گوناگون

تصاویری جدیدی از نیکون Z3 منتشر شد

خرید کابل شبکه

ما مدتی است که شاهد شایعاتی درمورد اضافه شدن یک دوربین جدید به سری فول‌فریم‌های Z6 و Z7 هستیم که به احتمال زیاد یک دوربین رده مبتدی به اسم نیکون Z3 خواهد بود. به احتمال زیاد این شایعات واقیت دارند زیرا وبسایت ژاپنی Design Watch طرح اختراع یک دوربین را منتشر کرده است که به احتمال زیاد مربوط به همین نیکون Z3 است.

دوربین عکاسی نیکون z3

نمای جلوی طرحی که ممکن است Z3 باشد.

چیزی که از این تصاویر منتشر شده مشخص است، احتمالا این دوربین یک APS-C Z-Mount است که منظره‌یاب هم ندارد.

این مشخصات با شایعات قبلی وبسایت Nikon Rumors که ادعا کرده بود: ” نیکون Z3 یک دوربین DX مخصوص افراد مبتدی با صفحه نمایش LCD ثابت، سنسور 24 یا 26 مگاپیکسلی، اسلات کارت حافظه MicroSD و بدون منظره یاب الکترونیک است کاملا تطابق دارند. با اینکه هنوز مشخص نیست صفحه نمایش این دوربین ثابت است یا خیر، طراحی این دوربین شباهت زیادی با Sony Alpha A5100 دارد.

نداشتن منظره‌یاب باعث حدس و گمان‌هایی شده است مبنی بر اینکه این قطعه به صورت یک جداگانه قابل تهیه است و می‌توانید با استفاده از اسلات هات‌شو آن را به دوربین متصل کنید.

نیکون z3

نمای پشت دوربین معرفی نشده نیکون

نحوه بازاریابی نیکون برای این دوربین هم خیلی جالب است. با اینکه دو دوربینی اولی که از سری Z عرضه شدند با دوربین‌های جدید کانن یعنی EOS R و EOS RP رقابت می‌کردند، این دوربین Z-Mount جدید بدون منظره‌یاب الکترونیک، رقیب مستقیم دوربین‌هایی مانند کانن EOS M6 می‌باشد.

همچنین عرضه نیکون Z3 بدین معنی است که نیکون باید 4 نوع لنز مختلف برای دوربین‌های خودش عرضه کند: لنزهای DX برای دوربین‌های DSLR APS-C، لنز FX برای DSLRهای فول‌فریم، لنزهای Z-Mount برای دوربین‌های بدون آینه فول‌فریم و درنهایت هم یک لنز برای دوربین‌های بدون آینه با سنسور APS-C.

نیکون z3

هنوز هیچ خبری راجع به اینکه نیکون از لنزهای Z-Mount برای دوربین‌های کراپ سنسور عرضه می‌کند یا خیر منتشر نشده است اما شایعاتی وجود دارد که این کمپانی تا انتهای سال 2020 از سه عدد لنز DX رونمایی خواهد کرد.

 

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا