کامپیوتر و لپ تاپ

آموزش نحوه دو قسمت شدن صفحه نمایش در سیستم عامل مک

خرید کابل شبکه

 سیستم عامل مک این قابلیت را دارد که به صورت همزمان دو برنامه را در یک صفحه، نمایش دهد. قابلیت Split View به شما این امکان را می دهد که صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کنید.  سیستم عامل قابلیت مورد نظر را برای کاربران خود فراهم کرده که بتوانند دو برنامه را در یک صفحه ببینند. زمانی که بخواهید در وب گشت بزنید می توانید با فعال کردن این قابلیت، کار خود را به نحو بهتری انجام دهید. استفاده از این ویژگی انجام مولتی تسکینگ در سیستم عامل مک را بسیار آسان و کاربردی تر می کند. در ادامه به نحوه چگونگی فعال کردن این قابلیت می پردازیم.

 

نحوه دو قسمت شدن صفحه نمایش در سیستم عامل مک

  • در مرحله اول نیاز است که بر روی گزینه Full Screen که در گوشه بالا، سمت چپ قرار دارد کلیک کرده و آن را نگه دارید.

 

 

  • در این مرحله زمانی که نیمی از صفحه نمایش به رنگ آبی درآمد پنجره را به سمت چپ یا راست بکشید تا برنامه اجرا شود.
  • پنجره دیگری را که می خواهید به صورت همزمان با آن کار کنید، انتخاب و بر روی آن کلیک کنید. با این کار صفحه نمایش در محیط مک به دو قسمت تقسیم می شود.

برای خارج شدن از حالت نمایش دو قسمتی در سیستم عامل مک کافیست دکمه Esc یا دکمه روی تاچ بار را فشار دهید. راهکار دیگر این است که موس خود را به بالای صفحه نمایش ببرید و با انتخاب گزینه Full Screen از حالت نمایش دو قسمتی خارج شوید.

برای خارج کردن برنامه دوم از حالت نمایش دو قسمتی نیز مراحل بالا را برای برنامه دوم تکرار کنید.

هنگامی که می خواهید از این قابلیت برای دو برنامه استفاده کنید که یکی در حالت فول اسکرین است و دیگری نیست، باید از Mission Control استفاده کرد. به این صورت که برنامه دوم را روی تصویر بند انگشتی اپلیکیشن فول اسکرین بکشید.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا