اخبارکامپیوتر و لپ تاپ

همزمان با نمایشگاه Gamescom انویدیا از آپدیت درایور خودش رونمایی می‌کند

همزمان با نمایشگاه Gamescom آپدیت درایور انویدیا برای کارت گرافیک‌های این شرکت عرضه شد. این درایور گرافیکی که با اسم Gamescom Game Ready Driver عرضه می‌شود، از حالت Ultra-low latency، Integer Scaling و یک فیلتر افزایش وضوح Freestyle جدید استفاده می‌کند. همچنین انویدیا ادعا کرده است که با این آپدیت درایور بازی‌های Apex Legends، Battlefield V، Forza Horizon 4، Strange Brigade و World War Z با 23 درصد بهبود نرخ فریم همراه خواهند بود.

حالت Ultra-low latency انویدیا بهترین قابلیت جدید این درایور است. گفته شده است که این قابلیت می‌توانید تاخیر را تا 33 درصد کاهش دهد و با استفاده از تکنیک “Just in time” فریم‌ها را قبل از اینکه کارت گرافیک به آن‌ها نیاز داشته باشد رندر می‌کند. قبلاً هم قابلیتی تحت عنوان Maximum pre-rendered frames در کنترل پنل انویدیا قرار داشت اما این حالت جدید سرعت فریم‌ها را افزایش می‌دهد و قبل از اینکه کارت گرافیک به آن‌ها نیاز داشته باشد آن‌ها را رندر می‌کند.

طبق گفته انویدیا این قابلیت جدید برای بازی‌هایی طراحی شده است که به کارت گرافیک وابسته هستند و نرخ فریم آن‌ها بین 60 تا 100 فریم بر ثانیه است. حالت Ultra-low latency روی بازی‌های DirectX 9 و DirectX 11 اجرا می‌شود.

آپدیت درایور انویدیا

انویدیا برای علاقمندان به هنر پیکسلی، Integer Scaling را نیز به همراه این درایور جدید عرضه می‌کنند. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد مقیاس آثار هنری پیکسلی یا بازی‌های قدیمی را بدون ترس از تار شدن تصویر افزایش دهید. این قابلیت فقط در کارت گرافیک‌های سری Turing انویدیا فعال خواهد شد.

از یک فیلتر وضوح Freestyle نیز در این آپدیت درایور انویدیا استفاده شده که به نظر می‌رسد پاسخ این کمپانی به قابلیت Radeon Image Sharpening شرکت AMD است. انویدیا از این فیلتر به منظور بهبود کیفیت تصویر فیلتر جزئیات قبلی استفاده می‌کند اما تاثیر این فیلتر حتی به اندازه نصف فیلتر قبلی هم نیست. شما می‌توانید با استفاده از این فیلتر سطح وضوح را بسته به نیاز خودتان تغییر دهید و از 600 بازی مختلف نیز پشتیبانی می‌کند.

در کنار این تغییرات انویدیا تطبیق‌پذیری G-Sync خودش را هم افزایش داده است و از مانیتورهای Asus VG27A، Acer CP3271 و Acer XB273K GP هم پشتیبانی می‌کند. قابلیت رنگ 30 بیتی نیز که قبلا فقط محدود به درایورهای استودیویی انویدیا بود، در این درایور بازی جدید گنجانده شده است.

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا