موبایل و تبلت

بیشترین ماندگاری باتری گوشی های هوشمند پرچمدار سال 2018

خرید کابل شبکه

کدام باتری گوشی های هوشمند بهترین ماندگاری را دارد؟ اگر به دنبال گوشی هوشمندی هستید که بتواند یک روز کامل روشن باشد و از خرید یک گوشی با ماندگاری باتری کم اجتناب کنید، نیاز است که پارامترهای باتری آن گوشی را بدانید.

وب سایت PhoneArena باتری گوشی های هوشمند پرچمدار و مهم بازار را در آزمایشی مورد بررسی قرار داده است. این آزمایش نه تنها ظرفیت باتری را مد نظر قرار داده است بلکه سایر پارامترها را هم در نظر گرفته است. از جمله این پارامترها می توان به نرم افزارها، کیفیت و اندازه صفحه نمایش، بهینه سازی های سازندگان گوشی و … اشاره کرد.

اندازه گیری ماندگاری باتری پیچیده است و یک اندازه گیری دقیق بستگی به عوامل زیادی دارد. به طور مثال در نمایشگرهای OLED هر پیکسل اهمیت خود را دارد، اگر تصویری با نقاط سفید زیاد در آن ها به نمایش درآید باتری بیشتری مصرف می کنند. در حالی که تصاویر شامل رنگ های تیره تر مصرف انرژی کمتری دارند. در این نمایشگرها هر پیکسل به صورت جداگانه انرژی مصرف می کند اما در نمایشگرهای LCD تمام صفحه نمایش به صورت یکپارچه انرژی مصرف می کنند. این موارد باعث می شود که اجرای یک آزمایش یکسان بر روی تمام گوشی های هوشمند بسیار دشوار باشد. در تست بنچمارک انجام شده توسط PhoneArena روی باتری گوشی های هوشمند اولویت ها و عوامل یکسانی برای همه گوشی ها در نظر گرفته شده است. به طور مثال در این آزمایش سعی شده است که از روشنایی یکسانی در صفحه نمایشگر گوشی ها استفاده شود.

نتایج این آزمایش را در شکل زیر مشاهده می کنید:

ماندگاری باتری گوشی های هوشمند

با توجه به این آزمایش هواوی میت 20 بهترین ماندگاری باتری را در میان گوشی های هوشمند پرچمدار دارد. در این تست باتری این گوشی 14 ساعت و 26 دقیقه دوام آورده است. این بدان معنی است که شما می توانید به راحتی دو روز کامل از این گوشی هوشمند استفاده کنید، حتی اگر از آن زیاد استفاده کنید. این گوشی همچنین از قابلیت شارژ سریع SuperCgarger هواوی برخوردار است و بسیار سریع شارژ می شود.

گوشی آیفون XR اپل نیز در این آزمایش به خوبی عمل کرده است و باتری آن تا 11 ساعت و 1 دقیقه دوام آورده است. باتری این گوشی در حد باتری هواوی میت 20 نیست اما اگر از آن استفاده های سنگینی نکنید می تواند تا 2 روز دوام بیاورد.

بیشتر بخوانید:


باتری حالت جامد یا Solid-State چیست؟

مقایسه باتری گوشی های پرچمدار

اولین خط تولید باتری های حالت جامد در چین آغاز به کار می کند


 

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا