تجهیزات شبکه

آشنایی با نوع بسته بندی و متراژ بسته های کابل شبکه

خرید کابل شبکه

متراژ بسته های کابل شبکه:

بسیاری از متخصصان شبکه، سازمان ها و مصرف کنندگان کابل شبکه ، این محصول را در متراژهای بالا  و به صورت عمده تهیه می کنند. اما آیا تولید کنندگان از استاندارد های مشخصی برای بسته بندی و متراژ کابل شبکه استفاده می کنند؟ در پاسخ باید گفت: بله، کابل های شبکه با توجه به بازار هدف (شبکه های خانگی، اداری یا تجاری) در متراژهای استاندارد مشخصی توسط تولید کنندگان عرضه می شوند. بسته های کابل شبکه در متراژهای استاندارد 100، 305، 500  و 1000 متری توسط تولید کنندگان عرضه می شوند.

انواع بسته بندی کابل شبکه:

معمولاً کابل های شبکه با متراژ 100 و 305 متری در بسته بندی های کارتنی (Reel Box) تولید می شوند. در این نوع بسته بندی، رول های کابل شبکه درون یک کارتن قرار داده می شوند. این کارتن ها حفره هایی دارند که می توان از طریق آن‌ها کابل شبکه را به تدریج بیرون کشید و از آن استفاده کرد. گاهی اوقات متراژهای 100 و 300 متری به صورت قرقره ای نیز ارائه می شوند.

بسته بندی کارتنی کابل شبکه / متراژ بسته های کابل شبکه

بسته بندی کارتنی بیشتر مناسب متخصصان و تکنسین های شبکه است تا کابل شبکه را به مقدار دلخواه و در زمانی کوتاه از کارتن بیرون کشیده و از آن استفاده کنند. در صورت استفاده از این نوع بسته بندی سرعت عمل و عملکرد تکنسین ها بسیار بهتر می شود.

کابل های شبکه با متراژ بالا مانند کابل های 500 و 1000 متری به صورت قرقره های چوبی (حلقه ای یا Reel) عرضه می شوند. این متراژها برای سازمان های بزرگ و کسانی مناسب است که نیاز به حجم زیادی از کابل شبکه دارند.

بسته بندی کارتنی کابل شبکه / متراژ بسته های کابل شبکه

کابل های 1000 متری در اکثر موارد دارای استاندارد های Cat6a و Cat7 هستند و از لحاظ نویز پذیری و شیلد از نوع SFTP هستند. کابل های شبکه 500 متری در موارد محدودی ممکن است در بسته بندی کارتنی نیز ارائه شوند.

برای محافظت از کابل و نظم دادن به شبکه از تجهیزی به اسم ترانکینگ استفاده می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با این محصول مقاله ترانکینگ چیست را بخوانید.

به این نوشته امتیاز دهید
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا