کامپیوتر و لپ تاپ

پردازنده های نسل نهم اینتل در لیست مشخصات لپ تاپ لنوو رؤیت شدند

خرید کابل شبکه

به نظر می رسد پردازنده های نسل نهم اینتل زودتر از آنچه تصور می شود در لپ تاپ ها استفاده شوند. در لیست مشخصات لپ تاپ لنوو IdeaPad S530-13IWL سه پردازنده جدید از اینتل مشاهده می شوند ولی به طور دقیق مشخص نیست که این لپ تاپ چه زمانی معرفی خواهد شد.

پردازنده های نسل نهم اینتل

در لیست مشخصات این لپ تاپ نام پردازنده های زیر به چشم می خورند:

  • Intel Core i7-8565U
  • Intel Core i5-8565U
  • Intel Core i3-8565U
  • Intel Core i7-9550U
  • Intel Core i5-9250U
  • Intel Core i3-9130U

با این که سه پردازنده اول در بازار موجود هستند اما سه پردازنده آخر جدید هستند و با توجه به نام آن ها از پردازنده های نسل نهم اینتل هستند. به دلیل اینکه لپ تاپ لنوو S530 از هر دو نسل پشتیبانی می کند، پس احتمالاً پردازنده های نسل نهم شباهت زیادی با نسل هشتم به ویژه از لحاظ چینش شکل ظاهری خواهند داشت.

اسناد منتشر شده قبلی نشان می دهند که نسل نهم پردازنده های اینتل در سه ماهه دوم سال 2019 معرفی خواهند شد. این پردازنده ها دارای تراشه های 4 هسته ای خواهند بود و در هر هسته 2 مگابیت حافظه کش خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:


یک پردازنده چگونه کار می کند؟ (بخش اول)

یک پردازنده چگونه کار می کند؟ (بخش دوم)

تفاوت پردازنده های اینتل Core i۵ ،Core i۳ و Core i۷ در چیست؟


ممکن است اسامی این پردازنده ها نشان دهنده پردازنده های 10 نانومتری مشهور آیس لیک (Ice Lake) و یا پردازنده های کامت لیک (Comet Lak) باشند که شایعاتی پیرامون آن وجود دارد. برخی معتقدند که وجود پسوند IWL در نام لپ تاپ لنوو ممکن است مخفف «Intel Whiskey Lake» باشند که به پردازنده های نسل هشتم اینتل اشاره می کند، اما چنین چیزی فقط در حد گمانه زنی است. با این حال باید منتظر خبرهای جدیدی باشیم تا بتوانیم نتیجه ای قطعی در مورد زمان معرفی و مشخصات پردازنده های نسل نهم اینتل بگیریم.

انتشار لیست مشخصات لپ تاپ لنوو ممکن است نشان دهنده معرفی زود هنگام پردازنده های نسل نهم اینتل باشند. ممکن است این اتفاق در نمایشگاه معتبر CES 2019 رخ دهد.

 

منبع: TomsHardware

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا