اخبارفناوری ایران و جهان

وزیر ارتباطات: فناوری بلاک چین می تواند نظام بانکی کشور را متحول کند

خرید کابل شبکه

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از لزوم همگام شدن زیرساخت های کشور با فناوری بلاک چین می گوید تا ایران از این قافله عقب نماند. 

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات به‌کارگیری فناوری‌های نوین و کارآمدی مانند بلاک‌چین را دلیل اصلی تغییر و تحولات در نظام اقتصادی و مالی دنیا می‌داند و معتقد است مسئولان نظام اقتصادی و مالی ایران نیز باید با در نظر گرفتن نکات مثبت فناوری بلاک‌چین از قابلیت‌های آن استفاده کنند.

وزیر ارتباطات پیش‌تر نیز اعلام کرده بود پیکره‌ی اینترنت در حال انتقال به پروتکل بلاک‌چین است و قصد ندارند با آن مقابله کند. وی با تأکید بر این‌که که در مقابل فناوری بلاک چین بازگشت به عقب معنی ندارد گفت:

بدون شک فناوری بلاک چین در چند سال آینده‌ تحولاتی زیرساختی و عظیم در پیکره‌ی ارتباطات و نظام مالی و اقتصادی، اینترنت اشیاء و سایر حوزه‌ها ایجاد خواهد کرد و باید برای همگام‌‌شدن با این فناوری ساختارهای کشور با تغییرات منطبق شود که در غیر این صورت در حوزه فناوری عقب ماندگی خواهیم داشت.

وزیر ارتباطات همچنین معتقد است کارکرد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین در بیت‌کوین خلاصه نمی‌شود و موضوع ارزهای رمزنگاری شده و بلاک‌چین باید به طور جدی پیگیری شود. به گفته‌ی وی گسترش و استفاده از ارزهای رمزپایه یکی از مسائل مهم تحول نظام‌های پرداخت جهان است و باید در ایران نیز جدی گرفته شود. وی در خصوص تحول نظام بانکی اظهار داشت:

نظام بانکداری الکترونیکی کشور ما تا به امروز بر اساس خدمات ابری بوده و تغییر زیرساخت‌های بانکی ما با استفاده از فناوری بلاک چین و کاربردهای متعدد و بی‌نظیر آن می‌تواند نظام بانکداری ایران را متحول کند و با استفاده از زیرساخت‌های نوین به سوی بانکداری دیجیتال گام برداشت.

وزیر ارتباطات، هشتمین همایش بانکداری الکترونیک که در روزهای 9ام و 10ام بهمن ماه در مرکز همایش  های بین المللی برج میلاد و با عنوان «انقلاب بلاک‌چین» برگزار خواهد شد را فرصت مناسبی برای ایجاد موقعیت هم‌افزایی برای تحقق تحول در نظام بانکداری با استفاده از فناوری بلاک چین و بررسی دیدگاه‌های مختلف در این زمینه می‌داند.

بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات صنعت بانکداری الکترونیک، فناوری زنجیره‌ی بلوکی و دفاتر توزیع‌شده، رمز ارزها، سامانه‌های پرداخت جایگزین، فناوری‌های مالی، پرداخت و بانکداری باز، تقلب، پولشویی، کلاه‌برداری و روش‌های مقابله با آن و تحول دیجیتال از محورهای این همایش دیجیتال است.

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا