کامپیوتر و لپ تاپ

همزمان با نمایشگاه Gamescom انویدیا از آپدیت درایور خودش رونمایی می‌کند

خرید کابل شبکه

هم‌زمان با نمایشگاه Gamescom آپدیت درایور انویدیا برای کارت گرافیک‌های این شرکت عرضه شد. این درایور گرافیکی که با اسم Gamescom Game Ready Driver عرضه میشه، از حالت Ultra-low latency، Integer Scaling و یک فیلتر افزایش وضوح Freestyle جدید استفاده می‌کنه. همچنین انویدیا ادعا کرده که با این آپدیت درایور بازی‌های Apex Legends، Battlefield V، Forza Horizon 4، Strange Brigade و World War Z با 23 درصد بهبود نرخ فریم همراه خواهند بود.

حالت Ultra-low latency انویدیا بهترین قابلیت جدید این درایوره. گفته شده که با این قابلیت می‌تونید تاخیر رو تا 33 درصد کاهش بدید. این درایور با استفاده از تکنیک «Just in time» فریم‌ها رو قبل از اینکه کارت گرافیک به اون‌ها نیاز داشته باشه، رندر می‌کنه. قبلاً هم قابلیتی تحت عنوان Maximum pre-rendered frames در کنترل پنل انویدیا قرار داشت اما این حالت جدید سرعت فریم‌ها رو افزایش میده و قبل از اینکه کارت گرافیک به اون‌ها نیاز داشته باشه اون‌ها رو رندر می‌کنه.

طبق گفته‌ی انویدیا این قابلیت جدید برای بازی‌هایی طراحی شده که به کارت گرافیک وابسته هستن و نرخ فریم اون‌ها بین 60 تا 100 فریم بر ثانیه است. حالت Ultra-low latency روی بازی‌های DirectX 9 و DirectX 11 اجرا میشه.

آپدیت درایور انویدیا

انویدیا برای علاقمندان به هنر پیکسلی، Integer Scaling رو هم به همراه این درایور جدید عرضه می‌کنه. این قابلیت به شما اجازه میده مقیاس آثار هنری پیکسلی یا بازی‌های قدیمی رو بدون ترس از تار شدن تصویر افزایش بدید. این قابلیت فقط در کارت گرافیک‌های سری Turing انویدیا فعال خواهد شد.

از یک فیلتر وضوح Freestyle نیز در این آپدیت درایور انویدیا استفاده شده که به نظر میرسه پاسخ این کمپانی به قابلیت Radeon Image Sharpening شرکت AMD است. انویدیا از این فیلتر به منظور بهبود کیفیت تصویر فیلتر جزئیات قبلی استفاده می‌کنه. اما تاثیر این فیلتر حتی به اندازه‌ی نصف فیلتر قبلی هم نیست. شما می‌تونید با استفاده از این فیلتر سطح وضوح رو بسته به نیاز خودتون تغییر بدید. این فیلتر از 600 بازی مختلف پشتیبانی می‌کنه.

در کنار این تغییرات، انویدیا تطبیق‌پذیری G-Sync خودش رو هم افزایش داده. به این ترتیب از مانیتورهای Asus VG27A، Acer CP3271 و Acer XB273K GP هم پشتیبانی می‌کنه. قابلیت رنگ 30 بیتی نیز که قبلا فقط به درایورهای استودیویی انویدیا محدود بود، در این درایور بازی جدید گنجانده شده.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا