برای نمایش وضعیت خود هستند و راهنمای این LED ها در بخش بالایی آن ها توضیح داده شده است که به شرح زیر است :

به طور کلی در صورتی که LED ها در حالت چشمک زن باشند به معنی این است که آن پورت در حال جابجایی ترافیک است و اگر چراغ به صورت ثابت باشد نشان از آماده به کار بودن پورت دارد . اگر LED های مربوط به دو پورت +SFP به رنگ سبز باشد نشان دهنده ی 10 گیگابیت بودن سرعت ارتباط و اگر به رنگ نارنجی باشد ارتباط با سرعت 1 گیگابیت برقرار است . این وضعیت برای 16 پورت LAN دستگاه نیز برقرار است با این تفاوت که رنگ سبز سرعت 1 گیگابیت و رنگ نارنجی سرعت 10/100 مگابیت را نشان می دهد .

همانطور که گفته شد در جلوی دستگاه نمایشگری به نام Stack ID وجود دارد , با توجه به اینکه سوییچ های کمی این نمایشگر را دارند شاید از عملکرد آن آگاه نباشید . این سوییچ stackable است به این معنی که می توانید چندین مدل مشابه از سوییچ شبکه DGS-1510-20 را به یکدیگر متصل و یک سوییچ واحد بوجود بیاورید که مزایای زیادی از جمله افزایش در دسترس پذیری و مدیریت متمرکز سوییچ ها را به همراه دارد . این نمایشگر نشان دهنده ی شماره ی این سوییچ در مجموعه ی سوییچ هایی از این نوع است .

در قسمت پشتی دستگاه نیز در قسمت راست ورودی برق دستگاه ( 240-100 ولت ) قرار گرفته است , در زیر آن نیز محلی برای اتصال کابل نگهدارنده ورودی برق تعبیه شده است که سبب می شود کابل برق متصل به سوییچ به راحتی از دستگاه جدا نشود . در بخش میانی سوییچ شاهد محل اتصال سیم ارت و در بخش چپ هم ورودی قفل کنسینگتون قرار گرفته است که مانع از سرقت دستگاه می شود .

بررسی سوییچ شبکه DGS-1510-20 - 1-min

ویژگی‌ های سوییچ شبکه DGS-1510-20

تابع کنترل جریان IEEE ۸۰۲.۳x در سوییچ شبکه DGS-1510-20، به سرورها اجازه می‌دهد ارتباطی مستقیم، سریع و قابل اعتماد را با سوییچ ایجاد کنند. ویژگی‌های نگهداری شبکه شامل تشخیص حلقه (Loopback)، و عیب یابی کابل هستند. ویژگی تشخیص حلقه  به طور خودکار حلقه را که توسط پورت یا VLANای خاص ساخته شده است، تشخیص می‌دهد و آن را از کار می‌اندازد. ویژگی عیب یابی کابل در درجه‌ی اول برای مدیران و سرویس‌ دهندهگان به مشتری‌ها ارائه شده است. این ویژگی می‌تواند کیفیت کابل را تشخیص دهد و به سرعت کشف کند که کدام بخش از کابل به جایگزینی نیاز دارد.

 

آمادگی برای IPV6

سوییچ شبکه DGS-1510-20 آمادگی استفاده از IPV6 را دارد و از عملکردهای مختلف IPV6 از قبیل MLD Snooping، ویژگی ‌های امنیتی IPV6، و کیفیت سرویس (QoS) درIPV6 پشتیبانی می‌ کند. همچنین امکان یکپارچه شدن با شبکه‌های نسل بعدی را نیز دارد. قابلیت دیگر این سوییچ امکان دو پشته سازی  IPV4/V6 است که اجازه می ‌دهد این سوییچ به عنوان پلی بین شبکه‌های IPV4 و IIPV6 عمل کند.

 

طبقه بندی ترافیک و کیفیت سرویس

سوییچ شبکه DGS-1510-20 از سیستم نظارت خودکار بر VLAN یا Auto Surveillance VLAN و همچنین Auto Voice Vlan پشتیبانی می ‌کند که برای VoIP و استقرار نظارت تصویری مناسب است. نظارت خودکار VLAN یک فناوری جدید و پیشرو است که در سوییچ ‌های هوشمند D-link وجود دارد.

 

بهره ‌وری انرژی

تمام سوییچ ‌های سری DGS-1510-20 توانایی صرفه جویی در مصرف برق بدون اختلال در عملکردهای سوییچینگ دستگاه را می دهند که این مورد به لطف تکنولوژی D-Link Green 3.0  میسر شده است. با استفاده از استاندارد IEEE ۸۰۲.۳az ، سوییچ به طور خودکار میزان مصرف انرژی را در حالتی که ترافیک بر روی سوییچ کم است کاهش می‌دهد. در شبکه‌هایی که به طور کامل از این استاندارد پشتیبانی نمی ‌کنند، این سوییچ از تنظیمات ذخیره انرژی پیشرفته شامل خاموش کردن پورت، خاموش کردن LED و خواب زمستانی سیستم، بر اساس پروفایل‌های سفارشی استفاده می‌کند. این پروفایل ‌ها همچنین می‌توانند به سوییچ‌ های PoE اعمال شوند تا مصرف برق غیر ضروری در طول ساعات خاموشی سوییچ وجود نداشته باشد.

 

شبکه‌ی خود را ایمن نگه دارید

حفاظت کننده‌ی نوآورانه‌ی D-Link کمک می ‌کند تا سوییچ‌ های سری DGS-1510 از سیل ترافیک ناشی از حملات مخرب در امان بمانند. سوییچ DGS-1510-20 هم از کنترل دسترسی MAC و هم از کنترل دسترسی مبتنی بر وب استفاده می ‌کند. این ویژگی به مدیران شبکه امکان چند گزینه‌ای بودن تائید اعتبار ، کاهش زمان نصب و حذف نیاز به نرم افزار کلاینت‌ها را می‌دهد.  این سوییچ با پشتیبانی از احراز هویت مبتنی بر پورت ۸۰۲.۱x، امکان تایید هویت کاربران توسط سرورهای RADIUS خارجی را فراهم می‌کند. پروتکل ( ARP ( Address Resolution Protocol کمک می‌کند تا از حملاتی که ممکن است نفوذگر برای از بین بردن یا تغییر در ترافیک کاربران انجام دهد، جلوگیری شود.

بررسی سوییچ شبکه DGS-1510-20 - 2-min

پورت‌های Stacking/Uplink ۱۰ گیگابیتی

دو پورت از سوییچ شبکه DGS-1510-20 ، پورت ‌های SFP+ هستند. این پورت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که یک پشته‌ی فیزیکی حداکثر با ۶ واحد در یک حلقه‌ی تحمل خطا یا توپولوژی خطی با استفاده از کابل‌های مسی با اتصال مستقیم (DAC) یا هر گیرنده‌ی دیگر سازگار با SFP+ ایجاد کنند. ضمنا از سایر پورت‌های آپ لینکی که باقی می‌مانند می‌توان برای سایر عملکردها از قبیل اتصال به یک شبکه‌ی بزرگتر بهره برد. همچنین مدیران شبکه به آسانی می ‌توانند سوییچ DGS- 1510-20 را در یک پشته ‌ی واحد پیکربندی و مدیریت کنند. این سوییچ علاوه بر ظرفیت انتقال اطلاعات به صورت دو طرفه با سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه، امکان اتصال ۱۰ گیگابیتی به شبکه‌های اصلی و سرورها را در حالی فراهم می‌کند که همچنان می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها را نیز حفظ کند.

 

مدیریت چند منظوره

سوییچ شبکه DGS-1510-20 از انواع گزینه‌ های مدیریتی پشتیبانی می‌ کند. رابط کاربری مبتنی بر وب (GUI) این سوییچ مدیران را قادر می‌سازد تا به راحتی شبکه‌های خود را راه اندازی و از راه دور مدیریت کنند. این سوییچ از دو حالت GUI پشتیبانی می‌کند: حالت استاندارد و حالت نظارتی.

این سوییچ همچنین دارای ابزار ( D-Link Network Assistant ( DNA است که به مدیران این امکان را می‌دهد تا از راه دور شبکه‌ی خود را به سطح پورتشان کنترل کنند. این سوییچ همچنین دارای یک خط فرمان گسترده (CLI) و پشتیبانی SNMP است که امکان مدیریت متمرکز تعداد زیادی دستگاه را به صورت هم زمان فراهم می کند .

5/5 - (5 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا