ویندوز

یک خبر خوش: نرم افزار Paint قرار نیست از ویندوز 10 حذف شود

خرید کابل شبکه

نوامبر سال 1985 بود که مایکروسافت اولین نسخه ویندوز را معرفی کرد و در کنار آن یک نرم افزار ویرایشگر تصویر بسیار ساده را در اختیار کاربران قرار داد. مایکروسافت نرم افزار Paint را تا سال 2017 توسعه می‌داد و هر سال قابلیتهای جالبی به آن اضافه می‌کرد. در سال 2017 اعلام کرد که دیگر از نرم افزار Paint پشتیبانی نمی‌کند و قرار است این برنامه از ویندوز 10 کنار گذاشته شده و به صورت یک نرم افزار مستقل در Microsoft Store برای دانلود در اختیار علاقه‌مندان باشد.

کسی فکرش را نمی‌کرد این برنامه طی سالها اینقدر محبوب شود. اما این اتفاق افتاد و کار به جایی رسید که وقتی خبر حذف Paint سر زبانها افتاد بسیاری از کاربران ویندوز مخالف خود را اعلام کردند و این بازخوردها و نظرات منفی کاربران انگار که به گوش مایکروسافت رسید و نظرش را عوض کرد. چون تا قبل از این یک اخطار داخل نرم افزار Paint به کاربران نشان داده می‌شد که قرار است این محصول کنار گذاشته شود. اما در بیلد آخر ویندوز (1903) دیگر خبری از این اخطار نیست.

فعلا قرار نیست مایکروسافت paint از ویندوز کنار گذاشته شودتیم مدیریت مایکروسافت این خبر را تایید کرده و گفته که قرار نیست فعلا نرم افزار Paint از ویندوز خط بخورد. البته فراموش هم نکنید که مشخص نیست تا کی این سرویس سرپا نگه داشته شود. اما خبر خوش این است که به این زودی این اتفاق نمی‌افتد. بسیاری از کاربران قدیمی ویندوز با این برنامه خاطره داشته و Paint برایشان یک نوستالژی خوب محسوب می‌شود.

البته مایکروسافت Paint 3d را معرفی کرد اما مشخص نیست این پروژه به کجا خواهد رسید. به هر حال اگر یک درصد Paint از ابزارهای پیش فرض ویندوز 10 خط بخورد، اصلا جای نگرانی نیست. چون به راحتی از فروشگاه مایکروسافت قابل دانلود است. همینطور بسیاری از سایتهای دانلود نرم افزار ایرانی و خارجی حتما آن را در سایت خودشان قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید:


مایکروسافت با عبور از اپل، دوباره به صدر ارزشمندترین کمپانی های جهان رسید


5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا