موبایل و تبلت

فروش اپلیکیشن های اپ استور و گوگل پلی در جمعه سیاه 76 میلیون دلار بوده است

خرید کابل شبکه

در جمعه سیاه سال 2018 فروشگاه های اپلیکیشن گوگل پلی و اپ استور اپل بیشترین فروش اپلیکیشن در جمعه های سیاه سال های اخیر را تجربه کردند. کاربران در جمعه سیاه امسال بیش از 76 میلیون دلار را صرف خرید اپلیکیشن کردند. چند روز پیش شرکت ادوبی (Adobe) در گزارشی اعلام کرده بود که بیش از 2.1 میلیارد دلار از خریدهای روز جمعه سیاه روی گوشی های هوشمند صورت گرفته است که این مقدار 33.5 درصد از کل فروش جمعه سیاه را شامل می شود.

وبسایت SensorTower در گزارشی جدید فاش کرده است که فروشگاه های آنلاین اپلیکیشن در آمریکا، رکورد فروش اپلیکیشن در جمعه سیاه را شکسته اند. در این روز مصرف کنندگان امریکایی 52 میلیون دلار را صرف خرید اپلیکیشن در اپ استور اپل کرده اند که 31.6 درصد از جمعه سیاه پارسال بیشتر است. کاربران iOS در خارج از آمریکا 117.3 میلیون دلار اپلیکیشن خریداری کرده اند. بنابراین اپ استور اپل در جمعه سیاه امسال 169.3 میلیون دلار فروش اپلیکیشن داشته است که در مقایسه با پارسال رشدی 18.4 درصدی داشته است.

SensorTower همچنین تخمین زده است که کاربران آمریکایی اندروید در فروشگاه گوگل پلی 23.9 میلیون دلار را در جمعه سیاه صرف خرید اپلیکیشن کرده اند. با احتساب ارزش خریدها در گوگل پلی و اپ استور اپل، کاربران آمریکایی به میزان 75.6 میلیون دلار را صرف خرید اپلیکیشن کرده اند. 

 

فروش اپلیکیشن

 

68 درصد (معادل 35.4 میلیون دلار) از درآمد اپ استور اپل صرف خرید بازی های موبایل شده است که نسبت به جمعه سیاه پارسال 63 درصد رشد داشته است. SensorTower اعلام کرده است که این اعداد با در نظر گرفتن تخفیف های روز جمعه سیاه برای خرید اپلیکیشن و پرداخت های درون برنامه ها محاسبه شده است. همچنین فروش اپلیکیشن های بخش غذا و نوشیدنی در اپ استور 34 درصد نسبت به جمعه سیاه قبل افزایش یافته است. در این بخش اپلیکیشن NYT Cooking بیشترین فروش را داشته است. فروش اپلیکیشن های ورزشی نیز 49 درصد رشد داشته است که در این میان اپلیکیشن ESPN: Live Sports and Scores بیشترین فروش را تجربه کرده است. 

همچنین باید این را در نظر داشته باشیم که اپل گیفت کارت های اپ استور را در جمعه سیاه با تخفیف ارائه کرده بود. PayPal به کاربران خود 25 درصد برای خرید گیفت کارت های 100 دلاری تخفیف داده بود. با وجود این تخفیف ها در گیفت کارت، قیمت اپلیکیشن و پرداخت های درون برنامه درآمد حاصل از فروشگاه های اپلیکیشن در روز جمعه سیاه بسیار بیشتر از روزهای عادی است. 

منبع: PhoneArena

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا