اخبارگوناگون

پلی استیشن 5 چه شکلی خواهد بود؟

هنوز یک سال تا عرضه پلی استیشن 5 زمان داریم اما خیلی سخت است وقتی در مورد قابلیت‌های کنسول جدید سونی و بازی‌های آن صحبت می‌شود هیجان زده نشویم. اخیرا نیز یک حق امتیاز از طرف سونی ثبت شده است که به احتمال زیاد همان پلی استیشن 5 است.

این حق امتیاز به عنوان یکی از دستگاه‌های الکترونیکی سونی در 13 آگوست ثبت شد و ظاهر آن به هیچ وسیله‌ای به اندازه پلی استیشن 5 نزدیک نیست. امتیاز این دستگاه در دفتر مالکیت معنوی جهانی ثبت شده است و مدیر فنی سونی، یوشوهیرو اوتوری نیز به عنوان طراح آن معرفی شده است.

کنسول ps5

چیزی که خیلی درمورد پلی استیشن 5 جالب است، طراحی V شکل آن است که احتمالا به عدد 5 یونایی (V) اشاره دارد. در این طرح شما می‌توانید چندین عدد پورت USB مشاهده کنید که برای کنترلرهای DualShock طراحی شده‌اند. همچنین تعدادی کلید هم در نزدیکی این پورت‌های USB قرار دارند که وظایفی مانند روشن کردن دستگاه، بیرون آوردن دیسک و دیگر امکانات ارتباطی را برعهده دارند. یک اسلات خیلی باریک هم در زیر این کلیدها قرار گرفته است که به احتمال زیاد دیسک درایو کنسول می‌باشد.

لبه‌ها و طرفین این طرح اولیه دندانه‌دار هستند که به احتمال زیاد برای سیستم تهویه دستگاه به این شکل طراحی شده‌اند. با توجه به افزایش قدرت خیلی زیادی که در این دستگاه نسبت به نسل قبلی پلی استیشن دیده می‌شود، این سیستم تهویه باید خیلی قوی باشد تا بتواند دمای کنسول را کنترل کند. محصولات نهایی هیچوقت شبیه به طراحی اولیه نخواهند بود و به احتمال زیاد تصویری که در حال حاضر منتشر شده است نیز فقط یکی از طراحی‌های اولیه پلی استیشن 5 خواهد بود. اما به احتمال خیلی زیادی محصولی که در آینده نه چندان دور در خانه‌های تمام ما وجود خواهد داشت، چیزی شبیه به همین طرح اولیه موجود در تصویر خواهد بود.

امید اتحادمحکم

کارشناس واحد تولید محتوا و کارشناس ارشد فنی نت‌رانه. دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد برق از دانشگاه گیلانه. پیش از این‌که به خانواده‌ی نت‌ران بپیونده، به‌مدت 4 سال در زمینه‌ی اتوماسیون صنعتی و طراحی مدارهای الکترونیکی فعالیت حرفه‌ای داشته. امید در زمینه‌ی تولید و بازاریابی محتوا تخصص داره.
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا