تجهیزات شبکه

بررسی سوئیچ شبکه دی لینک DGS-1510-28XMP

خرید کابل شبکه

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP از برند معروف و پرطرفدار D-Link جزو جدیدترین نسل از سوئیچ های SmartPro با پورت اتصال 10 گیگ است که مناسب محیط های SME/SMB می باشد. این سوئیچ شامل 24 پورت گیگابیتی با سرعت 10/100/1000 مگابیت و 4 پورت +SPF می باشد. سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP دارای استاندارد IEEE 802.3at می باشد که آن را برای استفاده ساده تر از تلفن های VoIP و دوربین های شبکه مناسب نموده است . 

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP - جلو-min

در استاندارد IEEE 802.3at هنگامی که که یک پورت در وضعیت “down” قرار دارد، سوئیچ به طور موقت PoE روی آن پورت را غیر فعال میکند اما با این حال سوییچ باید به منظور شناسایی دستگاه های جدید که ممکن است به این پورت متصل گردند، آماده باشد. در این صورت وصل کردن دستگاهی که نیاز به تامین برق از سوی سوئیچ دارد باعث خواهد شد تا سوئیچ مزبور POE را در روی آن پورت فعال کرده و انرژی درخواستی را در اختیار دستگاه قرار دهد . 

سوئیچ های PoE برای کسب و کارهایی ایده آل هستند که در شبکه خود میزبان تلفن های VoIP، نقاط دسترسی بی سیم یا دوربین های شبکه هستند . سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP تا 30 وات قدرت خروجی را پشتیبانی می کند و به شما توانایی تخصیص قدرت به دستگاه های مختلف را می دهد.

 

مشخصات فنی سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP

  • سوییچ شبکه لایه ۳
  • 24 پورت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ SFP و 4 پورت +SFP
  • ظرفیت سوییچینگ 128 گیگابیت
  • ظرفیت بافر ۱.۵ مگابیت
  • ویژگی های امنیتی پیشرفته
  • تکنولوژی D-Link Green
  • رابط کاربری مبتنی بر وب

 

بررسی ظاهری :

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP جزو بالاترین رده ی سوییچ های دی لینک محسوب می شود و از بیشترین امکانات نیز بهره می برد . کیفیت و جنس بدنه ی فلزی این سوییچ به راحتی جایگاه بالای این سوییچ را در میان رقبا تضمین می کند . نمای جلویی دستگاه به ترتیب از راست شامل نمایشگر کوچک Stack ID , چهار پورت +SFP , بیست و چهار پورت اصلی دستگاه , پورت کنسول و LED های مربوط به فن و پورت کنسول  می شود .

همه ی پورت های سوییچ دو LED دارند که راهنمای آن ها در قسمت بالایی آن ها درج شده است , برای مثال اگر LED چهار پورت SFP+ به رنگ سبز باشد , ارتباط به صورت 10G و اگر نارنجی باشد ارتباط 1000M است .

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP - جانبی-min

 

با توجه به کارایی بالا و ترافیک سنگین روی سوییچ شبکه DGS-1510-28XMP , دی لینک روی این محصول 1 فن قرار داده است تا تجهیزات داخلی سوییچ را خنک نگه دارد و از اختلال در عملکرد سوییچ جلوگیری کند . با توجه به اینکه سوییچ به صورت رک مونت طراحی شده است , در سمت راست و چپ دستگاه محل هایی برای اتصال سوییچ به رک با پیچ در نظر گرفته شده است .

در قسمت عقب دستگاه نیز به رسم همیشگی دی لینک , ورودی کابل برق به همراه محلی برای ثابت نگه داشتن آن ( حفره زیرین ) , محل اتصال سیم ارت و قفل کنسینگتون جهت جلوگیری از سرقت دستگاه مشاهده می شود .

در جلوی دستگاه نمایشگری به نام Stack ID است , با توجه به اینکه سوییچ های کمی این نمایشگر را دارند شاید از عملکرد آن آگاه نباشید . این سوییچ stackable است به این معنی که می توانید چندین مدل مشابه از سوییچ شبکه DGS-1510-28XMP را به یکدیگر متصل و یک سوییچ واحد بوجود بیاورید که مزایای زیادی از جمله افزایش در دسترس پذیری را به همراه دارد .

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP - پشت-min

بررسی اجمالی سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP

ذخیره انرژی

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  با استفاده از تکنولوژی D-Link Green 3.0 توانایی صرفه جویی در مصرف برق را بدون به خطر انداختن عملکرد عملیاتی خود دارد. با استفاده از استاندارد انرژی موثر اترنت 802.3 aZ، شبکه به طور خودکار مصرف برق را هنگام کم بودن ترافیک کاهش می دهد. برای محیط هایی که به طور کامل از استاندارد پشتیبانی نمی کنند، سوئیچ های DGS_1510 از تنظیمات ذخیره انرژی پیشرفته شامل خاموش کردن پورت، خاموش کردن چراغ  LED و هایبرنیت کردن سیستم بر اساس پروفایل های برنامه ریزی شده استفاده می کنند. پروفایل ها همچنین می توانند به سوئیچ PoE اعمال شوند تا مصرف برق غیر ضروری در طول ساعات خاموشی وجود نداشته باشد.

 

ایمن کردن شبکه شما

موتور نوآورانه D-Link از سوئیچ ها در مقابل سیل ترافیکی ناشی از حملات مخرب محافظت می کند. سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  با پشتیبانی از احراز هویت مبتنی بر پورت 802.1 x، اجازه می دهد که شبکه از طریق سرورهای خارجی RADIUS احراز هویت و تأیید شود. لیست کنترل دسترسی (ACL) امنیت شبکه را افزایش می دهد و به محافظت از شبکه داخلی IT کمک می کند. سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  همچنین دارای پروتکل تشخیص (ARP) می باشد که از جعل آدرس پیشگیری می نماید و وظیفه حفاظت از شبکه در مقابل حملاتی را بر عهده دارد که اجازه دسترسی به فریم ها برای خرابکاری داده ها داده می شود. همچنین از شبکه در مقابل تغییر ترافیک و یا ارسال ترافیک با استفاده از پیام های جعلی  ARPمحافظت می نماید. برای جلوگیری از حمله های ARP spoofing، این سوئیچ از بسته های کنترل ACL استفاده می کند تا بسته های نامعتبری را که شامل پیام های ARP جعلی هستند مسدود نماید. برای امنیت بیشتر، ویژگی غربالگری سرور DHCP، پاسخ های DHCP را به پورت های غیر مجاز برای جلوگیری از اختصاص آنها به یک آدرس IP فیلتر می نماید.

 

امکانات گسترده لایه 2

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP با مجموعه ای کامل از ویژگی های لایه 2، از جمله سرقت IGMP، Port Mirroring ، Spanning Tree و پروتکل کشف لینک لایه (LLDP) مجهز شده اند.

تابع کنترل جریان IEEE 802.3x اجازه می دهد سرورها برای انتقال سریع و قابل اعتماد داده ها به طور مستقیم به سوئیچ متصل شوند. ویژگی های نگهداری شبکه عبارتند از تشخیص حلقه و تشخیص کابل؛ تشخیص حلقه برای شناسایی حلقه های ایجاد شده توسط یک پورت خاص یا VLAN استفاده می شود و به طور خودکار پورت مربوطه یا VLAN را خاموش می کند. ویژگی تشخیص کابل ، در درجه اول برای مدیران و نمایندگان خدمات مشتری طراحی شده می تواند کیفیت کابل را تعیین کند. همچنین می تواند به سرعت بخش هایی از کابل کشی را که نیاز به جایگزینی دارند کشف کند.

 

مدیریت ترافیک 3 لایه

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  مسیریابی استاتیک را فراهم می کند و به شما این امکان را می دهد که شبکه خود را به گروه های کاری تقسیم کنید و بدون اینکه عملکرد نرم افزار را تضعیف کنید در VLAN ها ارتباط برقرار کنید. با استفاده از این قابلیت، می توانید کارایی شبکه خود را بوسیله انتقال وظایف ترافیک داخلی از روتر افزایش دهید. همچنین قادر خواهید بود امنیت و ترافیک خارجی را نیز مدیریت کنید.

 

آماده برای IPv6

سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  آماده برای IPv6 است و از عملکردهای مختلف IPv6 مانند Snooping MLD، IPv6 ACL / QoS و همچنین اتصال IMPB برای اطمینان از یکپارچه سازی شبکه های نسل بعدی، پشتیبانی می کند بعلاوه سوئیچ DGS-1510-28XMP  از یک پشته دوگانه IPv4/v6 پشتیبانی می کند که اجازه می دهد این سوئیچ به عنوان پلی بین شبکه های IPv4 و IPv6 عمل کند.

 

پورت‌های Stacking/Uplink ۱۰ گیگابیتی

دو پورت سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  ، پورت ‌های SFP+ هستند. این پورت‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که یک پشته‌ی فیزیکی حداکثر با ۶ واحد در یک حلقه‌ی تحمل خطا یا توپولوژی خطی با استفاده از کابل‌های مسی با اتصال مستقیم (DAC) یا هر گیرنده‌ی دیگر سازگار با SFP+ ایجاد کنند. این موضوع سبب صرفه جویی در مصرف پورت‌ها می‌شود.

ضمنا از سایر پورت‌های آپ لینکی که باقی می‌مانند می‌توان برای سایر عملکردها از قبیل اتصال به یک شبکه‌ی بزرگتر بهره برد. همچنین مدیران شبکه به آسانی می ‌توانند سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP  را در یک پشته ‌ی واحد پیکربندی و مدیریت کنند. این سوییچ علاوه بر ظرفیت انتقال اطلاعات به صورت دو طرفه با سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه، امکان اتصال ۱۰ گیگابیتی به شبکه‌های اصلی و سرورها را در حالی فراهم می‌کند که همچنان می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها را نیز حفظ کند.

 

مدیریت چند منظوره

سوئیچ های سری DGS-1510 مدیریت آی پی D-Link را پشتیبانی می کنند و اجاره می دهد تا حداکثر 32 دستگاه از طریق یک آدرس IP مدیریت شود. این فرآیند، مدیریت گروه های کاری را ساده تر می نماید. سوئیچ شبکه DGS-1510-28XMP یک رابط مدیریتی مبتنی بر وب را فراهم می کند که مدیران را قادر می سازد به راحتی شبکه های خود را راه اندازی و از راه دور مدیریت کنند.

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا