موبایل و تبلت

اخراج 50 هزار کارگر فاکسکان به دلیل کاهش فروش گوشی هوشمند

خرید کابل شبکه

کمپانی فاکسکان که وظیفه تولید بسیاری از تجهیزات و محصولات الکترونیکی را بر عهده دارد، در اقدامی عجیب 50 هزار کارگر خود را اخراج کرد. هر چند به دلیل کاهش میزان فروش گوشی های هوشمند در سراسر جهان، موضوع اخراج کارگران قابل پیش بینی بود، اما این اتفاق اندکی زودتر رخ داد.

تعداد کارگران اخراج شده از فاکسکان در مقایسه با تعداد دوره های پیشین، چندان هم غیر طبیعی نیست و به طور کلی مدیران چینی نسبت به اخراج کارگران خود قاطعانه برخورد می کنند. پس از آنکه میزان فروش گوشی های آیفون جدید اپل در مقایسه با نسل های گذشته با فروش کمتری مواجه شدند، زنگ خطر به صدا در آمد. اما زمانی که افت میزان فروش ادامه یافت، مدیران فاکسکان به تکاپو افتادند تا از میزان ضرر و زیان مجموعه خود بکاهند.

 

سیستم مدیریتی فاکسکان بسیار عجیب و غیر طبیعی است، به این صورت که در دوران اوج تولید بیش از 200 هزار کارگر روی خط تولید مشغول به کار هستند. اما به مرور زمان و به صورت ماهانه ده ها هزار کارگر اخراج می شوند تا تعداد کل آنها به حدود 100 هزار نفر برسد. سپس در دوران اوج تولید، نیرو های مورد نیاز استخدام و مشغول به کار می شوند.

فاکسکان در دوره جدید اخراج های تیراژ بالای خود! از کارگران نسبت به خروج پیش از اتمام سال نظر خواهی کرد تا به این ترتیب روش مدیریت خود را تا حدودی توجیه کند. با توجه به شرایط فعلی که در بازار اسمارت فون ها حاکم است، در ماه های آتی کارگران بیشتری از کارخانه فاکسکان اخراج می شوند.

وضعیت اپل و به طبع آن Foxconn به گونه ای آشفته است که حتی پروژه تغییر محل تولید گوشی های سری iPhone X به هند نیز در حال پیگیری است تا کارخانه چین که در شهر صنعتی فاکسکان واقع شده، پروسه دیگری را در خط تولید اپل راه اندازی کند.

5/5 - (1 امتیاز)
خرید تجهیزات پسیو شبکه
خبرنامه
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا