شبکه

بررسی سرویس های اینترنت ایرانسل و نوترینو همراه اول (4G/TD-LTE)

خرید کابل شبکه

اپراتور های ارائه دهنده اینترنت همراه پس از حضور رایتل در سراسر کشور با واکنش های متعددی از سوی رقبای دیرینه مواجه شده بود، اما پس از مدتی رایتل توان رقابت با ایرانسل و همراه اول را در زمینه ارائه اینترنت موبایل نداشت و روز به روز نیز از تعداد مشترکین این اپراتور کاسته شد. اکنون می توان اینترنت ایرانسل و اینترنت همراه اول را به عنوان در دسترس ترین و ساده ترین روش های اتصال به اینترنت در سراسر کشور (و حتی خارج از کشور!) دانست. با توجه به داغ بودن بحث مقایسه سرعت و هزینه اینترنت 4G و TD-LTE قصد داریم تا تعرفه های MTN Irancell و MCI را بررسی کنیم.

 

اینترنت 4G ایرانسل
سرویس های اینترنت نسل چهارم همراه و ثابت TD-LTE

ابتدا از ایرانسل آغاز می کنیم که در حال حاضر دو نوع سرویس اینترنت همراه (4G/4.5G) و اینترنت ثابت (TD-LTE) را در بسته های متعدد و متنوع ارائه می کند. ابتدا به معرفی سرویس های اینترنت همراه می پردازیم.

اینترنت 4G ایرانسل یک ماهه
اینترنت یک ماهه نسل چهارم

موضوعی که همواره مورد انتقاد مشترکین ایرانسل قرار می گیرد، سرویس های محدود و با حجم کمتر نسبت به گذشته است، هر چند باید به افزایش قیمت چند ماه اخیر نیز اشاره کرد که سر و صدای زیادی به پا کرد. در نهایت نیز همه چیز ختم به خیر شد و مشترکین به دلیل بازار انحصاری قادر به دریافت سرویس بهتر از اپراتوری دیگر نیستند.

در سرویس های یک ماهه ایرانسل، ارزان ترین تعرفه مربوطه به بسته 500 مگابایتی با قیمت 8.000 تومان است. این در حالیست که گران ترین و پر حجم ترین نیز به سرویس 10 گیگابایتی با قیمت 29.500 تومان اختصاص دارد.

شاید در گذشته نه چندان دور با 10 گیگابایت اینترنت، امکان به اتمام رساندن یک ماه را داشتید، اما در شرایط فعلی و سلطه شبکه های اجتماعی و میل شدید کاربران به دانلود یا تماشای ویدئو، پرحجم ترین سرویس یک ماهه ایرانسل چندان هم پر حجم نیست!

اینترنت سه ماهه ایرانسل
اینترنت 4G سه ماهه

سرویس های سه ماهه اینترنت نسل چهارم ایرانسل شامل 4 پیشنهاد با کمترین حجم 9 گیگابایت و بیشترین حجم 24 گیگابایت می شود.

سرویس سه ماهه 9 گیگابایتی ایرانسل با قیمت 33.000 تومان و سه ماهه 24 گیگابایتی با قیمت 58.000 تومان به فروش می رسد. به عبارتی هر گیگابایت اینترنت همراه نسل چهارم ایرانسل در گران ترین حالت 3.666 تومان و در ارزان ترین حالت 2.416 تومان عرضه می شود.

اینترنت 4G شش ماهه ایرانسل
اینترنت 4G شش ماهه

بسته های اینترنت شش ماهه ایرانسل نیز فقط شامل سه نوع بسته 18، 36 و 48 گیگابایتی می شود. بسته شش ماهه با حجم 18 گیگابایت برابر با 55.000 تومان و بسته 48 گیگابایتی نیز به قیمت 115.000 تومان ارائه می شوند. تمامی هزینه ها بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده هستند و باید 9 درصد مالیات را به هزینه سرویس ها اضافه کرد.

اینترنت 4G یک ساله ایرانسل
اینترنت 4G یک ساله

در بخش اینترنت سالانه ایرانسل، حق انتخاب بسیار محدودی دارید و فقط 3 بسته 30، 48 و 72 گیگابایتی وجود دارد. اگر به دانلود فیم و تماشای ویدئوی آنلاین علاقه دارید باید قید بسته های یکساله ایرانسل را بزنید و به دامان سرویس های غیر حجمی! اینترنت ADSL پناه ببرید. برای گران ترین بسته اینترنت یکساله ایرانسل بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده باید مبلغ 155.000 تومان پرداخت کنید.

اینترنت نوترینو همراه اول
اینترنت ماهانه همراه اول

اکنون به سراغ اپراتور همراه اول و بسته های اینترنت یک ماهه این شرکت می رویم که حداکثر حجم قابل ارائه بیشتری دارد. پایین ترین حجم همان 500 مگابایت و مشابه با ایرانسل است، اما در حداکثر حجم می توانید از 15 گیگابایت اینترنت نسل چهارم با قیمت 36.900 تومان لذت ببرید.

اینترنت نوترینو همراه اول
اینترنت نوترینو سه ماهه همراه اول

بسته های بلند مدت آلفا+ همراه اول نیز در مدت های سه ماهه، شش ماهه و یکساله عرضه می شوند. ارزان ترین بسته با قیمت 32.000 تومان و گران ترین بسته اینترنت نسل چهارم همراه اول نیز با قیمت 159.000 تومان به فروش می رسند.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

‫۴ دیدگاه ها

    1. سلام وحید
      مرسی از اینکه نظرت رو با ما به اشتراک گذاشتی! اگه ممکنه بهمون بگو دوست داری چه بخش‌های به مقاله اضافه بشه تا تو آپدیت بعدی بتونیم مقاله کامل‌تری برای شما آماده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا