تجهیزات شبکه

شرکت های موجود در بازار ترانکینگ ایران

خرید کابل شبکه

ترانکینگ، ابزاری برای کابل‌کشی مدرن شبکه در مراکز اداری، صنعتی و حتی مسکونی هست که به دلیل محبوبیت و استقبال زیاد کاربران دنیای شبکه از این ابزار، در زمان کوتاهی رقابت تنگاتنگی بین شرکت‌های موجود در بازار ترانکینگ ایران در بازار شکل گرفت. از طرفی ترانکینگ‌های خارجی خصوصا برندهای فرانسوی هم خیلی زود جایگاه ویژه‌ای در این بازار پیدا کردن. به همین دلیل انتخاب برند ترانکینگ برای کاربران کمی پیچیده‌تر شد. در همین جهت برای راهنمایی خرید ترانکینگ ما تو این مقاله قصد داریم بهترین شرکت‌های تولید کننده ترانک خارجی و ایرانی رو که در حال حاضر در بازار ایران موجود هستن، معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

شرکت‌های خارجی ترانکینگ موجود در بازار ایران

در میان شرکت های خارجی ترانکینگ موجود در ایران ترانکینگ‌ شرکت‌های فرانسوی مشهورترین برندها در این بازار هستن. البته با توجه به اینکه این برندها در بازار جهانی تعیین کننده هستن، شهرت آنها در بازار ایران هم تعجب برانگیز نیست. این برندها رو بیشتر بشناسیم:

شرکت لگراند legrand

شرکت لگراند، یکی از بزرگترین شرکتهای جهان در زمینه تجهیزات شبکه، یک شرکت فرانسویه که مرکز اصلی اون در شهر لیموژ فرانسه قرار داره. محصولات این شرکت به بیش از 180 کشور جهان صادر میشه. به جرأت می توان گفت که ترانکینگ‌های لگراند باکیفیت‌ترین ترانکینگ‌های موجود در بازار ایران و جهان هستن. این ترانکینگ‌ها از موادی بسیار باکیفیت و در سایز های 50*80، 50*105، 50*150 و 50*195میلی متر تولید میشن. لگراند تنها شرکتیه که ترانکینگ های سایز بالای 50*195 میلی متر رو به تولید میرسونه. ترانکینگ‌های این شرکت از جمله پرفروش‌ترین محصولات در نوع خود محسوب میشن (چه در بازار ایران و چه در بازارهای جهانی). قیمت محصولات شرکت ترانکینگ لگراند بیش از سایر برندهای ایرانی و خارجیه که البته با توجه به کیفیت فوق العاده اون چندان دور از انتظار هم نیست.

معرفی شرکت لگراند / Legrand

شرکت اشنایدر schneider

برند اشنایدر از مشهورترین و قدیمی‌ترین برندهای دنیا در حوزه تجهیزات الکتریکی و شبکه محسوب میشه که در سال 1831 در فرانسه تأسیس شده. این شرکت در میان 500 شرکت برتر جهان قرار داره و در زمینه تولید تجهیزات برق و الکترونیکی، تجهیزات شبکه مثل داکت برق و ترانکینگ و تجهیزات تولید، توزیع و انتقال برق فعالیت می‌کنه. ترانکینگ اشنایدر هم در کنار ترانکینگ های لگراند از باکیفیت ترین ترانکینگ های موجود در بازار ایران و جهان هستن.

اشنایدر ترانکینگ‌های خودش رو در سایز های 50*80، 50*101  و 50*150 میلی متری تولید و عرضه می کنه. ترانکینگ‌های این شرکت دارای اجزا و متعلقات گوناگونی به منظور نصب بر روی بدنه ترانکینگ هستن که معرفی و بررسی متعلقات ترانکینگ رو می‌تونین در مقاله اختصاصی این موضوع ببینید. قیمت ترانکینگ‌های شرکت اشنایدر بیش از برندهای ایرانی و کمتر از ترانکینگ‌های لگراند هستن.

معرفی شرکت اشنایدر / Schneider electric
تا اینجای مقاله اومدین، اما هنوز به صورت کامل متوجه نشدین که ترانکینگ چیست و چه کاربردی دارد؟ مقاله اختصاصی لینک شده رو حتما مطالعه کنید

شرکت‌های تولیدکننده ترانکینگ در ایران

در بازار ترانکینگ ایران، شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی هم بیکار ننشستن و با تولید ترانکینگ‌هایی مشابه با نمونه‌های خارجی، بخش بزرگی از این بازار رو در دست گرفتن چون در طول زمان و با استفاده کاربران از این برندها امتحان خودشون رو پس دادن و کیفیت قابل قبول این برندها هم ثابت شد. این شرکت های ایرانی ترانکینگ رو بشناسیم:

شرکت سوپیتا soupita

برند ایرانی سوپیتا فعالیت خودش رو در سال 1362 آغاز کرد و در حال حاضر محصولات شبکه ای از جمله ترانکینگ، داکت ساده و شیاردار، پچ پنل، انواع رک شبکه، کیستون و همچنین تجهیزات الکترونیکی رو به تولید می‌رسونه. از مهم‌ترین محصولات تولید شده توسط این شرکت میتوان به ترانکینگ سوپیتا در سایزهای 50*80 ، 50*105 و 50*150 اشاره کرد. ترانکینگ‌های سوپیتا در دو رنگ سفید و طرح چوب ساخته میشن و جنسشون PVC هست. تمام اجزا و متعلقات ترانکینگ از جمله زوایای داخلی و خارجی، قطعه اتصال و… هم توسط این شرکت ارائه میشه. درب ترانکینگ سوپیتا 50*105 از نوع نرم هست و سوپیتا اولین شرکت ایرانیه که توانایی تولید ترانکینگ درب نرم با طرح چوب رو داره. قیمت محصولات شرکت ترانکینگ سوپیتا کمتر از سایر برندهای ایرانی و خارجی است.

شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی / شرکت سوپیتا

شرکت البرز alborz

شرکت البرز در سال 1354 در شهرک صنعتی البرز قزوین تأسیس و درسال 1356 به بهره برداری رسید. البرز در ابتدا توسط شرکت مشهور لگراند فرانسه تأسیس شد و فعالیت خودش رو در زمینه محصولات پلیمری آغاز کرد و در حال حاضر به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات PVC و UPVC و تجهیزات الکتریکی مشغول به فعالیت می باشد. از جمله تجهیزات تولیدی البرز می توان به ترانکینگ البرز اشاره کرد. ترانکینگ البرز از با کیفیت‌ترین ترانکینگ‌های موجود در بازار ایرانه. قیمت ترانکینگ‌های ساخت شرکت البرز بسیار کمتر از شرکت های خارجی موجود در بازار ایران هست. ترانکینگ 50*105 البرز تنها ترانکینگ تولیدی این شرکت است. درب ترانکینگ 50*105 البرز از نوع نرم است.

شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی / شرکت البرز
البرز اولین شرکت ایرانیه که اقدام به ساخت ترانکینگ با درب نرم کرد.

شرکت دانوب danub

شرکت ترانکینگ دانوب هم یک شرکت ایرانی از بین شرکت های تولیدکننده ترانکینگ در ایران هست که در زمینه تجهیزات شبکه و تجهیزات الکتریکی به فعالیت می پردازد. از جمله محصولات این شرکت می توان به انواع داکت و ترانکینگ، کیستون شبکه، کلید برق، پریز برق، پربز شبکه و… اشاره کرد. ترانک‌های شرکت دانوب از باکیفیت‌ترین ترانک‌های موجود در بازار ایران هستن و قیمت مناسبی هم دارن. شرکت دانوب ترانک‌های خودش رو تنها در سایزهای 50*80 و 50*101 میلی متری تولید میکنه. از مزایای ترانکینگ 50*80 دانوب اینه که میتوان انواع پریزهای شبکه، تلفن و پریز برق رو به همراه فیس پلیت مستقیماً به بدنه ترانکینگ متصل کرد و نیاز به هیچ گونه کادر ماژولی نیست. شرکت دانوب هیچ گونه زوایا و متعلقاتی برای این ترانکینگ طراحی نکرده. ترانکینگ 50*101 دانوب دارای اجزا و متعلقات گوناگونی به منظور نصب بر روی بدنه ترانکینگ هست. این ترانکینگ دارای زوایای داخلی، زوایای خارجی، زوایای تخت 90 درجه و سه راهیه که هر کدام رو باید بصورت جداگانه خریداری کرد.

شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی / شرکت دانوب

سایر شرکت های حاضر در بازار ترانکینگ ایران:

از دیگر برندهایی که در بازار ترانکینگ ایران حضور دارند میتونیم به DLX ترکیه، سرت پلاستیک ترکیه، ترانکینگ pks و ایفاپل پرتغال اشاره کنیم که به نسبت سایر برندها ترانکینگ‌های باکیفیتی تولید می‌کنن. اما این شرکت‌ها حضور محدودی در بازار ایران دارن و چندان شناخته شده نیستن و معمولا خریداران ترانکینگ در بازار، انتخاب خودشون رو از بین پنج شرکت ترانکینگ موجود در بازار ایران که معرفی شد انجام میدن و به دنبال شرکت‌های بیشتر نیستن.

سخن آخر

مزایای استفاده از ترانکینگ روز به روز باعث افزایش محبوبیت این ابزار شده و در بازار شبکه رقابت تنگاتنگی بین شرکت‌های تولید کننده ترانکینگ ایجاد کرد. اما سه برند دانوب و سوپیتا و البرز در این رقابت از رقبا جلو زده و از محبوب‌های بازار شدن. البته حضور برندهای خارجی و با کیفیت ترانکینگ مثل لگراند و اشنایدر هم کمی کار رو سخت‌تر کرده بود. اما به صورت کلی میشه ادعا کرد که بهترین شرکت‌های ترانکینگ موجود در بازار ایران همین پنج برند ماندگار هستن و شما می‌تونین با مطالعه راهنمای خرید ترانکینگ، یکی از این برندها رو انتخاب کرده و خرید نهایی خودتون رو ثبت کنین. در ادامه به سوالات رایج کاربران در این مورد پاسخ میدیم. اگر نکته‌ای هست که تو مقاله بهش پرداخته نشده خوشحال میشیم در قسمت نظرات مطرح کنید.

سوالات متداول

بهترین شرکتهای موجود در بازار ترانکینگ ایران کدام ها هستن؟

دو برند خارجی لگراند و اشنایدر و سه برند ایرانی سوپیتا و دانوب و البرز از بهترین شرکت‌ها هستن

شرکت‌های خارجی ترانکینگ بهترن یا شرکت‌های داخلی؟

شرکت‌های ایرانی تولیدکننده ترانکینگ هم از لحاظ کیفیت با شرکت‌های خارجی برابری کرده و کاملا مورد تایید هستن

کدام شرکت تولیدکننده ترانکینگ در ایران قیمت مناسب‌تری داره؟

میشه گفت تقریبا رنج قیمت ترانکینگ‌های ایرانی در یک بازه مشخصی هست اما شرکت سوپینا قیمت‌های نسبتا پایین‌تری برای محصولاتش تعیین می‌کنه

5/5 - (3 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا