شبکه

مایکروسافت با عبور از اپل، دوباره به صدر ارزشمندترین کمپانی های جهان رسید

خرید کابل شبکه

به طور قطع ساتیا نادلا به درستی مایکروسافت را در مسیر پیشرفت هدایت می کند. از زمان انتخاب ساتیا ادلا به عنوان مدیرعامل مایکروسافت، ارزش سهام مایکروسافت سه برابر شده است و اکنون رتبه اول ارزشمندترین کمپانی های جهان را در اختیار دارد. این یک نشانه قوی است از این که او در این شرکت کاملاً موفق بوده است. نادلا بار دیگر فعالیت های مایکروسافت را روی گسترش تجارت خود و فضاهای ذخیره ابری متمرکز کرد، و دیگر ویندوز در مرکز فعالیت های مایکروسافت قرار ندارد.

اپل مدتی بود که جایگاه خود را در صدر ارزشمندترین کمپانی های جهان حفظ کرده بود. در اوایل سال جاری میلادی بود که اپل به اولین شرکت تریلیون دلاری در تاریخ تبدیل شد و پس از آن ارزش آمازون هم از یک یک تریلیون دلار عبور کرد. پس از این که بازار تکنولوژی و فناوری اطلاعات با افت مواجه شد ارزش سهام شرکت ها به شدت کاهش یافت اما در این میان مایکروسافت کمترین تأثیر را از این افت تجربه کرد. 

برای اولین بار در دهه گذشته مایکروسافت به صدرنشینی اپل پایان داد. روز جمعه گذشته (نهم آذر 97) حجم بازار مایکروسافت با عبور از رقیب دیرینه خود یعنی اپل، به ارزش کلی 851.22 میلیارد دلار رسید. این رقم از حجم بازار اپل که 847.43 میلیارد دلار است بیشتر شد. ناگفته نماند که ارزش شرکت های بزرگی مثل مایکروسافت و اپل همواره در حال تغییر است و مطمئناً مایکروسافت هم تا مدت زیادی این جایگاه را حفظ نخواهد کرد.

حجم بازار اپل پس از اینکه رکورد یک تریلیون دلار را در ماه آگوست و سپتامبر شکست، ثابت مانده است. پس از این که در ماه گذشته گزارش هایی مبنی بر برآورده نشدن انتظارات از فروش آیفون XR و XS منتشر شد، ارزش اپل با افت مواجه شد. به احتمال زیاد این روند ادامه نخواهد داشت و اپل جایگاه خود را پس خواهد گرفت.

 

ارزشمندترین شرکت های جهان

 

مایکروسافت بار دیگر با شرکت های عظیم تکنولوژی رقابت نزدیکی پیدا کرده است و بعید نیست که ردموندی ها حداقل تا آینده ای نزدیک پا به پای اپل در صدر ارزشمندترین کمپانی های جهان باقی بماند.

مایکروسافت محصولات درخوری مانند سرفیس را تولید می کند، اما شاید مهم ترین منبع درآمد مایکروسافت میلیاردها دلار پولی باشد که برای سروس آژور (Azure) و آفیس 365 پرداخت می شود. این را هم باید در نظر گرفت که مایکروسافت به تازگی برنده قراردادی با ارتش آمریکا شده است که طبق آن مایکروسافت باید نسخه نظامی HoloLens را برای سربازان آمریکایی بسازد.

با توجه به این موارد ممکن است مایکروسافت در رقابت شرکت های بزرگ حوزه تکنولوژی، برای سالها حضوری ثابت در بالاترین سطوح داشته باشد.

 

منبع: TechSpot

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا