فناوری

سامسونگ گلکسی واچ اکتیو 2 با سنسور ECG و پشتیبانی از LTE عرضه می‌شود

خرید کابل شبکه

سامسونگ حدود 6 پس از معرفی گلکسی واچ اکتیو، در حال آماده شدن برای رونمایی از اکتیو 2 می‌باشد. این ساعت هوشمند قرار است روز 27 سپتامبر با قیمت 280 دلار عرضه شود. اگر با ساعت‌های هوشمند سری اکتیو آشنا نیستید، باید بدانید که این محصول یک ساعت هوشمند است که با سیستم عامل اختصاصی سامسونگ یعنی Tizen Wearable OS کار می‌کند و از Google Wear OS استفاده نمی‌کند. سامسونگ برنامه‌های زیادی برای این سیستم عامل تولید کرده است که برنامه‌های سلامت‌محور هم جزئی از این برنامه‌ها هستند. با توجه به اینکه خیلی از مردم دیگر از ساعت‌های هوشمند برای ورزش کردن، کنترل موسیقی و… استفاده نمی‌کنند، این سیستم عامل چیزی از Wear OS کمتر ندارد و می‌توانید از گلکسی واچ اکتیو 2 نیز به اندازه دیگر ساعت‌های هوشمند بهره ببرید.

تنها مشکل نسخه اولیه اکتیو نداشتن پیچ تنظیم بود. پیچ تنظیم برای سال‌های متمادی یکی از قابلیت‌های کلیدی ساعت‌های هوشمند سامسونگ بوده است که کار با منوهای ساعت را خیلی راحت‌تر از صفحه نمایش لمسی آن می‌کرد. این قابلیت دوباره در سامسونگ گلکسی واچ اکتیو 2 نیز دیده می‌شود، اما با یک تغییر کوچک!

سامسونگ گلکسی واچ اکتیو 2

به جای پیچ تنظیم چرخان در این ساعت از یک نوار حساس به لمس استفاده شده است. به نظر نمی‌رسد که این نوار بتواند همان احساس رضایت مکانیکی که در دیگر مدل‌های سامسونگ دیده می‌شد را فراهم کند و فکر نمی‌کنم نیاز باشد به این موضوع اشاره کنم که با دستکش هم نمی‌توانید از آن استفاده کنید؛ اما بهتر از هیچی است.

سامسونگ ادعا می‌کند سنسورهای مربوط به سلامتی سامسونگ گلکسی واچ اکتیو 2 را هم تقویت کرده است و مانند اپل یک سنسور ECG هم به آن‌ها اضافه کرده است. همچنین این ساعت از LTE هم پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خودتان فیس‌های اختصاصی برای این ساعت ایجاد کنید. علاوه بر امکانات فوق این ساعت می‌تواند به صورت بلادرنگ متن و صوت را از 16 زبان زنده دنیا ترجمه کند.

این ساعت را می‌توانید در دو مدل 40 میلیمتر (280 دلار) و 44 میلیمتر (300 دلار) از 6 سپتامبر پیش خرید کنید و 27 سپتامبر نیز عرضه آن شروع خواهد شد.

خرید تجهیزات پسیو شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا