گوناگون

اولین خط تولید باتری های حالت جامد در چین آغاز به کار می کند

خرید کابل شبکه

بر کسی پوشیده نیست که باتری های لیتیوم یونی کامل نیستند، اما جایگزین احتمالی این باتری ها (باتری های حالت جامد)، هنوز در مقیاس زیاد تولید نشده اند. با این حای روند تولید انبوه این باتری ها به تدریج در حال آغاز است.

طبق گزاش رسانه های خبری چینی، یک استارت آپ به نام شرکت توسعه انرژی کینگ تائو که از زیرمجموعه های دانشگاه شینگهوا است، اولین خط تولید باتری های حالت جامد را در چین توسعه داده است.

باتری های حالت جامد از الکترولیت جامد به جای الکترولیت مایع یا ژل مانند استفاده می کنند. این کار نه تنها باعث ایمن تر شدن باتری ها می شود بلکه باعث افزایش انرژی تولید شده می شود. با توجه به ادعای شرکت کینگ تائو، آن ها به چگالی انرژی 400 وات ساعت بر کیلوگرم دست یافته اند. که این مقدار بیشتر از چگالی 250 تا 300 وات ساعت بر کیلوگرم باتری های لیتیوم یونی جدید است.

این شرکت 144 میلیون دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده است. این خط تولید ظرفیت تولید 100 مگاوات ساعت در سال را دارد. این مقدار انرژی تنها برای 2000 وسیله نقلیه الکتریکی کافی است، اما آن ها برای افزایش این مقدار به 700 مگاوات ساعت تا سال 2020 برنامه ریزی کرده اند.

نان چیوین بنیان گذار این شرکت که دارای چند مدرک دکترا از دانشگاه شینگهوا است می گوید:

شرکت های فولکس واگن، تویوتا و دایسون (Dyson) همانند شرکت هایی چون BMW و فیسکر بر روی تکنولوژی باتری حالت جامد کار می کنند. استفاده نکردن از الکترولیت های مایع می تواند این اطمینان را حاصل کند که باتری ها اشتعال پذیر نیستند و حتی می توانند به صورت انعطاف پذیر تولید شوند.

زمان زیادی طول خواهد کشید که باتری های حالت جامد جایگزین باتری های لیتیوم یونی شوند، اما این خط تولید می تواند قدم دیگری در این راستا باشد.

 

منبع: TechSpot

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا