موبایل و تبلت

دو کارمند هواوی به جرم جاسوسی در کشور لهستان دستگیر شدند

خرید کابل شبکه

پس از مشکلات اخیر هواوی که به دستگیر شدن مدیر مالی این کمپانی و توقف فروش گوشی های هوشمند آن منجر شد، اکنون رسوایی دیگری دامان آنها را گرفته است. دو کارمند رسمی شرکت هواوی در کشور لهستان به جرم جاسوسی برای دولت چین بازداشت و طی حکمی به زندان محکوم شدند.

یکی از افراد دستگیر شده که ملیت چینی دارد، به عنوام مدیر فروش در کشور لهستان فعالیت می کرد و فرد دیگر که ملیت لهستانی دارد، سمت رسمی بالاتری داشت. جرم این دو کارمند هواوی، جاسوسی برای دولت چین بوده و به نظر می رسد که اطلاعات مهمی را از لهستان به کشور مبدا ارسال می کردند.

 

تا کنون مشخص نشده که نوع اطلاعات چه بوده و نحوه ارسال آنها نیز چگونه صورت گرفته است. طبق اعلام دولت لهستان، دو مجرم به جاسوسی برای چین به مدت 3 ماه در بازداشت می مانند و سپس در خصوص حکم 10 سال زندان آنها تصمیم گیری می شود.

هواوی نیز تا کنون واکنش عجیبی نشان نداده و تنها بیان این جمله بسنده کرده است:

ما از شرایط پیش آمده آگاهی داریم.

مدیران هواوی از اظهار نظر در خصوص وضعیت پیش آمده، سرنوشت کارمندان خود و همچنین آینده فعالیت در این کشور خودداری کرده است. پیش از این دولت ایالات متحده آمریکا، فروش گوشی های هوشمند هواوی در خاک این کشور را ممنوع اعلام کرد. حتی آمریکایی ها به برخی از کشور های هم پیمان خود از جمله انگلستان و استرالیا پیشنهاد داه تا با هواوی قطع همکاری کنند.

4/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا