تجهیزات شبکه

اینتل به برنامه‌‌های خود برای تولید مودم 5G سرعت می‌بخشد

اینتل قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ مودم 5G خود را وارد بازار کند و با کوالکام به رقابت در این زمینه بپردازد. بنابراین به زودی شاهد مودم 5G اینتل نخواهیم بود.

اینتل به کوالکام اجازه نخواهد داد که در تولید مودم 5G پیشرو باقی بماند. این غول فناوری تصمیم دارد که تراشه های جدید 5G خود را با مدل XMM 8160 روانه بازار کند و قصد دارد که سرعت انتقال را برای گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهای شخصی تا ۶ گیگابیت در ثانیه برساند. همچنین این مودم از تکنولوژی‌های LTE و قدیمی‌تر هم پشتیبانی می‌کند، بنابراین سازنده‌های دستگاه مجبور نیستند که به‌طور همزمان دو تراشه را استفاده کنند که در نتیجه آن فضای اضافی نیاز باشد و عمر باتری کاهش پیدا کند.

البته انتظار نداشته باشید که تولید نهایی را به این زودی‌ها در بازار ببینید. انتظار می‌رود که اولین نمونه‌های این مودم 5G تا ابتدای ۲۰۲۰ به بازار وارد نشوند. این شایعه که باید تا سال ۲۰۲۰ برای گوشی‌های هوشمند و تراشه‌های اینتل صبر کرد به نظر درست می‌آیند. هم‌اکنون، می‌توان فرض کرد که بسیاری (اگر نه همه‌ی) دستگاه‌های 5G که در سال ۲۰۱۹ خواهید دید حاوی تراشه‌های اسنپدراگون X50 ساخت کوالکام خواهند بود.

 

منبع: زومیت

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا