تجهیزات شبکه

بررسی سوییچ شبکه دی لینک DES-1016D

خرید کابل شبکه

سوییچ شبکه DES-1016D از رده ی سوییچ های غیر مدیریتی شرکت دی لینک است . این سوییچ 16 پورت از نوع 10/100Mbps دارد که امکان استفاده از این سوییچ را در ورک گروپ ها و شبکه های کوچک فراهم می سازد . پورت های هوشمند این سوییچ به طور خودکار سرعت شبکه را تشخیص می دهند و بین دو حالت 10Base-T و 100Base-T تغییر سرعت می دهند .

هم چنین این سوییچ از استاندارد کنترل جریان ( Flow Control ) پشتیبانی می کند که سبب می شود از دست رفتن دیتا در طول شبکه به حداقل برسد .

 

Dlink DES-1016D Review-pp6مشخصات فنی سوییچ شبکه DES-1016D :

* سوییچ 16 پورت غیر مدیریتی

* 16 پورت 10/100Mbps

* ظرفیت سوییچینگ 3.2 گیگابیت

*  تکنولوژی D-Link Green

* پشتیبانی از استاندارد IEEE 802.3x

 

بررسی ظاهری :

با باز کردن جعبه و درآوردن سوییچ ، بدنه ی اصلی سوییچ را مشاهده می کنید و با برداشتن آن دفترچه های دستگاه ، کابل جهت محکم کردن کابل پاور ، کابل پاور ، پیچ ها و پایه های اتصال به رک مشاهده می شود .

Dlink DES-1016D Review-p4سوییچ شبکه DES-1016D با اینکه یک سوییچ غیر مدیریتی است از بدنه ای کاملا فلزی بهره می برد تا در برابر ضربات و خط و خش احتمالی مقاوم باشد , وزن نسبتا بالای مجصول هم نشان دهنده ی کیفیت ساخت این محصول است .

پنل جلویی دستگاه با توجه به نوع سوییچ ساده ساخته شده است و فقط شامل 16 پورت اصلی و LED های مربوط به پورت ها می شود . در صورت فعال بودن پورت , چراغ به صورت ثابت و در هنگام رد و بدل شدن ترافیک به حالت چشمک زن در می آید .

Dlink DES-1016D Review-p1

سوییچ شبکه DES-1016D در دو حالت دسکتاپ و رک مونت قابل استفاده است به همین دلیل در بخش های جانبی دستگاه جای پیچ های اتصال به رک مشاهده می شود . محل خروج و تهویه ی هوای داخل سوییچ هم دیگر بخشی است که در این قسمت مشاهده می شود .

Dlink DES-1016D Review-p5

در قسمت عقب سوییچ به مانند دیگر سوییچ های دی لینک به ترتیب از سمت راست ورودی کابل برق , محل اتصال سیم ارت و در آخر هم قفل کنسینگتون برای جلوگیری از سرقت دستگاه قرار گرفته است . در زیر کابل شبکه هم حفره ای جهت ثابت کردن کابل شبکه با سیمی که در جعبه ی دستگاه موجود است قرار گرفته است .

Dlink DES-1016D Review-p3

ویژگی‌ های سوییچ شبکه DES-1016D :

1- مدیریت آسان :

سوییچ شبکه DES-1016D به گونه ای طراحی شده است که نصب و راه اندازی آن بدون هیچ زحمت و دردسری و به روش Plug-and-Play انجام می گیرد. همانطور که می دانید این روش (به معنای اتصال و اجرا کردن) ، روش استاندارد پیکر بندی خودکار در سخت افزار کامپیوتر می باشد. قابلیت اتصال Auto-MDI/MDI-X متقاطع این سوئیچ در تمام پورت ها، نیاز به کابل های متقاطع را هنگام اتصال به سوئیچ یا هاب دیگر از بین می برد. قابلیت Auto-negotiation  روی هر پورت ، سرعت اتصال سخت افزار شبکه را درک نموده و به صورت هوشمند تنظیمات مناسب برای سازگاری و عملکرد بهینه را انتخاب می نماید.

2- بهره وری در مصرف انرژی :

در شبکه هایی که به صورت استاندارد طراحی و مدیریت می شوند , مصرف برق تجهیزات , یکی از عوامل مهم در خرید تجهیزات شبکه از جمله سوییچ های شبکه است . شرکت دی لینک با بهره گیری از آخرین فناوری های روز دنیا و به واسطه ی تکنولوژی D-Link Green توانسته است بدون به خطر انداختن کارایی و در دسترس بودن شبکه , مصرف برق سوییچ شبکه DES-1016D را به صورت ویژه ای کنترل و کم کند .
عملکرد تکنولوژی D-Link Green به شکلی است که سوییچ در مواقعی که ترافیک پایین و کمی را میزبانی می کند , به طور اتوماتیک و با توجه به پروفایل های تعریف شده , می تواند کل سوییچ و پورت ها را در حالت خاموش یا آماده به کار قرار دهد (سوییچ خاموش نمی شود) تا از این طریق از مصرف برق بیهوده ی سوییچ جلوگیری کند .

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا