موبایل و تبلت

آمریکا خواستار توقف فروش گوشی های هواوی (آلمان، ایتالیا و ژاپن در لیست دشمنان هواوی)

خرید کابل شبکه

هواوی به عنوان تولید کننده گوشی های هوشمند، هم اکنون رده دوم را از نظر میزان فروش پس از سامسونگ در اختیار دارد و طبق آخرین اظهار نظر مدیران ارشد این کمپانی چینی، آنها در حال برنامه ریزی برای تصاحب جایگاه اول هستند. اما به نظر می رسد همه چیز طبق برنامه ریزی پیش نمی رود و دولت آمریکا قصد دارد به جنگ غول چینی دنیای موبایل برود. پس از جریمه سنگین کمپانی ZTE به دلیل نقص قوانین دولت ایالات متحده امریکا، اکنون انگشت اتهام به سوی Huawei دراز شده است.

 

 

آمریکایی ها پیش از این نیز با آلمان، ایتالیا، ژاپن و سایر کشور های متحد تماس گرفته و به شدت روی بلاک کردن گوشی های هواوی اصرار دارند. البته اوضاع وخیم چینی ها فقط به بخش گوشی های موبایل و چند کشور یاد شده خلاصه نمی شود و دولت استرالیا در حال باز پس گیری قرار داد شبکه مخابرانی 5G خود از هواوی است. پیش از این طبق قراردادی میان دولت استرالیا و مدیران چینی، زیر ساخت های شبکه نسل پنجم این کشور قرار بود توسط تجهیزات مخابراتی هواوی نصب و راه اندازی شود.

بسیاری از کشور های جهان به دلیل ترس از تحریم شدن توسط آمریکا در سال های اخیر قرارداد های خود را با شرکای چینی لغو کردند و اکنون به نظر می رسد که شرایط سخت گیرانه تری در این خصوص اتخاذ شده است. کریستوفر ری رئیس FBI در این خصوص توضیحاتی کوتاه ارائه داده است:

رن ژنگفی مدیر عامل هواوی پیش از این افسر ارتش آزادی بخش چین بوده و همین موضوع نگرانی هایی بابت کنترل بیش از حد و جاسوسی ناشناخته از گوشی های موبایل و تجهیزات مخابراتی را به وجود می آورد.

 

لیست قیمت گوشی هوشمند هواوی

 

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا