موبایل و تبلت

Punch Hole جایگزین ناچ در صفحه نمایش گوشی های هوشمند

خرید کابل شبکه

سال 2017 که اپل گوشی جدید خود یعنی آیفون ایکس را با نوار ابزاری مجزا روی صفحه نمایش معرفی کرد و از قابلیت های متعدد آن صحبت کرد، واکنش های متفاوتی نسبت به این فناوری دریافت شد. با این وجود همین حرکت اپل کافی بود تا بسیاری از برند های تولید کننده گوشی هوشمند از فناوری مشابه روی صفحه نمایش خود استفاده کنند و تنها برندی که نسبت به این موضوع بی تفاوت عمل کرد، سامسونگ بود. در نهایت پس از 2 سال به نظر می رسد که با معرفی فناوری جدید Punch Hole Screen عمر ناچ به پایان رسیده است.

بزرگترین مشکل Notch در گوشی های نسل اول، ابعاد بزرگ آن بود و بخش قابل توجهی از صفحه نمایش گوشی توسط آن اشغال می شد. اما در سال 2018 و با پیشرفت های صورت گرفته، ضخامت ناچ به شکل قابل قبولی کاهش یافت. در روز های پایانی سال 2018 فناوری جدیدی به عنوان جایگزین ناچ معرفی شد که از حفره ای کوچک روی بخش بالایی صفحه نمایش به عنوان محل قرار گیری دوربین سلفی استفاده می کرد.

فناوری Punch Hole در صفحه نمایش گوشی هوشمند سامسونگ Galaxy A8s

به این ترتیب دیگر نیازی به وجود یک نوار مجزا برای قرار دادن دوربین سلفی و سنسور های متعدد نبود و در نتیجه نسبت ابعاد صفحه نمایش به بدنه در گوشی ها افزایش یافت. در حال حاضر سه گوشی هواوی نوا 4، هواوی آنر ویو 20 و سامسونگ گلکسی A8s از پانچ هول روی صفحه بهره می برند و به طور حتم محصولات بیشتری با این قابلیت روانه بازار خواهند شد. اما مسئله اصلی، استقبال کاربران و کاربرد های پانچ هول در مقایسه با ناچ است.

لیست قیمت گوشی هوشمند

شاید اضافه کردن یک کلید جدید یا حذف آن از روی گوشی ها چندان به چشم نیاید، اما زمانی که یک بخش جدید روی صفحه نمایش اضافه می شود و شما مجبور به مشاهده چند ساعته آن روی گوشی هوشمند خود هستید، برند های تولید کننده باید اهداف و دلایل کاملی برای این منظور ارائه دهند. همانطور که پیشتر اشاره شد، فناوری ناچ از سال 2017 تا پایان سال 2018 به شدت مورد توجه قرار گرفته بود، اما طول عمر آن حتی به دو سال هم نرسید. اکنون بزرگترین چالش شرکت های تولید کننده و خریداران گوشی علاوه بر عملکرد و کارایی، طول عمر یک فناوری جدید و قابلیت توسعه آن است تا برای خرید محصول نوآورانه اقدام کنند.

فناوری Punch Hole در صفحه نمایش گوشی هوشمند هواوی آنر وی 20

روی کار آمدن Notch و Punch Hole زمینه ساز تغییراتی بزرگ و کلیدی در محصولات آینده است و به طور حتم گوشی های هوشمند سال 2019 و پس از آن، نسبت صفحه نمایش به بدنه بیشتری خواهند داشت. با تمام این تفاسیر شرکت های تولید کننده بدون نظرسنجی از کاربران یا ارائه محصولات آزمایشی در حال ارائه فناوری های جدید و تغییرات گسترده در زمینه طراحی ظاهری و عملکرد کلی دستگاه ها هستند. موضوعی که به مذاق بسیاری خوش نیامده و گوشی های بدون ناچ یا Punch Hole را همچنان ترجیح می دهند.

5/5 - (3 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا