تجهیزات شبکه

شرکت های موجود در بازار ترانکینگ ایران

خرید کابل شبکه

ترانکینگ یک سیستم کابل کشی سازمان یافته است که بیشتر در مراکز اداری و صنعتی مورد استفاده قرار می کیرد. اگر قصد سیم کشی اداره یا سازمان خود را دارید و به دنبال مزایایی چون ماژولار بودن، محافظت از کابل ها، افزایش ایمنی و امکان توسعه سیستم کابل کشی خود هستید، ترانکینگ بهترین گزینه موجود است. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از ترانکینگ داشته باشید مقاله ترانکینگ چیست را بررسی کنید.

مزایای زیاد ترانکینگ نسبت به شیوه های کابل کشی سنتی باعث شده است تا استفاده از آن روز به روز افزایش پیدا کند. در بازار ایران نیز ترانکینگ ها به تدریج با اقبال بیشتری مواجه شده اند. همین امر باعث شده که بازار ترانکینگ ایران به بازاری رقابتی تبدیل شود. در این میان ترانکینگ های خارجی از جمله ترانکینگ های شرکت های فرانسوی لگراند و اشنایدر مشهورترین برندها در این بازار هستند. البته با توجه با اینکه این برند ها در بازار جهانی تعیین کننده هستند، شهرت آن ها در بازار ایران هم تعجب برانگیز نیست.

بازار ترانکینگ ایران در بازار ترانکینگ ایران شرکت های ایرانی هم بیکار ننشسته اند و به تولید ترانکینگ هایی مشابه نمونه های خارجی بخش بزرگی از این بازار را در دست گرفته اند. از جمله شرکت های ایرانی تولیدکننده ترانکینگ می توان به سوپیتا، البرز و دانوب اشاره کرد. در ادامه هر کدام از این شرکت های ایرانی و خارجی را به صورت مختصر معرفی خواهیم کرد.

شرکت لگراند:

شرکت لگراند یک شرکت فرانسوی مشهور در زمینه تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است که مرکز اصلی آن در شهر لیموژ فرانسه قرار دارد. شرکت لگراند یکی از بزرگترین شرکت های جهان در زمینه تجهیزات شبکه است. محصولات این شرکت به بیش از 180 کشور جهان صادر می شوند.

به جرأت می توان گفت که ترانکینگ های لگراند باکیفیت ترین ترانکینگ های موجود در بازار ایران و جهان هستند. این ترانکینگ ها از موادی بسیار باکیفیت و در سایز های 50*80، 50*105، 50*150 و 50*195میلی متر تولید می شوند. شرکت ترانکینگ لگراند تنها شرکتی است که ترانکینگ های سایز بالای 50*195 میلی متر را به تولید می رساند.

بیشتر بخوانید: نصب ترانکینگ

ترانکینگ های این شرکت از جمله پرفروش ترین محصولات در نوع خود محسوب می شوند (چه در بازار ایران و چه در بازارهای جهانی). قیمت محصولات شرکت ترانکینگ لگراند بیش از سایر برند های ایرانی و خارجی است که با توجه به کیفیت فوق العاده آن ها چندان دور از انتظار هم نیست.

لگراند / Legrand

شرکت اشنایدر:

برند اشنایدر از مشهورترین و قدیمی ترین برندهای دنیا در حوزه تجهیزات الکتریکی و شبکه محسوب می شود که در سال 1831 در فرانسه تأسیس شده است. این شرکت در میان 500 شرکت برتر جهان قرار دارد و در زمینه تولید تجهیزات برق و الکترونیکی، تجهیزات شبکه و تجهیزات تولید، توزیع و انتقال برق فعالیت می‌کند.

ترانکینگ های اشنایدر در کنار ترانکینگ های لگراند از باکیفیت ترین ترانکینگ های موجود در بازار ایران و جهان هستند.

اشنایدر ترانکینگ های خود را در سایز های 50*80، 50*101  و 50*150 میلی متری تولید و عرضه می کند. ترانکینگ های این شرکت دارای اجزا و متعلقات گوناگونی به منظور نصب بر روی بدنه ترانکینگ می باشند.

قیمت ترانکینگ های شرکت اشنایدر بیش از برندهای ایرانی و کمتر از ترانکینگ های لگراند است.

معرفی شرکت اشنایدر / Schneider electric

شرکت PKS:

شرکت PKS یک شرکت ترکیه ای می باشد که محصولات خود را تحت لیسانس شرکت اشنایدر فرانسه تولید می کند. همان طور که در بالا اشاره شد شرکت اشنایدر از مشهورترین برندهای دنیا در حوزه تجهیزات الکتریکی و شبکه است.

ترانکینگ های این شرکت کاملاً مشابه ترانکینگ های اشنایدر است و تنها برند و بسته بندی آن متفاوت است.

شرکت سوپیتا:

برند ایرانی سوپیتا فعالیت خود را در سال 1362 آغاز کرده است و در حال حاضر محصولات شبکه ای از جمله ترانکینگ، داکت، پچ پنل، رک و کیستون و همچنین تجهیزات الکترونیکی را به تولید می رساند.

از مهم ترین محصولات تولید شده توسط این شرکت می توان به ترانکینگ سوپیتا در سایزهای 50*80 ، 50*105 و 50*150 اشاره کرد. ترانکینگ های سوپیتا در دو رنگ سفید و طرح چوب ساخته می شوند و جنس آن ها PVC می باشد. تمام اجزا و متعلقات ترانکینک از جمله زوایای داخلی و خارجی، قطعه اتصال و … نیز توسط این شرکت ارائه می شوند.

درب ترانکینگ سوپیتا 50*105 از نوع نرم است. سوپیتا اولین شرکت ایرانی است که توانایی تراکینگ درب نرم با طرح چوب را دارد.

قیمت محصولات شرکت ترانکینگ سوپیتا کمتر از سایر برندهای ایرانی و خارجی است.

شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی / شرکت سوپیتا

شرکت البرز:

شرکت البرز در سال 1354 در شهرک صنعتی البرز قزوین تأسیس و درسال 1356 به بهره برداری رسید. البرز در ابتدا توسط شرکت مشهور لگراند فرانسه تأسیس شده است. این شرکت فعالیت خود را در زمینه محصولات پلیمری آغاز نمود و در حال حاضر به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات PVC و UPVC و تجهیزات الکتریکی مشغول به فعالیت می باشد.

از جمله تجهیزات تولیدی البرز می توان به ترانکینگ این شرکت اشاره کرد. ترانکینگ البرز از باکیفیت ترین ترانکینگ های موجود در بازار ایران است. قیمت ترانکینگ های ساخت شرکت البرز بسیار کمتر از ترانکینگ های برندهای خارجی است.

ترانکینگ 50*105 البرز تنها ترانکینگ تولیدی این شرکت است. درب ترانکینگ 50*105 البرز از نوع نرم است. البرز اولین شرکت ایرانی است که اقدام به ساخت ترانکینگ با درب نرم کرده است.

شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی / شرکت البرز

شرکت دانوب:

شرکت ترانکینگ دانوب یک شرکت ایرانی است که در زمینه تجهیزات شبکه و تجهیزات الکتریکی به فعالیت می پردازد. از جمله محصولات این شرکت می توان به انواع داکت و ترانکینگ، کیستون شبکه، کلید برق، پریز برق، پربز شبکه و … اشاره کرد.

ترانک های شرکت دانوب از باکیفیت ترین ترانک های موجود در بازار ایران هستند و قیمت های مناسبی دارند.

شرکت ترانکینگ دانوب ترانک های خود را در تنها در سایزهای 50*80 و 50*101 میلی متری تولید می کند. از مزایای ترانکینگ 50*80 دانوب این است که می توان انواع پریزهای شبکه، تلفن و برق را به همراه فیس پلیت آن ها مستقیماً به بدنه ترانکینگ متصل کرد و نیاز به هیچ گونه کادر ماژولی نیست. شرکت دانوب هیچ گونه زوایا و متعلقاتی برای این ترانکینگ طراحی نکرده است.

ترانکینگ 50*101 دانوب دارای اجزا و متعلقات گوناگونی به منظور نصب بر روی بدنه ترانکینگ می باشد. این ترانکینگ دارای زوایای داخلی، زوایای خارجی، زوایای تخت 90 درجه و سه راهی است که هر کدام از آن ها را باید بصورت جداگانه خریداری کرد.

شرکت های تولید کننده ترانکینگ ایرانی / شرکت دانوب

سایر شرکت های حاضر در بازار ترانکینگ ایران:

از دیگر برندهایی که در بازار ترانکینگ ایران حضور دارند می توان به DLX ترکیه، سرت پلاستیک ترکیه و ایفاپل پرتغال اشاره کرد که به نسبت ترانکینگ های باکیفیتی تولید می کنند. این شرکت ها حضور محدودی در بازار ایران دارند و چندان شناخته شده نیستند.

5/5 - (2 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا