شبکه

چگونگی تقویت سیگنال وای فای و کاهش تداخل وایرلس

خرید کابل شبکه

مانند بیشتر تکنولوژی های پیشرفته، وای فای هم شبیه جادو است. اما وای فای جادو نیست بلکه امواج رادیویی است. چیزهای زیادی می توانند با این امواج رادیویی تداخل کنند و ارتباط وایرلس را ضعیف و ناپایدار کنند. بهترین راه برای تقویت سیگنال وای فای قرار دادن روتر در مکان مناسب است. مکانی که به دور از موانع باشد و تداخل را با شبکه های وایرلس و لوازم خانگی کاهش دهد.

مکان مناسب برای تقویت سیگنال وای فای:

مکان روتر وایرلس شما تأثیر زیادی بر قدرت سیگنال و سطح پوشش آن دارد. برای پیدا کردن مکان مناسب روتر و دریافت بهترین سیگنال از راهکارهای زیر استفاده کنید.

  • سعی کنید روتر را در وسط خانه قرار دهید. اگر روتر را در یک اناق و در یک سمت خانه قرار دهید، در سمت دیگر خانه خود سیگنال ضعیفی دریافت خواهید کرد.
  • آنتن روتر خود را به صورت عمودی و رو به بالا قرار دهید. بسیاری از آنتن ها می توانند بچرخند و در جهت جهت های مختلف قرار گیرند، اما قرار دادن آنتن به صورت عمودی بهترین گزینه است.
  • روتر خود را از سطح زمین بالاتر قرار دهید. اگر روتر شما بر روی میز قرار داشته باشد، سیگنال های بهتری دریافت خواهید کرد.

سایر انواع موانع نیز می توانند مشکل ساز شوند. برای مثال، اگر یک جسم فلزی مانند کابینت بین کامپیوتر و روتر قرار داشته باشد احتمالاً سیگنای بسیار ضعیفی دریافت خواهید کرد. اجسام با چگالی زیاد و فلزی بیشترین اختلال را ایجاد می کنند.

 

تقویت سیگنال وای فای / بهترین مکان برای مودم

تداخل با سایر شبکه های بی سیم:

تداخل با شبکه های وایرلس محل زندگی شما می توانند باعث مشکلاتی در سیگنال وایرلس شوند. برای تشخیص وجود تداخل می توانید از نرم افزار آندرویدی Wi-Fi Analyzer استفاده کنید. این نرم افزار کانال های بی سیم شبکه های اطراف را به شما نمایش خواهد داد و به شما بهترین شبکه وایرلس را معرفی می کند (شبکه ای که کمترین تداخل را داشته باشد). این نرم افزار همچنین به شما اجازه می دهد تا در فضای اطراف خود حرکت کنید تا بهترین سیگنال ها را دریافت کنید. 

 

نرم افزار wifi analyzer

 

اگر چند شبکه وایرلس برای استفاده از یک کانال به هم رقابت کنند مشکلاتی به وجود می آید. در این صورت شما می توانید در تنظیمات روتر وایرلس خود کانال را تغییر دهید. شما می توانید بدون استفاده از نرم افزار هم بهترین کانال را پیدا کنید. کانال وایرلس را تغییر دهید و ببینید در کدام کانال ارتباط وایرلس شما بهبود پیدا می کند.

 

تعویض کانال مودم

تداخل با لوازم خانگی:

تعداد زیادی از لوازم خانگی می توانند باعث ایجاد تداخل شوند مانند تلفن های بی سیم ثابت و مایکروفر ها. برخی اوقات حتی ممکن است بر اثر استفاده از مایکروفر و تلفن بی سیم ارتباط وایرلس شما قطع شود. 

مشکل تداخل تلفن های بی سیم می تواند با جایگزینی تلفنی که در فرکانس های دیگر کار می کنند، حل شود. تلفن های بی سیم مانند روترهای وایرلس از فرکانس 2.4 گیگاهرتز استفاده می کنند بنابراین حتماً با روتر تداخل خواهد کرد، سعی کنید از تلفن های بی سیمی استفاده کنید که در فرکانس متفاوتی مانند 900 مگاهرتز تا 1.9 گیگاهرتز کار کند. 

مشکل تداخل مایکروفر را می توانید با تغییر مکان روتر یا مایکروفر حل کنید؛ به گونه ای که مایکروفر بین کامپیوتر و روتر نباشد. هنگام خرید مایکروفر توجه کنید که دارای محافظ امواج باشد.

دیگر لوارم خانگی نیز می توانند مشکل ایجاد کنند. برای مثال دستگاه های بلوتوث قدیمی نیز بر خلاف نسخه های جدیدتر باعث ایجاد تداخل می شوند.

 

تداخل لوازم خانگی با وای فای

تکرارکننده ها (Repeaters)، آنتن ها و انعکاس دهنده ها (Reflectors):

اگر نیاز دارید که سطح وسیعی را پوشش دهید و روتر شما این توان را ندارد، می توانید از تکرارکننده ها استفاده کنید. این دستگاه ها سیگنال های وایرلس را تکرار می کنند و محدوده تحت پوشش روتر را افزایش می دهند. نیازی نیست به خرید دستگاه خاصی برای این کار نیست و برخی روترهای قدیمی می توانند به عنوان تکرارکننده مورد استفاده قرار گیرند.

 به برخی روترها می توان آنتن های تقویتی برای تقویت سیگنال وای فای متصل کرد. همچنین می توانید یک انعکاس دهنده وای فای بسازید تا سیگنال های وای فای را در جهتی خاص انعکاس دهند.

 

تقویت سیگنال مودم وای فای 

با این که وای فای تکنولوژی پیشرفته ای است، شبکه های سیمی هنوز مزایای فراوانی دارند. ما در این مقاله راه حل هایی برای برطرف کردن مشکلات شبکه بی سیم و تقویت سیگنال وای فای ارایه دادیم اما اگر نیاز به اتصالی قابل اطمینان، سریع تر و بدون تداخل دارید یک شبکه سیمی می تواند بهترین گزینه باشد.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا