کامپیوتر و لپ تاپ

باتری لپ تاپ – راهکارهایی برای افزایش نگهداری شارژ باتری

خرید کابل شبکه

افزایش شارژ باتری لپ تاپ

هیچ چیز به اندازه دریافت پیغام کمبود باتری لپ تاپ آزار دهنده نیست. حتی با وجود لپ تاپ های امروزی که حجم باتری بیشتری دارند ممکن است در مواردی نیاز باشد که تا آخرین لحظه از لپ تاپتان استفاده کنید. با نت ران همراه باشید تا با استفاده از روش های زیر شارژ باتری لب تاپ خود را در مدت زمان بیشتری استفاده کنید .

نور صفحه را کم کنید

آسان ترین راه حفظ شارژ لپ تاپ کم نور کردن صفحه نمایش آن است. صفحه نمایش انرژی زیادی مصرف میکند و این بسیار محتمل است که شما به این قدر روشنایی اصلا نیاز نداشته باشید. صفحه هر چه تاریک تر ذخیره انرژی بیشتر. اگر عمر باتری لب تاپ برایتان خیلی مهم است نور صفحه را روی حداقل مقداری بگذارید که بتوانید صفحه را بخوانید. اگر فقط حفظ انرژی برای مدت بیشتری برایتان مهم است قرار دادن شدت نور روی نصف برایتان وقت اضافی میخرد.

تلفن خود را شارژ نکنید

شارژ کردن تلفن همراه در هر فرصتی دیگر به امری غریزی تبدیل شده است. اما شارژ موبایل با استفاده از باتری لب تاپ باعث تخلیه خیلی سریع آن میشود. اگر میخواهید عمر باتری لب تاپ را افزایش دهید گوشی، تبلت یا هر دیوایس دیگری را جدا کنید. با انجام این کار در همان لحظات نخست تفاوت چشمگیری را حس خواهید کرد. در واقع بهتر است که هیچ وسیله جانبی یو اس بی را مانند موس بی سیم متصل نکنید. این تجهیزات باتری شما را به سرعت مصرف میکنند.

فقط موارد ضروری را استفاده کنید

باز نگه داشتن چندین برنامه زمانی که  لپ تاپ به برق متصل است موردی ندارد اما زمانی که از باتری مصرف میکنید این کار اصلا مناسب نیست. باید سریعا چک کنید که به چه مواردی نیازمندید و مابقی را ببندید. آیا زمانی که مشغول مکالمه نیستید به اسکایپ نیازمندید؟ به احتمال قوی خیر. اینگونه برنامه ها را در بکگراند باز نگذارید. مطمئن شوید که تمامی آنها را کاملا بسته اید. با اجرای برنامه هایی که واقعا مورد نیازتان است میتوانید بار اضافی را از روی باتری بردارید.

وای فای را خاموش کنید

وای فای میتواند بزرگترین مصرف کننده باتری باشد زیرا مدام در حال استفاده از انرژی برای جستجوی شبکه های جدید است یا در تلاش برای متصل ماندن به شبکه فعلی. نه فقط این مورد بلکه مرورگرها نیز مصرف بالایی دارند، بخصوص آنهایی که چندین تب باز دارند. اگر نیازی به اینترنت ندارید مرورگر را ببندید و وای فای را خاموش کنید. ویدئو و موزیک انلاین هم متوقف کنید.

از قبل برنامه ریزی کنید

اگر مطمئن نیستید که چه زمانی به پریز برق دسترسی خواهید داشت بهتر است قبل از اینکه شرایط وخیم شود تکنیک های ذخیره انرژی بالا را به کار بندید. اگر از برنامه خاصی استفاده نمیکنید به احتمال قوی نیم ساعت قبل هم از آن استفاده نمیکرده اید. بهترین راه حفظ انرژی این است که از قبل نسبت به مصرف و موارد مورد نیاز خود آگاه باشید. وقتی پای باتری لب تاپ در میان است بهتر است بیش از حد محتاط باشیم.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا