اخبارموبایل و تبلت

252 نفر از توسعه دهندگان گوگل پلی و اپ استور اپل به جمع میلیونرها پیوستند

تعداد توسعه دهندگان گوگل پلی و اپ استور اپل که برای اولین بار از مرز درآمد 1 میلیون دلاری گذشتند در سال 2018 افزایش یافت. طبق گزارش وبسایت Sensor Tower تعداد 252 نفر از توسعه دهندگان گوگل پلی و اپ استور در سال 2018 میلیونر شدند. توسعه دهندگان پلی استور گوگل که به تازگی میلیونر شده اند نصف این تعداد در اپ استور بوده اند. این نتایج تنها مربوط به کشور امریکا می باشد.

با توجه به این که اپ استور سهم 30 درصدی را از فروش اپلیکیشن دریافت می کند، کوپرتینویی ها از محل اپلیکیشن های این توسعه دهندگان حدود 50 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند. طبق گزارش شرکت اپل، این شرکت بیش از 1.5 میلیون شغل در آمریکا ایجاد کرده است. بیشتر این افراد توسعه دهندگان مستقل اپلیکیشن هستند.

 

 

در گزارش Sensor Tower همچنین به رشد سریع و ادامه دار کسب و کار توسعه اپلیکیشن پرداخته شده است. در این گزارش آمده است که:

تعداد منتشرکنندگان اپلیکیشن های iOS در آمریکا که از مرز درآمد 1 میلیون دلار گذشته اند تقریباً بیش از 15 درصد رشد داشته است، این تعداد در سال قبل 143 نفر بوده است.

گوگل پلی شاهد افزایش 20 درصدی تعداد میلیونرهای جدید بوده است. 88 نفر از توسعه دهندگان گوگل پلی از مرز درآمد یک میلیون دلاری گذشته اند. این تعداد در سال 2017 تنها 71 نفر بوده است.

اپل توسعه دهندگان را مجبور کرده است که از مدل درآمدی تبلیغات درون‌برنامه ای به مدل پرداخت درون‌برنامه ای روی بیاورند و به نظر می رسد که این کار جواب داده است.

گیمینگ و اپلیکیشن های بازی حدود یک سوم از درآمد توسعه دهندگان میلیونر شده را تشکیل می دهد و نسبت به پارسال رشد داشته است. درآمد حاصل از اپلیکیشن های سلامتی و تناسب اندام به همراه سایر اپلیکیشن ها -به جز بازی ها- در سال 2018 بیش از 57 درصد افزایش پیدا کرده است. این افزایش درآمد تنها مربوط به مدل درآمدی پرداخت های درون‌برنامه ای بوده است.

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا