0
0
به اطلاع میرساند به دلیل نوسانات قیمت ارز لطفا قبل از ثبت سفارش تماس بگیرید.

2024-06-15 00:00:00

سبد خرید شما خالی می باشد

قوانین و مقررات

پیش از ایجاد حساب کاربری و استفاده از وبسایت، لطفا حتما نسبت به مطالعه‌ی دقیق قوانین و مقررات این وبسایت اقدام کنید. عنایت کنید که انتخاب گزینه‌ی «موافقم» به منزله‌ی قبولی و پذیرش همه‌ی شرایط و ضوابط مندرج در وبسایت بوده و عدم اطلاع شما از آن، پذیرفته نخواهد شد.

 

1.تعاریف عمومی و کاربری

شرکت: شرکت «نت‌ران» به شماره ثبت ........... به‌عنوان صاحب امتیاز پلتفرم نت‌ران فعالیت می‌کند.

نت‌ران: بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تجهیزات پسیو شبکه در ایران است. در بخش مجله، به نقد و بررسی سخت‌افزار و آموزش نرم‌افزارها می‌پردازد. همچنین به‌‌عنوان پلتفرم واسطه‌ بین فروشگا‌ه‌های آنلاین و کاربران / مشتریان فعالیت دارد.

پنل کاربری: پنلی است که توسط سامانه‌ی نت ران در اختیار کاربران، شامل فروشگاه‌ها یا کاربران عادی قرار گرفته و با استفاده از آن می‌توانند -بنا به شرایط- نسبت به اخذ یا ارائه‌ی خدمات اقدام نمایند.

کاربر (حقیقی / حقوقی): به کسی اطلاق می‌شود که از خدمات و اطلاعات نت‌ران بهره می‌برد. ما با دو نوع کاربر طرف هستیم: کاربر دسته‌ی اول، حساب کاربری خود را در نت‌ران دارد و از مزایای آن استفاده می‌کند. کاربر دسته‌ی دوم، حساب کاربری در نت‌ران ندارد و از امکانات حساب کاربری محروم است. 

کاربر فروشنده: هر فردی که در سایت نت‌ران به‌عنوان شرکت یا فروشگاه ثبت نام کرده و شناسه‌ی کاربری دارد.

کاربر فروشنده‌ی دارای اعتبار: کاربر فروشنده‌ای که جهت فعال‌سازی کنترل‌پنل خود در نت‌ران، شارژ مالی انجام داده و می تواند کالاهای خود را قیمت‌گذاری کند و در معرض دید خریداران قرار دهد.

فروشگاه‌ها: فروشنده‌های کالا هستند که درخواست درج اطلاعات تماس، وبسایت‌، محصولات و کالاهای خودشان در نت‌ران را دارند.

 

مسدود کردن حساب کاربری: حساب کاربری به دو صورت موقت و دائمی –بنا بر شرایط- بسته می‌شود.

 

2.قوانین عمومی

 • توجه داشته باشید که تمامی اصول و روش‌کارهای نت‌ران، ذیل قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده قرار گرفته است. بنابراین، کاربران عزیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر هستند. در صورتی که در آینده، در قوانین، روش‌کارها و سرویس‌های نت‌ران تغییراتی ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌روز رسانی می‌شود. به یاد داشته باشید که شما قبول می‌‌کنید که استفاده‌ی مستمرتان از وبسایت نت‌ران، به‌معنی پذیرش هر گونه تغییر است.
 • در صورت اعمال تغییر در قوانین و مقررات وبسایت، نت‌ران اقدام لازم را برای اطلاع‌رسانی در خصوص آن و دریافت تایید مجدد از کاربران نسبت به این‌که از تغییر قوانین آگاه شده‌اند، صورت می‌دهد. از زمان بارگذاری قوانین جدید در سایت که برای عموم افراد قابل‌مشاهده خواهد بود، هر گونه‌ ادعایی مبنی بر عدم اطلاع از قوانین، قابل‌پذیرش نخواهد بود. نت‌ران، تنها نمی‌تواند با وضع قانون جدید، در حساب‌های مالی قدیمی کاربران تغییر ایجاد کند.
 • نت‌ران در رابطه با عدم دسترسی منظم کاربر به وبسایت و عدم بررسی اعلان‌ها از سوی کاربران، مسئولیتی نخواهد داشت.
 • نت‌ران دسترسی مداوم به سامانه را تضمین نمی‌کند.
 • روش ارتباط نت‌ران با کاربران‌اش، از طریق ایمیل، تماس تلفنی، پیامک و نرم‌افزار های پیام‌رسان است که فهرست آنها در سایت موجود است. همه‌ی پیام‌های سامانه، صرفا از روش‌های مذکور ارسال و مشاهده‌شده تلقی می‌شود.
 • هرگونه اقدام از سوی کاربر که سبب ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های نت‌ران شود، تخطی از شرایط قراردادی و قانونی تلقی می‌شود. بنابراین، نت‌ران این حق را خواهد داشت تا حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص مذکور اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
 • انتقال مالکیت سامانه از سوی نت‌ران -به هر شکل- به دیگری، موجب لغو حساب‌های کاربری کاربران نخواهد شد و کاربران همچنان امکان بهره‌مندی از خدمات سامانه را دارند.
 • تمامی مالکیت نرم‌افزار و سامانه متعلق به شرکت «فن‌آوران تیوا آرنا» (نت‌ران) بوده و کاربران صرفا حق استفاده از سامانه را در محدوده‌ی تعیین‌شده دارند و هیچ‌گاه، هیچ نوع حقی -و نه محدود به مالکیت و سایر موارد- به کاربران تعلق ندارد.
 • کاربران قبول می‌کنند که سامانه‌ی نت‌ران جهت اطلاع‌رسانی‌ها و خبررسانی در خصوص رویدادها و تخفیف‌های ویژه، ایمیل‌هایی یا پیامکی را به آن‌ها ارسال نماید.
 • کاربر این حق را ندارد تا با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر، نسخه‌ی دیگری از خدمات نت‌ران را بر روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین مجاز نیست در نرم‌افزار نت‌ران یا در روش ارائه‌ی خدمات، تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
 • کاربر مجاز نیست که نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری (Indexing)، مطالعه و یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی را در سامانه‌ی نت‌ران اجرا کند.
 • تمامی اقدامات کاربران در خصوص اقدام به دسترسی غیرمجاز و سایر فعالیت‌ها که مشمول قانون مجازات رایانه‌ای یا سایر مقررات کشور گردد، مورد پیگرد قضایی واقع خواهد شد و کاربر متخلف باید علاوه بر تحمل مجازات های قانونی تعیین‌شده، نسبت به جبران خسارات وارده به سامانه نیز اقدام نماید.
 • کلیه‌ی اختلافات بین فروشندگان و نت‌ران، در ابتدا به‌شکل مسالمت‌آمیز توسط طرفین اختلاف یا نمایندگان آنان -از طریق انجام مذاکرات دوستانه- حل و فصل می‌گردد. در صورت عدم حصول توافق در طول مدت حداکثر ۱۵روز از ارسال اخطاریه از جانب یک طرف دال بر وجود اختلاف و دعوت به مذاکره، موضوع اختلاف جهت داوری به موسسه حقوقی و داوری .......... به شماره ثبت ..... و شناسه ملی ........ به آدرس ........................................................... به‌عنوان داور مورد تایید هر دو طرف مطرح می‌گردد. در صورت انحلال شخصیت حقوقی، هر یک از اعضای موسسه‌ی فوق، صالح به انجام امر داوری می باشند. داوران، علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذی‌ربط را نیز مراعات خواهند نمود. شرط داوری حاضر، موافقت‌نامه‌ای مستقل از تفاهم‌نامه‌ی اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم‌الاجراست. مطالبه‌ی وجوه التزام و خسارات ناشی از نقض تعهدات این تفاهم‌نامه و برداشت از تضامین، مشمول این بند نخواهد بود.
 • در صورت مشاهده‌ی هر گونه تخلف یا هر گونه سعی در تقلب و یا تغییر در نحوه‌ی صحیح کارکرد وبسایت، نت‌ران این حق را دارد که بدون اطلاع قبلی، حساب کاربری را غیرفعال و یا به‌طور کامل مسدود کند و کاربران در خصوص این مورد، فقط یک بار حق اعتراض دارند که می‌بایست اطلاعات کاملی را در خصوص اثبات ادعای خود، برای نت‌ران ارسال کنند. رد و یا قبول این اعتراض فقط توسط نت‌ران مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در خصوص این بند نیز کاربر حق شکایت و اعتراض مجدد را ندارد. همچنین، در صورتی‌که این اقدام کاربر باعث وارد شدن هرگونه ضرور زیانی به نت‌ران و یا سایر کاربران و یا فروشندگان شود، کاربر خاطی ملزم به احقاق تمامی حقوق ضایع‌شده است.
 • کاربران سایت –شامل صاحبان فروشگاه و کاربران عادی و خریداران- هر دو در زمان ثبت‌نام موافقت خود را با تمامی قوانین سایت اعلام کرده‌اند و حق هر گونه شکایت و اقدام قانونی را در خصوص فعالیت‌های سایت از خود سلب کرده‌اند و تنها مرجعی که می‌تواند در خصوص این توافق‌نامه نظر بدهد، شورای انتظامی سازمان نظام صنفی و یا داور مورد تایید هر دو طرف است که آشنا با موضوع اینترنت باشد.

 

3.قوانین مربوط به پنل کاربری

 • کاربر حقیقی یا حقوقی، مجاز به ایجاد حساب کاربری است.
 • نام کاربری نباید با قوانین مغایرت داشته باشد.
 • پنل کاربری، رایگان است و نت‌ران هیچ هزینه‌ای به‌عنوان اشتراک از کاربران دریافت نمی‌نماید. مگر این‌که کاربر مایل به خرید اکانت ویژه باشد که شرح آن در پنل مربوطه موجود است.
 • پنل کاربری، به شخص ثبت‌نام‌کننده تعلق دارد. در صورت در اختیار قرار دادن نام کاربری و رمز عبور به دیگران، شخص کاربر مسئول بروز هر گونه اشکال، ایراد و سوءاستفاده خواهد بود.
 • مسئولیت حفظ و نگه‌داری از نام کاربری و رمز عبور با شما کاربران عزیز بوده و شما دوستان موظف‌اید که در صورت فراموشی، مفقود شدن و یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، بلافاصله با پشتیبانی ما ارتباط برقرار کرده و ما را در جریان قرار دهید.
 • ایجاد حساب کاربری، فقط برای اشخاص بالای ۱۸ سال و واجد شرایط قانونی مجاز است. برای استفاده از خدمات نت‌ران، کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی و شماره‌ی تلفن همراه خود را در سامانه ثبت کند.
 • شما به‌عنوان کاربر قبول می‌کنید که اطلاعات خواسته‌شده را به‌طور صحیح و کاملا به‌‌روز، در سامانه‌ی نت‌ران وارد نمایید.
 • شما به‌عنوان کاربر متعهد می‌شوید که صرفا با شماره تلفن همراه متعلق به خود، نسبت به ثبت نام در سامانه‌ی نت‌ران اقدام نمایید. در غیر این صورت، در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماما مسئول بوده و نت ران به‌محض آگاهی از این موضوع، نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
 • شما کاربران قادر خواهید بود که هم به‌عنوان کاربر عادی و هم به‌عنوان کاربر فروشگاه، در سایت فعالیت کنید.

 

4.شرایط عمومی (برای کاربر / مشتری و کاربر فروشنده)

 • بازدید از وبسایت نت‌ران بدون ایجاد حساب کاربری امکان‌پذیر و مجاز است ولی برای استفاده از خدمات دیگر، باید حساب کاربری داشته باشید.
 • برای استفاده از خدمات این سامانه، در ابتدا باید نسبت به قبول قوانین و مقررات سایت از طریق انتخاب گزینه‌ی «موافقم» اقدام نمایید و تنها در صورت قبول قوانین و مقررات، مجاز به ایجاد حساب کاربری مخصوص ( کاربر عادی / کاربر فروشگاه) و استفاده از خدمات نت‌ران خواهید بود.
 • پس از ایجاد حساب کاربری، لینک فعال‌سازی حساب کاربری به ایمیل اعلامی شما ارسال خواهد گردید. شما سه روز مهلت خواهید داشت تا ایمیل را تایید نمایید. در غیر این صورت و پس از انقضای مهلت تعیین‌شده، حساب کاربری شما غیرفعال خواهد شد. بدیهی است که در صورت تایید ایمیل، امکان فعال‌سازی دوباره‌ی حساب کاربری وجود دارد.
 • نسخه‌ای از قوانین و مقررات سایت را به همان آدرس ایمیلی که به ما دادید، ارسال خواهیم کرد.
 • هرگونه سوءاستفاده از اسناد و مدارک بارگذاری شده توسط کاربر / مشتری، مستوجب پیگرد قانونی است و خدمات‌دهنده نسبت به حفظ محرمانگی اسناد مربوطه مسئول است.
 • نت‌ران این اختیار را دارد که در هر زمان –بنا به صلاحدید- حساب‌های کاربری کاربران را مسدود کند و در این خصوص ملزم به پاسخگویی نیست. البته گزارشی از علت این امر را برای کاربر ارسال خواهد کرد. کاربر نیز در این خصوص هیچ‌گونه حقی برای اعتراض داخل سایت و یا از طریق مراجع قانونی را ندارد.
 • نت‌ران این اختیار را دارد که در صورت مشاهده‌ و یا وجود هر گونه تناقض اطلاعات و نام کاربری با اطلاعات واقعی شخص، اکانت کاربری آن شخص را مسدود کند.
 • نت ران این اختیار را دارد که برای تایید اطلاعات و اطمینان از صحت اطلاعات در بازه‌های زمانی مختلف، از کاربر درخواست کند که اطلاعات تکمیلی‌اش را ذکر کند.

 

5.شرایط برای کاربر / مشتری

 • درج این اطلاعات برای کاربر عادی ضوری است: نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره موبایل، و نام شرکت یا موسسه.
 • نت‌ران مسئولیتی در قبال تعهداتی که عدم انجام آن‌ها در نتیجه‌ی مواردی خارج از اختیار سامانه نظیر وقوع بلایای طبیعی، شرایط غیرعادی، قطعی کلی شبکه اینترنت و دیتا، خرابی در هاستینگ، و فیلترینگ به‌وجود بیاید، نخواهد داشت.
 • شما به‌عنوان کاربر، برای ارتباط با کاربران نت‌ران شامل فروشگاه‌ها، کاربران عادی و غیره آزاد هستید و نت‌ران حق دخالت و بررسی در این مورد را نداشته و از این بابت هم مسئولیتی متوجه‌ی نت‌ران نیست.
 • مسئولیت اطلاعات و تصاویر درج‌شده در پروفایل کاربران، به‌صورت مستقیم بر عهده‌ی خودشان است.
 • جهت ثبت یا تغییرات آدرس یا شماره تماس در کنترل‌پنل کاربری از سایر استان‌ها به استان تهران، کاربر موظف به پرداخت وجه ما به تفاوت تعرفه‌ی خدمات به نت‌ران است.

 

6.شرایط برای کاربر فروشگاهی

 • کاربران فروشگاهی باید اطلاعات زیر را در سامانه بارگذاری کنند: نام، نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس اضطراری، شماره موبایل. همچنین، در هنگام تکمیل مراحل ثبت نام، اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس و ایمیل را در سیستم بارگذاری نمایند. این موارد، در فرایند تایید صلاحیت خدمات‌دهنده نقش بسیار مهمی دارند.
 • ثبت ‌نام به‌معنی‌ پذیرش صلاحیت نیست. تایید صلاحیت فروشگاه، از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع می‌رسد.
 • مسئولیت اطلاعات و تصاویر درج‌شده در پروفایل کاربران فروشنده، به‌صورت مستقیم بر عهده‌ی خودشان است.
 • کاربران فروشگاهی موظف‌اند که بر اساس صداقت، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بگذارند و در صورت مشاهده‌ی مغایرت و یا بروز خسارت ناشی از عدم صداقت در ارائه‌ی اطلاعات، اسناد، مدارک و سایر موارد موردنیاز، مسئولیت با کاربر فروشگاهی است.
 • نت‌ران صرفا فروشگاه‌هایی را تایید صلاحیت می‌کند که دارای مجوز «اینماد» باشند. ملاک احراز مجوز، بر مبنای عرف و به‌طور مثال از طریق کلیک بر روی لوگوی اینماد و مشاهده اطلاعات مجوز است. بنابراین، در صورت هرگونه تخلف از سمت فروشگاه در خصوص جعل مجوز و موارد مشابه، نت‌ران مسئولیتی را قبول نمی‌کند.
 • رعایت موارد قانونی فروشگاه اینترنتی همچون ارائه‌ی فاکتور مورد تایید مراجع ذی‌ربط، بر عهده‌ی فروشگاه بوده و نت‌ران به‌هیچ عنوان در خصوص کالا و خدمات فروشگاه‌ها نسبت به ارائه‌ی فاکتور اقدام نمی‌کند.
 • نت‌ران در رد و یا قبول فروشندگان آزاد است و می‌تواند در هر زمان همکاری خود را به‌صورت یک‌طرفه قطع کند. در مواردی که فعالیت فروشگاه، خلاف قوانین جاری کشور باشد، هیچ پرداخت و یا بازپرداخت وجهی صورت نخواهد گرفت. در موارد دیگر، این نت‌ران است که تصمیم خواهد گرفت چه میزان از مبلغ موجود در حساب را به کاربر پرداخت و یا استرداد کند.
 • این توافقنامه می‌تواند برای سایت‌های خاص و یا کاربران خاص به‌صورت اختصاصی نوشته و امضا شود اما تا قبل از امضای توافقنامه‌ی اختصاصی، هر دو طرف موظف به رعایت تمامی مفاد این توافقنامه‌ی آنلاین هستند و بدیهی‌ست که پس از امضای توافقنامه‌ی جدید، این توافقنامه به خودی خود باطل است.
 • نت‌ران در قبول درج اطلاعاتی که توسط کاربر وارد شده و یا عدم درج آن‌ها، کاملا اختیار دارد و این حق را برای خود قائل است که در هر زمان، در صورت نیاز اقدام به نمایش و یا عدم نمایش بخشی و یا تمامی اطلاعات درج شده نماید. کاربر در خصوص این بند، حق شکایت و اعتراض ندارد.
 • فروشندگان ملزم هستند که فقط کالاهایی را در وبسایت فروشگاه خود ارائه بدهند که با قوانین جمهوری اسلامی ایران سازگاری داشته باشد و همچنین حتما حق فروش و ارائه‌ی آن کالا برای فروشنده وجود داشته باشد. در صورتی تخطی از این امر، همه‌ی عواقب ناشی مربوطه، بر عهده‌ی فروشنده می‌باشد.
 • فروشگاه اینترنتی، با قبول شرایط و مقررات نت‌ران می پذیرد که کاربران عادی می‌توانند نسبت به اعلام نظر خود در قسمت مربوط اقدام کنند. نت‌ران، پس از نظارت بر عدم تداخل نظرات با قوانین موضوعه‌ی تجارت اینترنتی، نظرات را جهت نمایش تایید می‌کند. همه‌ی نظرات نمایش‌داده‌شده در بخش نظرات نت‌ران، توسط کاربران درج می‌شود و نت‌ران هیچ مسئولیتی را در قبال آن‌ها عهده‌دار نیست و نخواهد بود. بنابراین، فروشگاه اینترنتی نمی‌تواند در این خصوص حذف نظرات کاربران را از نت‌ران تقاضا کند.
 • جهت حفظ و ارتقای رضایت‌مندی خریداران و سایر فروشندگان در حوزه‌ی قیمت کالاها، کاربر فروشنده موظف است در قیمت‌گذاری کالاهای خود، ضمن درج قیمت رقابتی و منصفانه، به شکلی عمل کند که کالاها را به قیمتی که درج کرده است، به خریدارانی که از سمت نت‌ران معرفی می‌گردند تحویل دهد. درصورت عدم رعایت و گزارش تخلف، پس از بررسی، موارد ذیر اعمال می‌گردد :

        الف) مرحله‌ی اول: اعلام مورد تخلف قیمت‌گذاری جهت اصلاح قیمت.

        ب) مرحله‌ی دوم: غیرفعال نمودن کنترل‌پنل قیمت‌گذاری به‌مدت 48 ساعت.

       ج) مرحله‌ی سوم: فسخ قرارداد و مسدود کردن کنترل‌پنل قیمت‌گذاری کالاها.

 • نت‌ران، مجری تبلیغات اینترنتی به‌صورت تخصصی در بازار IT و غیره است و هیچ‌گونه دخالتی در روند کارکرد فروشگاه‌ها و همچنین ارسال کالا و یا دریافت وجه بین فروشندگان و خریداران ندارد و متعاقب آن، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال عملکرد فروشگاه را نمی‌پذیرد. در صورت بروز مشکل، تنها سعی می‌کند که حداکثر تلاش و همکاری خود را جهت حل اختلاف به‌وجودآمده انجام دهد. از سوی دیگر، کاربر فروشنده موظف است در صورت واریز وجه توسط مصرف‌کننده و عدم تحویل کالای خریداری‌شده به وی، مبلغ واریزی مصرف‌کننده را ظرف مدت 48 ساعت به او بازگرداند؛ در غیر این‌صورت، نت‌ران این حق را دارد که پنل کاربری آگهی‌دهنده را مسدود نموده و تعهدی در قبال بازگرداندن وجه فاکتور به آگهی‌دهنده نخواهد داشت.
 • فروشگاه‌ها و شرکت‌های عضو در نت‌ران، موظف هستند که طبق «ماده‌ی 37 قانون تجارت الکترونیکی» حداقل تا 7 روز کاری، وقت برای انصراف از قبول کالا با ارائه‌ی دلیل قابل‌قبول به خریداران خود بدهند. بدیهی است که برای مواردی که کالایی ارسال نشده، جریمه‌ای لحاظ نخواهد شد و در مواردی که کالا ارسال شده، تنها هزینه‌ی تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه‌ی بازپس فرستادن کالا خواهد بود.
 • جهت استفاده از ربات هوشمند قیمت خوان، کاربر فروشنده / آگهی‌دهنده موظف است در هنگام قیمت‌گذاری در سایت نت‌ران، لینک کالا در سایت خود را در فیلد «لینک ربات» و «لینک کالا» وارد کند و پس از تایید لینک‌ها از سوی نت‌ران، ربات هوشمند قیمت‌خوان فعال شده و شروع به خواندن قیمت از سایت کاربر می‌کند. آگهی‌دهنده‌ موظف است که در صورت استفاده از ربات هوشمند قیمت‌خوان، کالاها را در سایت خود با قیمت واقعی درج نماید و اگر در این مورد تخلفی صورت بپذیرد، نت‌ران این اختیار را دارد که در هر زمان، پنل آگهی‌دهنده را مسدود کند. توجه شود که مسئولیت و خسارت ناشی از هر گونه اعتراض و شکایات مصرف‌کنندگان به مراجع قضایی، اتحادیه‌ها و مراجع دیگر دارای ‌صلاحیت، نسبت به عدم تحویل کالا با قیمت درج‌شده توسط ربات قیمت‌خوان، بر عهده‌ی آگهی‌دهنده است.

 

7.حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه

 • نت‌ران تمام تلاش خود را جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران بر عهده می‌گیرد و با به‌روزترین فناوری‌ها، اقدام به حراست از داده‌ها می‌نماید.
 • اطلاعات دریافت‌شده از کاربران، صرفا جهت بهبود خدمات‌دهی، اختصاصی کردن تجربه‌ی کاربری، امتیازدهی به کاربران، پیگیری درخواست‌ها و بازگردانی پرداخت‌ها در صورت لزوم و هم چنین مکاتبه و ارتباط با کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • از آن‌جایی که منطقا امکان تضمین هک نشدن یا ربوده نشدن اطلاعات و داده‌های شما کاربران عزیز وجود ندارد، تعهد سامانه در خصوص حفظ محرمانگی داده‌ها صرفا محدود به وسیله بوده و با اثبات این‌که تمام اقدامات و تدابیر لازم جهت حراست از داده‌ها به عمل آمده، نت‌ران مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
 • نت‌ران متعهد می‌شود که داده‌های کاربران جز در مورد کارکرد همین سایت و سامانه برای مقاصد دیگر به کار نرود.
 • دسترسی‌های دریافت‌شده از کاربران، دارای حساب کاربری صرفا شامل شماره تماس و ایمیل کاربر است.
 • تاکید می‌کنیم که با شروع همکاری با نت‌ران، یک نسخه از تمامی اطلاعات فروشگاه در نت‌ران درج خواهد شد و با قبول این توافق، مسئولیت‌ هر نوع اطلاعاتی که به درخواست فروشگاه در نت‌ران درج شده است، از نت‌ران سلب می شود و به‌طور کامل به فروشگاه‌های ارائه‌دهنده‌ی کالا واگذار می‌شود.
 • جهت آسانی در امر پیگیری‌ها، در صورت وقوع هر گونه مشکل در خصوص تراکنش‌ها و پرداخت‌ها، سامانه‌ی نت‌ران نسبت به ثبت شماره‌ی تراکنش و شماره‌ی پیگیری بانک اقدام می‌نماید.
 • اطلاعات حساب بانکی خدمات‌دهندگان صرفا در حدی که برای واریز وجوه لازم باشد، به‌صورت رمزنگاری‌شده، در سرور سامانه ذخیره می‌شود و اطلاعات فوق به‌هیچ وجه در سرور سامانه پردازش نمی‌گردد.
 • نت‌ران حق حذف و یا حفظ تمامی اطلاعات، نظرات و مشخصات کالاها را بر خود محفوظ می‌داند و فقط اطلاعاتی از نت‌ران حذف می‌شود  که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشند و یا دستور مقامات قضایی مبنی بر حذف آن ارائه گردد. در غیر این‌صورت، حتا در صورت اتمام همکاری با نت‌ران، اطلاعات ثبت‌شده در سامانه‌ی نت‌ران باقی می‌ماند و فروشگاه حق اعتراض و شکایت ندارد.

 

8.مسئولیت‌ها و تعهدها

 • ما دسترسی کاربر عادی به مقایسه و جستجوی قیمت انواع کالا و خدمات فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر را آسان می‌کنیم.
 • نت‌ران خود را موظف می‌داند که با اتکا بر تمامی امکانات خود -از جمله واحدهای پشتیبانی- همه‌ی تلاش‌اش را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجادشده در زمان ارائه‌ی خدمات و ایجاد صلح و سازش بین آنها به‌کار ببرد.
 • یکی از ابعاد ماهیت وجودی نت‌ران این است که یک پلتفورم واسط میان کاربران فروشگاهی و کاربران عادی در زمینه‌ی ایجاد یک موتور جستجو جهت فراهم آوردن امکان مقایسه قیمت انواع کالا و خدمات با یکدیگر است. بنابراین، باید بدانید که نت‌ران یک فروشگاه اینترنتی نیست. خریدها به‌صورت مستقیم از فروشگاه اینترنتی مربوطه صورت می‌گیرد. بنابراین، نت‌ران در مورد صحت، سلامت و اصالت کالای فروشگاه‌ها، هیچ مسئولیتی ندارد.
 • نت‌ران به‌هیچ عنوان در محتوایی که از سوی سایت فروشگاه‌های اینترنتی در سامانه درج می‌شود، دخالت نمی‌کند و طبیعتا کاربر عادی که نسبت به انتخاب و خرید از یک فروشگاه خاص اقدام می‌کند، طرف قرارداد و حساب با آن فروشگاه بوده و نت‌ران مسئولیتی در مورد کیفیت کالا و خدمات، ارسال، بسته‌بندی، هزینه‌ها و به طور کلی هر مورد که ناشی از روابط خرید و فروش آنلاین میان خریدار و فروشگاه اینترنتی است، ندارد.
 • با توجه به ماهیت اطلاع‌رسانی و بانک اطلاعاتی بودن نت‌ران، تمامی فروشگاه‌های اینترنتی باید همه‌ی قوانین مربوط به فروش آنلاین کالا و خدمات را طبق مقررات مربوط رعایت کنند. همچنین تمامی تعهدات و مسئولیت‌های ناشی از خرید و فروش آنلاین کالا و خدمات موضوع قانون تجارت الکترونیک همچون حق انصراف از کالا، لزوم درج اطلاعات کامل محصول و هزینه‌های تحمیلی بر خریدار و غیره، صرفا حاکم بر روابط کاربران عادی و فروشگاه اینترنتی بوده و نت‌ران در این خصوص مسئولیتی را قبول نمی‌کند. مبرهن است که قانون تجارت الکترونیک و سایر قوانین مرتبط، تا حد اقتضای ماهیت نت‌ران، در مورد آن جاری است.
 • نت‌ران هیچ‌ دخالتی در روند کارکرد فروشگاه‌ها و همچنین ارسال کالا و یا دریافت وجه بین فروشندگان و خریداران ندارد و در پی آن، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال عملکرد فروشگاه را نیز نمی‌پذیرد.
 • کاربر / مشتری به‌طور شفاف تصدیق و موافقت می‌کند که استفاده از سامانه جهت معرفی کاربر فروشگاه، در راستای ارائه‌ی خدمات مقایسه قیمت کالا و خدمات است.
 • نت‌ران تلاش خود برای مهیا کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های کاربران را به‌عمل می‌آورد. اما تضمینی نسبت به اجرای آن بر روی همه‌ی دستگاه‌ها یا همه‌ی شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.
 • واحد پشتیبانی نت‌ران، به‌صورت 24 ساعته از طریق ارسال ایمیل و در ساعات اداری به‌صورت تلفنی و تا ساعت 12 شب از طریق نرم‌افزارهای پیام‌رسان مختلف، در خدمت رفع مشکلات کاربران خواهد بود.

 

9.چگونگی پرداخت به کاربران و تصفیه‌حساب (در صورت وجود)

 • رسید پرداخت‌های کاربران، به‌شکل الکترونیکی صادر شده و در پنل آن‌ها درج می‌گردد. علاوه بر آن، نسخه‌ای از آن‌ها به آدرس ایمیل اعلامی توسط کاربر ارسال می‌شود.
 • کاربر می‌پذیرد که در صورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه است و از نظر نت‌ران، مبلغ مذکور، پرداخت‌‌شده محسوب نمی‌گردد و نت‌ران در این خصوص مسئولیتی ندارد.

 

10.شرایط غیر فعال‌سازی حساب کاربری

در صورت وقوع هر یک از موارد زیر، یا بنا به دستور مقام قضایی، نت‌ران می تواند نسبت به غیرفعال‌سازی موقت یا دائم حساب کاربری کاربران اقدام کند. در صورتی که بخواهیم نسبت به این امر اقدام کنیم، ابتدا یک اخطار از طریق ایمیل به کاربر ارسال می‌کنیم و در صورت عدم ترتیب اثر، حساب کاربر –بنا بر وضعیت مورد- ‌به‌صورت موقت یا دائم غیر فعال می‌گردد.

 • در صورت نقض هر یک از تعهدات مندرج در قوانین و مقررات سایت
 • در صورت افشای اطلاعات
 • در صورت هر گونه فعالیت مغایر با قوانین و مقررات جاری کشور

 

11.مدت‌زمان توافقنامه

این توافقنامه از زمان عضویت کاربر در ‌نت‌ران شروع شده و زمانی به پایان می‌رسد که حساب کاربر در سایت بلوکه شود و یا به درخواست وی مسدود گردد.