تجهیزات شبکه

بررسی سوئیچ شبکه دی لینک DGS-1016D

خرید کابل شبکه

سوییچ شبکه DGS-1016D شرکت D-Link یک روش به صرفه و اقتصادی برای شرکت های کوچک و متوسط تجاری و حتی شبکه های خانگی می باشد تا بتوانند سوئیچ کارآمد و به صرفه ای را بکار بگیرند که می تواند پهنای باند پورت های گیگابیتی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

سرعت گیگابیتی روی هر پورت

این سوییچ ها سرعت اترنت گیگابتی را برای هر کدام از پورت های شبکه و یا برای همه آنها با سرعت بسیار بالا فراهم می نماید. اگر شبکه شما ترکیبی از قابلیت های محاسباتی مدرن و قدیمی می باشد، هر پورت این سوئیچ می تواند :

  • سرعت 10Mbps اترنت استاندارد
  • سرعت 100Mbps اترنت سریع
  • سرعت 1000Mbps اترنت گیگابیتی

را برای شما فراهم نماید. به این ترتیب آخرین تکنولوژی را برای هر نوع رایانه و یا سخت افزار دیگری که به شبکه تان متصل کرده باشید، در اختیار دارید.

سوییچ شبکه DGS-1016D - عکس اولمصرف بهینه انرژی

قرار نیست رایانه ها به طور دائم به اینترنت وصل باشند، همچنین قرار نیست سوئیچ ها همه پورتها را در تمام مدت استفاده نموده و در اشغال خود نگه دارند. هرگاه یک رایانه یا هر یک از تجهیزات شبکه خاموش باشند، سویئچ ها اغلب روشن باقی مانده و به مصرف بخش قابل توجهی از توان شبکه می پردازند. با استفاده از تکنولوژی D-Link Green ، سوئیچ های D-Link می توانند به صورت خودکار وضعیت لینکها و اتصالات شبکه را مورد بررسی قرار داده و با خاموش کردن اتوماتیک آنها در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. رایانه ها و تجهیزات شبکه ای که به حالت استندبای (آماده به کار) قرار گرفته و به طور کامل خاموش نمی شوند، صرفه جویی قابل توجهی در توان شبکه نخواهد داشت.

سوییچ شبکه DGS-1016D نیز با استفاده از تکنولوژی D-Link Green به صورت خودکار روشهای مختلفی را برای مصرف بهینه انرژی ارائه می دهد. بدین صورت که به صورت اتوماتیک پورتهایی که هیچ اتصالی به آنها وجود ندارد را خاموش می نماید. به این ترتیب بخش زیادی از توان شبکه که می بایست به مصرف پورتهای غیرمتصل و یا پورتهای متصل خاموش می رسید را صرفه جویی می نماید.

تکنولوژی D-Link Green در تشخیص طول کابل مناسب هم می تواند به مدیران شبکه ها کمک نماید. به این ترتیب که با تشخیص طول مناسب برای هر اتصال شبکه، می تواند در مصرف انرژی شبکه صرفه جویی نماید. بدیهی است هر چه طول کابل ها کمتر باشد، مصزف انرژی نیز کمتر خواهد بود.

نصب، راه اندازی و نگهداری آسان

سوییچ شبکه DGS-1016D به گونه ای طراحی شده است که نصب و راه اندازی آن بدون هیچ زحمت و دردسری و به روش Plug-and-Play انجام می گیرد. همانطور که می دانید این روش (به معنای اتصال و اجرا کردن) ، روش استاندارد پیکر بندی خودکار در سخت افزار کامپیوتر می باشد. قابلیت اتصال Auto-MDI/MDI-X متقاطع این سوئیچ در تمام پورت ها، نیاز به کابل های متقاطع را هنگام اتصال به سوئیچ یا هاب دیگر از بین می برد. قابلیت Auto-negotiation  روی هر پورت ، سرعت اتصال سخت افزار شبکه را درک نموده و به صورت هوشمند تنظیمات مناسب برای سازگاری و عملکرد بهینه را انتخاب می نماید.

بهبود کارایی شبکه

سوییچ شبکه DGS-1016D دارای چندین ویژگی پیشرفته اختیاری است که کمک زیادی در ساده سازی ، بهبود مدیریت شبکه و افزایش کارایی آن ارائه می نماید. قابلیت Flow Control اتصالات شبکه را کنترل می نماید تا با کاهش ضریب بسته بندی و ارسال مجدد داده های هدر رفته، از برقراری اتصال اطمینان حاصل شود.

تبدیل رویا به واقعیت

ارائه سرعت اترنت گیگابیتی توسط این سوئیچ شرکت D-Link فوق العاده است. یک سوئیچ  16 پورتی با سرعتهای مختلف 10/100/1000Mb/s که توان، کارایی و قابلیت اطمینان را همراه با طراحی مناسب ، جمع و جور و به صرفه خود ارائه می دهد. با استفاده از این سوئیچ خواهید توانست سرعت سرور و اتصالات مهم شبکه خویش را به میزان قابل توجهی افزایش داده و رویای تبدیل گیگابیت به دسکتاپ را تحقق ببخشید.

سوییچ شبکه DGS-1016D - عکس دومانتقال فایلهای حجیم

با نصب این سوئیچ روی شبکه، کاربران اداری یا کاربران محیطهای تولید محصول می توانند فایلهایی را انتقال دهند که نیاز به پهنای باند زیادی داشته اند. انتقال فایلهای گرافیکی، CGI ، CAD و یا فایلهای چند رسانه ای روی شبکه هایی که از این سوئیچ بهره می برند، تقریبا فوری انجام می شود.

سازگار با محیط زیست

این سوئیچ از تکنولوژی سبز سازگار با محیط زیست شرکت D-Link را بهره می برد، که مصرف انرژی و هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد. همه در یک طراحی دسکتاپ یا دسکتاپ قابل تنظیم.

نمایشگر و کاربری آسان

سوییچ شبکه DGS-1016D از LED هایی بهره می برد که می تواند وضعیت های مختلف سوئیچ و فعالیت آنرا به نمایش بگذارد. با استفاده از این نمایشگرها می توانید خیلی سریع مشکلات رخ داده را پیدا نموده و راه حل مناسب را برای برطرف کردن انها انتخاب کنید. هر پورت این سوئیچ دارای قابلیت تشخیص کابل می باشد که به مدیران شبکه در تشخیص کابلهای دارای اشکال کمک شایانی می نماید.

بسته بندی کامل Power Packed

این ویژگی دارای یک معماری سوئیچینگ غیر مسدود کننده ای می باشد که بسته ها را در سرعت کامل سیم (wire-speed) فیلتر نموده و ارسال می کند. یک جدول آدرس دهی 8 کیلوبایتی MAC ، مقیاس پذیری لازم برای شبکه های خیلی بزرگ را فراهم می کند.

از آنجایی که این سوئیچ با استفاده از استانداردهای صنعتی طراحی و ساخته شده است، آنرا قادر به سازگاری با سرعت های 10، 100 و 1000Mb/s اترنت دستگاه ها و تجهیزات ارائه شده توسط سایر تامین کنندگان ساخته است . به این ترتیب با استفاده از این سوئیچ در شبکه خود نیاز به تغییر ساختار و توپولوژی زیادی نداشته و سطوح بالایی از سرعت های گیگابیتی را فراهم می کنید .

استاندارد 802.1p کیفیت سرویس

سوییچ شبکه DGS-106D از استاندارد 802.1p کیفیت سرویس یا QoS پشتیبانی می کند. بر اساس این استاندارد هنگامی که سوئیچ یک فریم یا قاب با برچسب 802.1p دریافت نماید به صورت خودکار آنرا در یکی از 4 صف اولویت قرار می دهد. صف بندی اولویت در هنگام پخش صدا و ویدئو روی شبکه بسیار مفید خواهد بود.

سوییچ شبکه DGS-1016D - عکس آخر

خرید تجهیزات پسیو شبکه

یک دیدگاه

  1. ا سلام وخسته نباشید شرکت ما ارتباط خود رو از طریق رادیو میکروتیک میگیره همیشه کابلی که از رادیو وارد اتاق سرور میشد رو به یک سوییچ دلینک وصل میکردم و از سوییچ یک خروجی برای رمزکننده جهت ارتباط دادن کاربران به شبکه و یک خروجی هم برای سانترال جهت ارتباطات تلفن شهری و یک خروجی هم برای اینترنت میگرفتم اما مدتیه که سوییچ کار انشعاب رو انجام نمیده و کابلی که از رادیو میکروتیک به اتاق سرور می یاد رو مستقیما به رمز کننده وصل میکنم و دیگه نمی تونم برای دستگاه سانترال و اینترنت خروجی بگیرم حتما باید کابل رادیو از سوییچ بگذره تا بتونم سه خروجی برای شبکه ، تلفن و اینترنت بگیرم اما متاسفانه تا کابل رو به سوییچ وصل میکنم POE شروع به چشمک زدن میکنه و نمیتونه داده رو انتقال بده البته وقتی کابل رو از رمز کننده جدامیکنم و به لب تاپ وصل میکنم ارتباط اینترنت رو دارم ولی ارتباط شبکه ام قطع میشه یعنی چون کابل از سوییچ نمیگذره بنابراین فقط یکی از سه خدمات بالا رو میتونم ارائه بدم سوییچ رو عوض کردم همچنین کابلی که از رادیو می یاد پایین رو هم عوض کردم ولی متاسفانه مشکل حل نشد خوتهش میکنم من رو راهنمایی کنید چون به علت قطعی تلفن سروصدای همه ی کارمندها دراومده … ممنون بابت توجهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا